Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

W Sobotę 26.05 widziałem pięciu pracowników przy pracy ...... w sumie sypią już kamień wygląda mi na to że asfalt już bliżej niż dalej :) oby oby tej gehenny naszej nadszedł kres.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Krakowska stoi bo kolej, a na Kochanowskiego wczoraj układanie asfaltu w najlepsze.

Ps, dzisiaj zator do wiaduktu na Krakowskiej od strony Krakowa około 8:30 sięgał ... prawie mostu na Białej...


rbasior
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 03-09-2009, 11:35
Lokalizacja: Os. Zielone

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rbasior »

Wyprowadźcie mnie z błędu albo utwierdźcie mnie w przekonaniu. Patrząc na wjazd pod wiadukt na ul. Krakowskiej od miasta w kierunku Krakowa mam wrażenie, że tam się dwa pasy nie zmieszczą !!

Czy tylko ja mam takie wrażenie? Czy tam się przypadkiem jakiś babok nie czai?


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

Odnoszę to samo wrażenie, albo w ramach tego, że nie będzie lewoskrętu z Krakowskiej w Kochanowskiego, to jezdnie będą oddzielone tylko barierką. Jakoś może wtedy 2 pasy na zachód się zmieszczą.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Ku@#$!$^$@a. Było tyle miejsca po bokach. Można było przesunąć przyczółki o kilka metrów.
Normalnie brak słów...

Zrobią pewnie wąskie pasy, ale w granicach normy.
Popatrzcie na jezdnie po południowej stronie. Też tam szerokość nie powala. Za to jest półmetrowa opaska z kostki...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

słowo-klucz: "kostki". Mnie to zaczyna wyglądać na akcje z premedytacją.

Skoro wykostkowano plac zabaw w Parku Strzeleckim (zobaczę czy przypadkiem też nie wrzucono kostki tam, gdzie rowerkami sobie można było jeździć), wykostkowano amfiteatr (w imię pomocy niepełnosprawnym!),
to nie zdziwi mnie jak w Parku w ramach odtwarzania dawnego wyglądu Parku Strzeleckiego też wszędzie walną kostkę betonową.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

I wiaduktu na Al. Tarnowskich za prędko nie skończą. Postoi to pewnie aż nie zrobią Krakowskiej, Gumniskiej, Warsztatowej. Co się okazało? Eureka, ściany przeciekają i muszą wyizolować od spodu! W takim miejscu, na takiej głębokości woda, nooo nie wiarygodne! Może nie zbyt precyzyjnie określam "usterkę", ale mniej więcej takie padły słowa od gościa który robił tam wzmocnienia nasypów itp.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Co z Gumniską jakieś 2 miesiące temu podobno skończyli i miała wchodzić zaraz firma od budowy dróg ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Mistyczny »

Co z Gumniską jakieś 2 miesiące temu podobno skończyli i miała wchodzić zaraz firma od budowy dróg ?
Na zdjęciach z drona wrzuconych przedwczoraj na fb Trzy Widoki widać że coś robią. Krawężniki są gotowe, układana jest podbudowa jezdni i chodniki.
Popatrzcie na jezdnie po południowej stronie. Też tam szerokość nie powala. Za to jest półmetrowa opaska z kostki...
Nie przesadzajcie pisząc że nie zmieszczą się dwa pasy ruchu. Na pewno ten wiadukt budują bez pomiarów tylko na oko.
Opaska z przy ścianie musi być żeby zachować skrajnię drogi.
Co się okazało? Eureka, ściany przeciekają i muszą wyizolować od spodu!
Ciekawe to jest że na Krakowskiej i Warsztatowej przewidzieli że trzeba będzie szczelną wannę pod wiaduktem zrobić a na Tarnowskich, gdzie od wykopania dziury stała woda nie zauważyli że też trzeba. Wysokość wód gruntowych raczej z dnia na dzień się nie zmienia. Mimo wszystko ten wiadukt akurat mogą sobie zostawić na koniec bo bez przedłużenia Tuchowskiej korzystaliby z niego tylko okoliczni mieszkańcy. Nie zmienia to jednak faktu że trzeba go w tym roku skończyć. Ważne żeby szybko skończyli pozostałe wiadukty a jest na to szansa bo w końcu widać że coś się dzieje!


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

Mistyczny pisze:Mimo wszystko ten wiadukt akurat mogą sobie zostawić na koniec bo bez przedłużenia Tuchowskiej korzystaliby z niego tylko okoliczni mieszkańcy.
Przecież teraz cierpią na tym całe masy ludzi wyjeżdżających z miasta na Tuchów, których ci pojedynczy okoliczni mieszkańcy blokują swoim lewoskrętem przy wjeździe na osiedle. Przecież m.in. właśnie przez to nierzadko ok. godz. 15-16 w dni robocze korek kończy się koło... kościoła Misjonarzy.


##Cuba##
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 03-06-2018, 17:29

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: ##Cuba## »

Stan na 03.06.2018

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Cuda, cuda ogłaszają....

Jechałem dzisiaj Krakowską, kończą krawężniki i przygotowują się do rozkładania asfaltu!
Ostatnio zmieniony 12-06-2018, 10:24 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 1 raz.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

I przyjedzie "rozsądny Prezydent" i rozłoży triumfalnie ręce jak kiedyś Ryszard Ś. w Owintarze i powie: "Jam to uczynił!".


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Właśnie zauważyłem kiedyś przejeżdżając ul.Do Huty że tam też chyba jakieś dojazdówki boczne wyasfaltowali ....teraz tylko mam nadzieję że nadzór ze strony miasta dopilnuje prawidłowego połączenia asfaltowego z ulicami : Monopolową i Kochanowskiego :!:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Mistyczny »

Wierzcie albo nie ale na pod wiaduktem na Krakowskiej stoi maszyna do układania asfaltu!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ