Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

vertical
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 09-06-2012, 19:44

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: vertical »

kato pisze:Bo Amerykanie nie szanowali pracy. Gdyby tak było, to do dziś most byłby w budowie.
Głupi ci Rzymianie!
Ja myślę że trzeba spojrzeć na to z innej strony:
Mamy najdroższe i najdłużej budowane autostrady w Europie,to dlaczego wiadukty mają być odstępstwem od reguły?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

W USA przy budowie autostrad w danym stanie odpowiedzialna była jedna osoba. Dzięki temu udało się zrobić to szybko i skutecznie. Gdy Witkowski miał ambicje ekstraklasy, to postawił stadion w pół roku. Dla porównania odsyłam do budowy stadionu w Sączu, czy remontu stadionu w Mościcach. Urzędnicy tak się obwarowali papierami, że albo nie mogą szybciej, albo mają tysiąc wymówek na to by opóźnić.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: andy »

A na Krakowskiej blokowanie ruchu w godzinach dużego ruchu, tak jak by nie może było przez weekend, albo w godzinach popołudniowych powyciągać blach

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: gumini_0317 »

W Nowym Sączu udało się odłożyć o rok termin remontu wiaduktu kolejowego, aby bardziej nie korkować miasta.
http://www.rdn.pl/news/termin-remontu-w ... rzesuniety" onclick="window.open(this.href);return false;


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: irekjj »

Trudno wiadukt na ul. Zielonej porównać do jakiegokolwiek wiaduktu w Tarnowie. Linia kolejowa przebiegająca przez to miejsce jest przynajmniej drugorzędnego, jeśli nawet nie trzeciorzędnego znaczenia, gdzie linia przez Tarnów jest jedną z najważniejszych magistral kolejowych. Druga sprawa, to problem z wiaduktem nie jest "kolejowy" a "drogowy", więc PKP jakoś specjalnie nie zależy na szybkim remoncie i mogą go sobie odkładać w czasie.
Tak więc nie ma się co ekscytować jakie to władze Nowego Sącza są mocne....


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: andy »

Od tygodnia nic się nie dzieje na Krakowskiej. Była w 1 dzień ekipa ale chyba tylko posprzątali i pojechali


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

andy pisze:Od tygodnia nic się nie dzieje na Krakowskiej. Była w 1 dzień ekipa ale chyba tylko posprzątali i pojechali
Eee, wczoraj tj. w sobotę walczyli tam w sile - uwaga - 4-5 pracowników.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: andy »

hurricane pisze:
andy pisze:Od tygodnia nic się nie dzieje na Krakowskiej. Była w 1 dzień ekipa ale chyba tylko posprzątali i pojechali
Eee, wczoraj tj. w sobotę walczyli tam w sile - uwaga - 4-5 pracowników.
Tego się nie spodziewałem ...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Słuchajcie, ja mam cały czas nieodparte wrażenie, że wiadukt na Warsztatowej będzie za wąski, już wydaje się wąski (może to złudzenie ?!), a weźcie pod uwagę, że trzeba tam jeszcze zmieścić chodnik.
Chociaż z drugiej strony jak był otwarty (słynny tarnowski karzeł) już po pracach konstrukcyjnych, to samochody w obie strony się mieściły, i było trochę miejsca z boku wysypanego kruszywem... Tylko chyba pasy ruchu nie były rozdzielone.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

TomekMKM pisze:Słuchajcie, ja mam cały czas nieodparte wrażenie, że wiadukt na Warsztatowej będzie za wąski
Ja mam to samo wrażenie z Al. Tarnowskich... oby to pozostało tylko wrażenie... choć różnie może być. Uważam, że to będzie nowe tarnowskie wąskie gardło.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Wąski wiadukt obok dworca jest według oznaczeń ścieżką rowerową, co oznacza, że piesi nie maja prawa tamtędy chodzić. Coś czuję, że będzie więcej takich baboli.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

Na skrzyżowaniu Batorego i Krakowskiej widzę, że fuga już związała. To nic, że znaki, zakazy, taśmy, barierki. Komunie są, a samochody trzeba gdzieś postawić, objechać się nie da, to można znaki przesunąć i taśmę zerwać, bo informacji o objeździe nie widzę.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

Jechałem dziś Krakowską koło godziny 11 - widziałem jednego człowieka na placu, nawet nie mam pewności czy to nie był jakiś mieszkaniec :)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: faleQ »

Ja tam w czwartek ok 9 rano widziałem 4 pracowników. Jeden "jeździł" młotem pneumatycznym po filarze, dwóch patrzyło jak mu idzie, a czwarty odpoczywał z boku

Tap tap na chinolu


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

Brakuje pracowników na rynku chętnych i takie efekty, brak motywacji, ponoć już po 40-50 za godzine biora w stolicy i zmieniają budowy jak rękawiczki z UA.
Wąsko to było i ciasne na Tuchowskiej.

ODPOWIEDZ