Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: halford »

I pytanie czemu wszystkie sklepy budowane są jednej lokalizacji w okolicy 2km2
Może dlatego, żebyś nie musiał jeździć z jednego końca miasta na drugi...

Co do lokalizacji to ja nie widzę negatywnego wpływu na Lipie. Przecież w tym miejscu były nieużytki, a sam lasek zaczyna się nieco dalej. Teraz przynajmniej będzie gdzie zaparkować...

Natomiast faktem jest, że ci co mają tam domy to zostali w nieciekawej sytuacji.
3150 A Rh+


wejss
Rhetor
Posty: 1633
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

defekator pisze:
wejss pisze: To co? Mieli tego Leroya zbudować w Lisiej albo na Brzozówce? Wtedy by było narzekanie, że zbudował się poza granicami miasta i podatki nam uciekają do sąsiedniej gminy.

Wystarczyłoby aby był wybudowany wzdłuż łącznika trochę bardziej w stronę Krzyża. Bo lasek Lipie z pewnością na tym sąsiedztwie ucierpi. Ale jak widać inwestor wolał tą lokalizację a skoro dogadał się z właścicielami gruntów to za wiele do powiedzenia nie było.
Nie wiadomo jaka jest sytuacja tamtych działek. Może tam jest totalne rozbicie dzielnicowe a tu działka była scalona. Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie marudził, że mu nie odpowiada lokalizacja. Według mnie jest jedną z najlepszych jaką mógł wybrać inwestor i mało uciążliwą dla mieszkańców.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: suraiw »

wejss pisze: Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie marudził, że mu nie odpowiada lokalizacja.
A przecież, to takie typowo tarnowskie zwłaszcza na tym forum.
Nie brakuje tutaj maruderów, malkontentów i wiecznie z wszystkiego niezadowolonych. Dlatego wcale się nie dziwię, że wielu uczestników tego forum, którzy naprawdę pisali merytorycznie o wielu tarnowskich sprawach, już się tutaj nie udziela. Malkontenci i maruderzy zwyciężyli 8)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


6k6
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 17-10-2017, 11:16

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: 6k6 »

Czy ktoś się orientuje co to za "budynek sportowy" powstaje na Piłsudskiego obok campingu?
Załączniki
Budynek sportowy
Budynek sportowy
DSC_0679.JPG (1.01 MiB) Przejrzano 5215 razy


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: JacLe »

defekator pisze: Wystarczyłoby aby był wybudowany wzdłuż łącznika trochę bardziej w stronę Krzyża. Bo lasek Lipie z pewnością na tym sąsiedztwie ucierpi. Ale jak widać inwestor wolał tą lokalizację a skoro dogadał się z właścicielami gruntów to za wiele do powiedzenia nie było.
Jestem tego samego zdania i uważam, że gdyby " panujący " nam chciał to mógłby zawalczyć o przesunięcie tej inwestycji trochę dalej na północ lub w inne miejsce. Niestety, patrząc przez pryzmat potrzeb finansowania długu na przedwyborcze pomniki, nie liczą się ani jakość wspieranych inwestycji i pozostawianych po nich nowych przestrzeni ani perspektywy rozwoju bazującego na naturalnych walorach oddawanych pod inwestycje miejsc. A może to tylko brak wiedzy i lepszego pomysłu na to jakie zasoby miasto powinno rozwijać oraz do czego powinno dążyć z każdą nową inwestycją, powstającą na jego terenie. Żyjemy w czasach wzmagającej się rywalizacji miasta o mieszkańca ( podatnika, klienta ), a narzędziami budowania przewagi konkurencyjnej są innowacyjność i jakość, dlatego dopuszczenie do powstania marketu w takim miejscu jest moim zdaniem oddaniem punktów konkurencji, bo miasto przyszłości to zrównoważony, atrakcyjny układ przestrzenny oraz wysoka jakość usług.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

6k6 pisze:Czy ktoś się orientuje co to za "budynek sportowy" powstaje na Piłsudskiego obok campingu?
GraFit 2.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

suraiw pisze:
wejss pisze: Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie marudził, że mu nie odpowiada lokalizacja.
A przecież, to takie typowo tarnowskie zwłaszcza na tym forum.
Nie brakuje tutaj maruderów, malkontentów i wiecznie z wszystkiego niezadowolonych. Dlatego wcale się nie dziwię, że wielu uczestników tego forum, którzy naprawdę pisali merytorycznie o wielu tarnowskich sprawach, już się tutaj nie udziela. Malkontenci i maruderzy zwyciężyli 8)

Bez przesady, wyrażenie swojego zdania i napisanie "nie podoba mi się gdyż...." to jeszcze nie malkontenctwo. Lasek Lipie to oaza względnego spokoju - ciężko oczekiwać, że nie zmieni się to gdy powstanie tam obiekt tej wielkości, na pewno wzrośnie tzw. zanieczyszczenie hałasem. Jak ktoś z lasku Lipie nie korzysta to pewnie nie widzi problemu ale tym co korzystają lokalizacja tego marketu nie musi się podobać. Ponad to w przyszłości mogły tam powstać inne lepsze inwestycje nastawione na rekreację - teraz rozwój tego terenu zostanie ukierunkowany w zupełnie inną stronę.

Zresztą patrząc długoterminowo to miasto, które nie patrzy na takie rzeczy strzela sobie w stopę. Zmniejszanie jakości terenów rekreacyjnych w zamian za średniej jakości inwestycje (kolejny market z posadami kiepskiej jakości) na dłuższą metę doprowadzi do pogorszenia życia w mieście. Zresztą w tej okolicy mamy już podobny przykład - bar MC Donald's - wszystko było by spoko gdyby nie kilkunastometrowy słup z ich logo szpecący okolicę w odległości kilku kilometrów. Drobiazg ale wkurzający. Nie wiem jakie możliwości wpływu na takie rzeczy mają miejskie władze, ale miło by było gdyby je dostrzegały.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: PrzemczaN »

A jesteście pewni że te kilkaset metrów dalej jest teren tego samego właściciela? Ja tylko pytam jak coś, ale robię to dlatego, że doskonale znam sytuacje gdzie działkę obok był już inny właściciel, który ani myślał o jej sprzedaży. I były wtedy dwie opcje: albo tu gdzie początkowo albo wcale.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Bardzo możliwe, że to zupełnie inny właściciel i o lokalizacji przesądziły kwestie własności gruntów. Dlatego też nie zrzucam całości odpowiedzialności na miasto. Niemniej jednak takie sprawy są rozwiązywalne a mądra polityka miejska powinna je przewidywać np w planach zagospodarowania terenu. No i jeżeli np. dalej na północ są jakieś problemy np. ze zbytnim rozdrobnieniem gruntów to miasto traci świetny teren inwestycyjny przy ruchliwej ulicy. Duża sieć marketów ma jednak większe możliwości finansowe wykupu i scalenia terenów niż miasto. Może gdyby nie dostali zgody na budowę przy Lipiu to wybudowaliby market nieco dalej a może market by w ogóle nie powstał. Tego nie wiem - niemniej jednak lokalizacji nie uważam za najszczęśliwszą. Gdyby to była firma z perspektywicznymi dobrze płatnymi miejscami pracy to złego słowa bym nie powiedział. Ale to tylko kolejny market.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: JacLe »

defekator pisze: Niemniej jednak takie sprawy są rozwiązywalne a mądra polityka miejska powinna je przewidywać np w planach zagospodarowania terenu.
Wszystko zależy od początkowego założenia i podejścia do spraw - dodatkowo organy władzy samorządowej mają w ręku potrzebne narzędzia prawne, które pozwalają zadbać o interesy miasta i jego mieszkańców. Dla mnie nie do przyjęcia jest tłumaczenie, że tak musiało być, bo inaczej się nie dało.
Może gdyby nie dostali zgody na budowę przy Lipiu to wybudowaliby market nieco dalej a może market by w ogóle nie powstał.


Dokładnie. Sto dwadzieścia nisko płatnych miejsc pracy, przypuszczam że w większości dla mieszkańców okolicznych miejscowości i ok. 300 tys rocznie podatku od nieruchomości - za tyle "miasto" sprzedało komfort życia okolicznych mieszkańców i tych setek czy tysięcy od lat korzystających z walorów rekreacyjnych i wypoczynkowych lasku Lipie. Czy market " u bram " tego miejsca nie zatrzyma niektórych rodzin przed pójściem z dziećmi na spacer, a młodzieży nie skusi do odpuszczenia rolek czy roweru... To było świetne miejsce do inwestowania w jego walory rekreacyjne czy wypoczynkowe, bo takich miejsc potrzebujemy w mieście nawet bardziej niż marketów.
Ale to tylko kolejny market.
Ale są też tacy mieszkańcy w Tarnowie, którzy widzą w powstającym nowym markecie szansę na rozwój miasta.
L'union fait la force


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: GregTrN »

Jest to tym bardziej przykre że brakuje w Tarnowie miejsc do aktywnego wypoczynku na terenach zielonych. Lipie miało potencjał.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Ja na to patrzę inaczej - parking przy samym lesie.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: farciarzgilmore »

LordRuthwen pisze:Ja na to patrzę inaczej - parking przy samym lesie.
Dokładnie tak. Skończy się parkowanie wzdłuż drogi i przy samej siłowni plenerowej. A z tą bliskością nie jest tak źle. Poczekajmy aż będzie ogrodzenie od strony domków a poza tym same domki tworzą taki bufor. Współczuję to tym mieszkańcom ciągłego ruchu i nocnego oświetlenia parkingu. W nocy będzie jaśniej niż w dzień :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:Ja na to patrzę inaczej - parking przy samym lesie.

Patrzę na to tak samo. Parking przy samym lesie :(

;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

Z tego co wiem, to wzdłuż lasku (po drugiej stronie ulicy) są wytyczone działki budowlane.
Znajoma znajomej miała tam się budować.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ