Budowa koło Kauflandu

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ja bym nie chciał przed oknem 24h/dobę świecącego i śmierdzącego miejsca, w którym jest non-stop ruch pojazdów. To tereny mieszkaniowe, po jakie licho tam stacja?
Czy ktoś pomyślał o tym, że tam z tego co kojarzę przewiew wiatru jest zaburzony przez wysokie domy, więc to (smród benzyny), co normalnie na Brzozówce czy przy Krakowskiej rozchodzi się po polach, tam będzie cuchnęło i stało w miejscu...

W Chicago jak jest stacja paliw gdzieś, to na skrzyżowaniu głównych ulic ze sklepami, na placu o dużej powierzchni, od którego do najbliższych domów mieszkalnych jest kawałek...

Żadne Oslo, Bergen, Londyn czy Paryż by sobie na taką akcję nie pozwoliło... Jaki miasto ma w tym biznes? 2 miejsca pracy na krzyż, a teren newralgiczny jak na taką inwestycję...

Dzisiejsza Krakowska - http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/50 ... egoria=663

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Kuba, czy to nie jest nieetyczne występować jako radny w swojej prywatnej sprawie? :)

Protesty protestami, ale czy jest realna szansa na zmianę decyzji? Skoro budowa ruszyła, to pewnie wszystkie wymogi formalne zostały dotrzymane i spełnione. Ja bym na miejscu mieszkańców powalczył co najwyżej o jakąś drobną inwestycję w okolicy, wykonaną przez właściciela stacji. Jakieś sadzenie drzewek, wykonanie placu zabaw dla dzieci itp.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Teraz, kiedy budowa w zasadzie ruszyła to już za późno na negocjacje.
Ale tam wjazd i wyjazd są ulokowane w poprzek chodników. Trochę samozaparcia, namówienia sąsiadów i można spacerować przez przejście godzinami :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Goscinny pisze:Teraz, kiedy budowa w zasadzie ruszyła to już za późno na negocjacje.
Ale tam wjazd i wyjazd są ulokowane w poprzek chodników. Trochę samozaparcia, namówienia sąsiadów i można spacerować przez przejście godzinami :)
Toteż o to mniej więcej mi chodzi. Lepiej i łatwiej wynegocjować cokolwiek a takimi akcjami straszyć. To da lepszy efekt niż przykucie się łańcuchami do dystrybutora i narażenie na konsekwencje prawne. :)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Łatwo się mówi o negocjacjach wszystkim, którzy mieszkają w innych częściach miasta, i jest to dla nich problem czysto teoretyczny. Gorzej jak komuś okno sypialni wychodzi na miejsce, które ze parę miesięcy będzie walić światłem przez całą noc że hej...

Ceny mieszkań w okolicznych blokach zjadą jeszcze bardziej w dół, choć i tak chyba są jednymi z tańszych w Tarnowie...


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Czuje się oszukany, tym bardziej, że uprzedzałem Prezydenta Słomkę-Narożańskiego o nastawieniu mieszkańców!

I jeszcze stwierdzenie Pani Rzecznik w dzisiejszej Krakowskiej, że miastu ta stacja nie przeszkadza! Grrrrr

Nawet jak cokolwiek uda się sensownego z resztą terenu zrobić, to co mają powiedzieć mieszkańcy bloku nr 65, których okna tak jak Marcin powiedział wychodzić będą na świecącą 24h/dobę stację benzynową?

Że nie wspomnę już o amatorach nocnych zakupów - trunków wszelakich.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Nie ma tam jakiejś szkoły czy przedszkola w zasięgu, żeby alkoholu zabronić? Kościół jest...
Hmmm, jak już wszystko inne zawiedzie, to faktycznie warto robić spacerki chodnikiem po przejściu...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jakub Kwaśny pisze: Że nie wspomnę już o amatorach nocnych zakupów - trunków wszelakich.
Ten argument nie przemówi nikomu do rozsądku. W takim wypadku należy zamknąć wszystkie stacje benzynowe w Polsce, wszystkie sklepy całodobowe monopolowe itp. No i oczywiście wszystkie ogródki piwne w Tarnowie...
Zresztą w tamtym rejonie wyskoczył do mnie koleś z nożem w ręce. Chciał na wino. Tak, że nie wydaje mi się, aby towarzystwo się pogorszyło przez to, że będzie tam stacja benzynowa.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Jak pisałem o tym żeby tam park zrobić to nie było chętnego żeby to w mięście przepchnąć

#@&*$^!#$%^ mi z ta stacja z blokowiska, co jeszcze może kolejne przy rynku postawić.
( ciekawe czy wtedy będzie miastu przeszkadzać.

Anulować pozwolenie na budowę a na inwestora nałożyć jakąś kare ( nie wiem za co za byle co byle wysoką) a najlepiej niech się jakiś zgłosi ekolog z aktem własności z przed wojny
Dopiero co się dowiedziałem.

Ilość stacji w mieście powinna być ograniczone
Wytną kolejne drzewa wywala kolejny trawnik, czym my będziemy oddychać

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Zastanawia mnie, dlaczego, skoro wiadomo było, że stacja ma powstać, nikt nie podjął tematu ani tutaj, ani na stronie miasta, ani w żadnym innym miejscu. Dlaczego mieszkańcy dowiadują się o inwestycji w momencie, kiedy teren został ogrodzony? Dlaczego da się wyciągnąć informację o Lidlu przy Lwowskiej/Warzywnej, o Biedronce przy Dąbrowskiego/ Westwalewicza, o przejściu przy Goldhammera, o rondzie przy Szkotnik? Komu zależało by sprawę uciszyć do momentu, kiedy wszystkie (prawie) środki protestu zostały wyczerpane?

Pozdrawiam.
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

angelo, np. ja o stacji paliw dowiedziałem się kiedy już ogrodzenie było postawione i to tylko dlatego, że musiałem zaopiniować fragment projektu. Wcześniej nikt nic nam nie powiedział - ot, ciekawostka.
O pozostałych inwestycjach tez wiem tylko dlatego, że inwestor coś potrzebuje uzgodnić.
Panuje jakaś taka zmowa milczenia, nic nigdy nie wiadomo o żadnych inwestycjach, o planach itd. Nie wiem czym to jest spowodowane, bo chyba poinformowanie mieszkańców niewiele kosztuje.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Gościnny: na zdrowy rozum - jaki inwestor będzie się chwalił budową stacji benzynowej między blokami? Lidlem, Biedronką - tak, ale stacją?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Phoenix pisze:Ilość stacji w mieście powinna być ograniczone
Wytną kolejne drzewa wywala kolejny trawnik, czym my będziemy oddychać
Zgadzam się z tą opinią oraz innych forumowiczów, którzy są przeciwko budowie stacji benzynowej w bezpośrednim kontakcie z blokami. Nie wiem ile jest już w naszym mieście stacji i nawet ciężko jest je już zliczyć! Na co ludziom tyle stacji w mieście i jaki interes ma w tym miasto??! skoro ani to żadna uzasadniona potrzeba, ani nie ma z niej korzyści ekonomicznych i społecznych to nie lepiej byłoby przeznaczyć ten teren pod inną inwestycje, z której płynęły by obustronne korzyści zarówno mieszkańców, jak i miasta?

Nieciekawa spraw. Nie jestem przeciwko podejmowanym inwestycją w mieście, lecz gdy są one podejmowane z rozsądkiem, dobrem publicznym i co równie ważne są potrzebne miastu.
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


marekk
Obywatel
Posty: 29
Rejestracja: 10-07-2010, 15:12

Post autor: marekk »

Słów nie mam do takich osób jak Guzio.zhp . Zrozum człowieku że jest to teren kupiony przez daną osobe , i ta osoba (inwestor) moze sobie zrobić w tym miejscu co tylko chce. Pozatym , lepiej żeby to była stacja benzynowa na połowie terenu niż cały teren pokryty reklamówkami , puszkami i syfem który przewala sie przez ten plac już pare lat.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

marekk pisze: i ta osoba (inwestor) moze sobie zrobić w tym miejscu co tylko chce.
Składowisko odpadów też, przecież to jego teren, nie?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ