Budowa koło Kauflandu

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Mr.D. pisze:Baxon ma rację. Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, czy ktoś wie może, co powstanie na placu przy ul. lwowskiej vis-a-vis biurowca US, Enionu, PZU ???. Wczoraj od strony wjazdu do Kauflandu ogrodzili ten plac.
Tam ma powstać stacja benzynowa :/

Ps. spotkanie mieszkańców protestujących przeciwko budowie stacji jest w czwartek o 18.00 z informacji jakie posiadam i jakie są na klatkach w blokach 61 i 65
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


leoxx
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 29-12-2009, 12:29

Co powstaje na lwowskiej przy kauflandzie??

Post autor: leoxx »

Co powstaje na lwowskiej przy kauflandzie?? ma ktos jakieś informacje??


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Z innego tematu:
Jakub Kwaśny pisze:Tam ma powstać stacja benzynowa :/

Ps. spotkanie mieszkańców protestujących przeciwko budowie stacji jest w czwartek o 18.00 z informacji jakie posiadam i jakie są na klatkach w blokach 61 i 65
Tak się akurat udało, że w innym temacie została poruszona ta kwestia ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »



Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

LordRuthwen, spokojnie. Tamto jest napisane w temacie, w którym raczej nigdy bym tego nie szukał;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Kto tam dał pozwolenie na budowę??? Przecież to zabudowa miejska, stacja jest z 500 m dalej... Ja rozumiem, że to nie jest niebezpieczne, ale bez przesady...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Heh a ja głupi myślałem, że parking porządny zrobią albo jakiś plac dla dzieci. Ktoś wie jaka to firma buduje tą stację paliw? Napewno BP odpada bo 300 metrów dalej już jedna jest. Tak się głębiej zastanowić to można było przewidzieć, że będzie to kolejna stacja albo kościół :)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Na Słowacji człowiek czasami musi przejechać dobrych parę kilometrów, żeby na jakąś stację trafić, a u nas za każdym rogiem stawiają... Czy nikt nie bierze pod uwagę wpływu tego gadziejstwa na bezpośrednie otoczenie, to osiedle mieszkaniowe - plan zagospodarowania przewiduje tam TEGO rodzaju usługi? dziwne...


leoxx
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 29-12-2009, 12:29

Post autor: leoxx »

nie jest to najszczęśliwszy pomysł z tą stacją w tym miejscu... jak by w okolicy ich brakowało ehh


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Protesty ruszają dopiero wtedy kiedy rozpoczęto budowę, czy to znaczy, że nikt nie informuje społeczeństwa o takich niespodziankach? Poprzednio stacja miała stanąć na placu vis a vis Garbarskiej - Ochronek, tam do budowy nie dopuścili mieszkańcy przyległych bloków i domków.
Ludzie zamieszkujący okoliczne budynki powinni mieć prawo wyrażenia swojego zdania na temat planowanej zabudowy i powinni zostać o tych planach poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

przecież dla mieszkańców to de facto całodobowy rzut beretem :D nie wiem o co chodzi :p


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ja się wcale nie dziwie, że się nie informuje ponieważ nasze społeczeństwo hołduje zasadzie "ja nie mam to dlaczego on ma mieć". U nas praktycznie każda inwestycja jest oprotestowywana. Jak ktoś chce budować tam stacje to niech buduje, na pewno ładniej to będzie wyglądać niż jakieś krzaki.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Stacja w niczym by mi nie przeszkadzała, sto razy bardziej użyteczna niż te paskudne garaże w okolicy, podpisuje się pod budową, tylko dlaczego dopiero teraz protesty, nawet nasz forumowy radny Jakub Kwaśny wydaje się być zaskoczonym? Czy świadczy to o tym co piszesz halford, z czym się oczywiście nie mogę zgodzić, społeczeństwo traktowane jest jak bydło, bezrozumna masa, która powinna słuchać nakazów i zakazów, nie może sama myśleć bo jej to nie wychodzi na dobre.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

ad2222 pisze:Kto tam dał pozwolenie na budowę??? Przecież to zabudowa miejska, stacja jest z 500 m dalej... Ja rozumiem, że to nie jest niebezpieczne, ale bez przesady...
No właśnie plan zagospodarowania przestrzennego z 23 lutego 1999 r. podpisany przez ówczesnego Przewodniczącego Rady Miejskiej Antoniego Ziębę (obecnie PiS) zakłada, że na terenie oznaczonym symbolem 1/02.U - Teren usług ogólnomiejskich z przeznaczeniem pod realizację funkcji administracyjnej, hotelowej lub handlowej.

Tomasz Drwal pisze:Protesty ruszają dopiero wtedy kiedy rozpoczęto budowę, czy to znaczy, że nikt nie informuje społeczeństwa o takich niespodziankach? Poprzednio stacja miała stanąć na placu vis a vis Garbarskiej - Ochronek, tam do budowy nie dopuścili mieszkańcy przyległych bloków i domków.
Ludzie zamieszkujący okoliczne budynki powinni mieć prawo wyrażenia swojego zdania na temat planowanej zabudowy i powinni zostać o tych planach poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.
No i tu sprawa wygląda ciekawiej ...
Jakieś może dwa lata temu przy okazji podobnej sprawy (protestu z ulicy Pracy) przeciw budowie stacji StatOil przy Warzywnej/Lwowskiej rozmawiałem z Prezydentem Słomką - Narożańskim o tych dwóch stacjach, uczulałem, że to jest centrum, że należałoby blokować tego typu inwestycje, że to jest między blokami, że będzie niezadowolenie społeczne itd...

Można było przecież zmienić plan w tym miejscu chyba, zanim do tego doszło?!

I co ciekawe, mieszkańcy nie byli informowani, bo:

- od wschodu jest droga
- od południa garaże (ponoć Ci byli informowani)
- od zachodu są jeszcze dwie inne działki i to one a nie blok Lwowska 61 stanowią sąsiedztwo

Przy czym wydaje mi się, ale to jeszcze sprawdzę, że jedną z tych działek ma właśnie ... miasto! :/

Ps. Proszę administratorów o przeniesienie tych postów o stacji i utworzenie nowego tematu...
Ostatnio zmieniony 21-07-2010, 10:27 przez Jakub Kwaśny, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Tomasz Drwal pisze:społeczeństwo traktowane jest jak bydło, bezrozumna masa, która powinna słuchać nakazów i zakazów, nie może sama myśleć bo jej to nie wychodzi na dobre.
Bo niestety w większości tak jest że społeczeństwo zachowuje się jak bydło. Ludzie protestują dla zasady. Podobnie jest z przekaźnikami GSM.
A co komu ta stacja tam przeszkadza?

ODPOWIEDZ