Park Strzelecki

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Park Strzelecki

Post autor: bart11 »

Jan Kowalski pisze:Każdy ma prawo do własnego zdania. Moim zdaniem wycinanie drzew w mieście z takim powietrzem to skandal. Park Strzelecki w obecnej formie funkcjonuje przez całe życie najprawdopodobniej każdego forumowicza. Można było przeprowadzić konsultacje społeczne odnośnie tak dalekiej ingerencji w to miejsce. Wyciąć drzewa to nie problem, bo to trwa chwilę. Drzewo rośnie kilkadziesiąt lat. Odwracając sytuację - jak ktoś nie chce żeby mu ptactwo narobiło, to po co się pcha pod drzewa?
Park stał się lasem. Tu masz dowód jak się zmieniał na przestrzeni lat http://tarnow.retromapy.pl/#map=18/2336 ... 9365/L3/R9" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jan Kowalski »

Różnica jest tylko niewielka w 66 roku. Od 97 (na mapach) nie zmieniło się właściwie nic.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Park Strzelecki

Post autor: JacLe »

Czy ktoś pomyślał o tym, że w czasach kiedy park powstawał, wg. dzisiejszych standardów, Tarnów był dużą wioską - pola, gospodarstwa, sady zaraz za murami miasta. teraz to miasto jest wybetonowane i wyasfaltowane, zatłoczone samochodami i w tej sytuacji, mocno zadrzewiony park starymi dużymi okazami jest nam bardziej potrzebny w centrum miasta niż park z klombami i roślinami ozdobnymi. Na park ogrodowy jest miejsce w Gumniskach przy pałacu Sanguszków. Niestety, zamiast odtworzyć ogrody przypałacowe, miasto wydaje 11 milionów złotych na odbudowę zdegradowanych " baraków " po internacie, postawionych w czasach " pogardy " dla własności prywatnej niemal w samym środku ogrodu.
L'union fait la force


Frytek
Proedroj
Posty: 462
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Park Strzelecki

Post autor: Frytek »

Problem z powietrzem jest zimą a wtedy raczej Ci te drzewa wiele nie pomogą...

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Park Strzelecki

Post autor: rzuf »

Zgadzam się z Janem Kowalskim. Wszędzie na zachodzie idzie się w kierunku powiększania terenów zielonych w miastach, a u nas wycina się jak leci. Zawsze podobał mi się ten park, właśnie przez stosunkowo gęste zalesienie. Jak ktoś miał ochotę posiedzieć na otwartej przestrzeni, to w części z placem zabaw była ogromna łąka. Rozumiem redukcje młodych drzewostanów i krzaków, ale ostatnio na spacerze przeraziła mnie ilość oznaczonych drzew do wycinki. Nie tylko tych młodych. Porównywanie parku do lasu też jest bez sensu, bo nie było tam aż tak gęsto.


aaee
Archont
Posty: 648
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Park Strzelecki

Post autor: aaee »

To jest las...

Pokaż mi gdzie między alejkami jest trawa?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Park Strzelecki

Post autor: rzuf »

aaee pisze:To jest las...

Pokaż mi gdzie między alejkami jest trawa?
Leśne sarny i dziki wyjadły. ;)


szar_a
Obywatel
Posty: 48
Rejestracja: 11-03-2010, 20:50
Lokalizacja: tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: szar_a »

Jak to człowiek całe życie żył w niewiedzy. Gdybym wiedziała, że mam pod nosem las, to bym w sezonie codziennie popylała na grzybki, a nie szwędała się po okolicznych lasach.
Już po ukazaniu się projektu pisałam tu na forum, że do wycinki pójdzie ok 600 drzew, a nasadzonych ma być tylko ok 100. Nikt mi jednak nie wmówi, że w tych 600 są tylko samosiejki i drzewa chore.
Argument "lasu", o ile mnie pamięć nie myli, został użyty po raz pierwszy przez urzędników, jako uzasadnienie tak dużej wycinki i widzę, że niektórzy to podchwycili i powtarzają jak mantrę.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: Goscinny »

Park to park a nie dziko rosnące drzewa i parę alejek na terenie.
Mnie się pomysł akurat podoba - widząc parki w innych miastach, to ten nasz wygląda jakby latami nikt się nim nie interesował.
Nie zmienia to faktu, że u nas się betonuje każdy dostępny kawałek zieleni - bo przecież trzeba dodatkowy pas zrobić albo parking albo po prostu upłynnić parę tirów kostki od słonia. I to mi się bardzo nie podoba, bo idziemy śladami "zachodu" który robił dokładnie to samo w latach 70-80 i tam się to nie sprawdziło. Nasi muszą popełnić dokładnie takie same błędy.


Autor tematu
kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Park Strzelecki

Post autor: kari »

Temat jest odnośnie parku Strzeleckiego, ale chciałbym napisać, że byłem dziś na spacerze w Mościcach i ten skwer niedaleko pizzeri Rotunda jest bardzo klimatyczny i zadbany. Ciekawe mieisce na mapie Tarnowia.

Obrazek

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: Goscinny »

Najlepsza nawierzchnia na placu zabaw w Tarnowie to.... oczywiście kostka betonowa. (Chyba, że to taka kostka "gumowa", ale nie wygląda)
https://www.facebook.com/TarnowMojeM/ph ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;


Autor tematu
kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Park Strzelecki

Post autor: kari »

Goscinny pisze:Najlepsza nawierzchnia na placu zabaw w Tarnowie to.... oczywiście kostka betonowa. (Chyba, że to taka kostka "gumowa", ale nie wygląda)
https://www.facebook.com/TarnowMojeM/ph ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;
Oby gumowa, ale też mam wątpliwości...


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Park Strzelecki

Post autor: Mistyczny »

Oby gumowa, ale też mam wątpliwości...
Rozumiem że mogliby zrobić bezpieczną nawierzchnię wokół piaskownicy ale po co wam gumowe wszystkie alejki? Pod urządzeniami na pewno będzie guma.
Kostka na zdjęciu przynajmniej jest bezfazowa, lepiej będzie się wózkiem jechało. Nie zmienia to jednak faktu że za dużo tej kostki jest w mieście.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Park Strzelecki

Post autor: LordRuthwen »

Bez fazowa? Przyjrzyj się raz jeszcze.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Park Strzelecki

Post autor: faleQ »

LordRuthwen pisze:Bez fazowa? Przyjrzyj się raz jeszcze.
Na moje oko, to kostka bez fazowa.
A jak nie kostka od słonia to co? Beton z tuchowskiej? Obrazek

Tap tap na chinolu

ODPOWIEDZ