Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Kolejna, chyba już 3 próba wyłonienia wykonawcy na wykonanie ronda Wojska Polskiego - Starodąbrowska zakończyła się fiaskiem.

Unieważniono z braku ofert także przetarg na projekt przebudowy ciągu Sikorskiego - Szkotnik - o ile u budowlańców ostatnio normalne, że za małe roboty nie ma się kto zabrać to tutaj dziwne, że nikt nie chciał zaprojektować przebudowy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6843
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Czy ja wiem... z braku wykonawców ceny też poszły do góry a limity w UM pewnie zostały na swoim starym sprawdzonym poziomie :P


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Wtedy powodem unieważnienia byłoby przekroczenie kosztorysu inwestorskiego a nie brak zgłoszeń. A to nowe tymczasowe rondo już od ponad roku próbują pchnąć. Zaraz się okaże, że będzie je robił PUK z wolnej ręki :P.

Generalnie samorządy godzą się w ostatnim czasie na przekraczanie kosztorysów nawet o 20% i więcej.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Phoenix »

Czy ktoś się orientuje dlaczego projektanci planu zagospodarowania który powstał w 2014 roku, nie zaproponowali lepszego skomunikowania ul Romanowicza.
Obserwując układ komunikacyjny aż boli patrzeć że nikt nie uwzględnił nawet teoretycznie takiego połączenia, ciekawi mnie jakie były tego powody.
(zielone linie na mapce)
Załączniki
wzs.png
wzs.png (323.31 KiB) Przejrzano 5516 razy
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

Pomysł stary i Ameryki nie odkryłeś. Za każdym razem porzucany ponieważ wiązał się z dużą liczbą wyburzeń. Np. według twojej zielonej linii trzeba by wyburzyć basen na Piłsudskiego lub Kamping. Nie mniej jednak byłoby to świetne połączenie. Można też pomyśleć o przedłużeniu Piłsudskiego obok działek i połączeniu ze Spokojną.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Dawno temu na planach było połączenie Starodąbrowskiej (od tego "ronda" do Klikowskiej, ale powyżej stawu, przecinając al. Piaskową. Do niedawna jadąc al. Piaskową widać było pas w którym nie było budynków. Tyle, że te plan nie jest już aktualny. I dobrze, choć u nas nadal pokutuje 'święta przepustowość' choć na tzw. Zachodzie się to nie sprawdziło.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

No i był plan połączenia ronda na Starodąbrowskiej z rondem na Jana Pawła. Na to miejsce jest.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Phoenix »

wejss pisze:Pomysł stary i Ameryki nie odkryłeś. Za każdym razem porzucany ponieważ wiązał się z dużą liczbą wyburzeń. Np. według twojej zielonej linii trzeba by wyburzyć basen na Piłsudskiego lub Kamping.
Nie twierdze że coś odkryłem, ciekawią mnie powody dla których nie odkryli tego projektanci planu zagospodarowania.
Nie wymaga też wielu wyburzeń, na całym ciągu to ok 6 - 8 domów i hotel. Na pewno nie basen
Wiem że tam ktoś mieszka, ale za darmo im tego nikt nie weźmie przecież.
Miejsce jest też w miarę jeszcze puste wiec droga nie będzie przebiegać przez środek blokowiska jak to być może stanie się w przypadku połączenia Wyszyńskiego z Wieniawskiego
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

W końcu wyburzenie hotelu i kempingu to nic takiego, żeby zrobić ulicę, która niczego nie odkorkuje.
No i wg twojego zielonego śladu to jeszcze w zasadzie nowy blok jest do wyburzenia :) plus estakada nad stawem (albo wyburzenie trzech nowych bloków żeby ominąć staw). W sumie banał.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: kari »

Wyburzmy wszystko co się da. Zróbmy drogi, co z tego, że nikt nie będzie po nich jeździł.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Phoenix »

Goscinny pisze:W końcu wyburzenie hotelu i kempingu to nic takiego, żeby zrobić ulicę, która niczego nie odkorkuje.
No i wg twojego zielonego śladu to jeszcze w zasadzie nowy blok jest do wyburzenia :) plus estakada nad stawem (albo wyburzenie trzech nowych bloków żeby ominąć staw). W sumie banał.
No tak, wykonałem w pełni profesjonalny plan budowlany, uwzględniając wszystkie warunki techniczne i środowiskowe, przeprowadziwszy szerokie konsultacje społeczne, wykazując jaki nowa droga będzie miała wpływ na zmniejszenie się korków w pobliskim mieście Koes, dobrze że nie zaznaczyłem tych zielonych linii w jakimś kółku, bo okazało by się że ratusz trzeba zburzyć.

Całe szczęście że wschodnia obwodnica nie pochłonie tylu obiektów, albo remont Lwowskiej, czy też nowy most na Dunajcu. niewyobrażalne.

Mój pomysł może być błędny i niedokładny w założeniach, od strony o której nawet nie mam zielonego pojęcia.
Dlatego nie mówię że droga tędy ma być a pytam czy ktoś wie, dlaczego projektant jej tam nie umieścił, jaki są powody i przesłanki aby jej tam nie było.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

No może właśnie dlatego, że droga tam nie ma sensu i wymaga wyburzeń bloków, przejścia nad stawem albo zupełnie innym śladem?
Co by się odkorkowało przy połączeniu Romanowicza i Starodąbrowskiej?

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Phoenix »

Odkorkować mogło by się Słowackiego, Mickiewicza, Szujskiego, Szkotnik bo chociażby w szczycie samochody starają się omijać korek na tych ulicach jadąc Wyszyńskiego Klikowską i Romanowicza, i korkują się przy parku, po czym do skrętu w prawo w Fatimskiej zawsze ustawia się taki korek że środkowy pas Sitki jest często pusty. Jadąc od Mościc oczywiście

I zanim ktoś wyciągnie argument że robią spokojną, elektryczną to będzie już dobrze, patrząc na plan i widząc drogę która będzie prowadzić Wyszyńskiego -> Wieniawskiego -> Słowackiego można założyć że mieszkańcy blokowiska nie będą zadowoleni jak ludzie będą chcieli sobie skrócić drogę.

Owszem tej drogi jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy i czy będzie, ale właśnie dlatego pytam dlaczego rozwiązanie ruchu w tym miejscu wg planu jest ubogie.
Chciałbym to zrozumieć i pytam czym się kierowali i jakie opracowania powodują taka jak każdy zauważył białą plamę. Odpowiedź "bo tak" to trochę za mało.

Remonty się skończą kiedyś, mam nadzieje ale samochodów nie przestanie przybywać, no chyba że mieszkańców nadal będzie ubywać.

Korki tworzą się od Szujskiego, Szkotnik, Słowackiego, Sitki / Słonecznej. Stąd wniosek, może błędny, że cześć pojazdów znika w fatimskiej i starodąbrowskiej.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

W tamtym rejonie systemową poprawą byłoby tylko udrożnienie tzw. "Kupy Rojka" (Ronda Nila jakby ktoś nie wiedział), która jest najwęższym gardłem.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Trishelle »

Wspomniane rondo mogłoby mieć taki kształt, nie trzeba daleko szukać ciekawych rozwiązań (wystarczy włączyć internet):

Obrazek

Wklejam tutaj, bo łudzę się, że czasami ktoś z samorządowców wchodzi na lokalne fora. Szczerze mówiąc jak śledzę kto chce startować w polskich miastach i jakie ma podejście to dusza krwawi. W Tarnowie już łasi się na prezydenta Wardzała, który wstawia codziennie nowe zdjęcia i jeszcze wkleja jakieś emocjonalne, mijające się z prawdą herezje, nie zwracając uwagi na fakty, które są na wyciągnięcie ręki.

A co do połączenia Lwowska, Jana Pawła II, Nowodąbrowska, to wystarczyłoby żeby na początku powstał taki odcinek bez dodatkowych przebić. Co ważne, inwestycja powinna mieć zapewnione szerokie chodniki i szerokie ścieżki rowerowe. Pamiętajmy, że drogi miejskie nie mają służyć tranzytowi, ale udostępnianiu nowych terenów.

ODPOWIEDZ