Remont dworca PKP

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Sądzę, że pod dworcem można było by spokojnie ułożyć takie tory, przecież by nie przeszkadzały nikomu. Również warto pomyśleć o umieszczeniu tej zabytkowej lokomotywy spod lokomotywowni, puki trwa jeszcze remont i jest gdzie ją dać bo po remoncie może nie być gdzie.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Versacz pisze:Sądzę, że pod dworcem można było by spokojnie ułożyć takie tory, przecież by nie przeszkadzały nikomu. Również warto pomyśleć o umieszczeniu tej zabytkowej lokomotywy spod lokomotywowni, puki trwa jeszcze remont i jest gdzie ją dać bo po remoncie może nie być gdzie.
Drugi Nowy Sącz ;) Choć w sumie to nie jest zły pomysł. Tylko, że ta lokomotywa z tego co wczoraj widziałem, jest w coraz gorszym stanie.


marekk
Obywatel
Posty: 29
Rejestracja: 10-07-2010, 15:12

Post autor: marekk »

A są może gdzieś wizualizacje w dobrej jakości tego naszego dworca?:)

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Przez 2 lata na MRM zabiegałem razem z niektórymi Osobami z Urzędu i Radnymi o przeniesienie tej zabytkowej lokomotywy (Ol 49) pod Dworzec Kolejowy Tarnów Główny. Ostatecznie na właściwej Komisji w tej sprawie (na której byłem obecny) postanowiono, że koszta tejże inwestycji przerosną nasze możliwości :cry: Starałem się również o to z Jakubem Kwaśnym, by ściągnąć do Tarnowa inny, jeszcze większy i okazalszy parowóz towarowy za 70 000 zł z gratisowym dowozem tego eksponatu! (Chodziło o charytatywny zakup lokomotywy na Rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) - nie znam dokładnie przyczyn dlaczego nie dało się jej ściągnąć, może coś więcej wie Kuba w tej sprawie.

Póki co nasza tarnowska OL nadal będzie gniła, próchniała i rdzewiała, aż się rozsypie i... :roll:


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dawid D pisze:(Chodziło o charytatywny zakup lokomotywy na Rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) - nie znam dokładnie przyczyn dlaczego nie dało się jej ściągnąć, może coś więcej wie Kuba w tej sprawie.
Może brak dostatecznej woli czy determinacji. Też żałuję, że nic w związku z tym nie doszło do skutku! :/
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Powiem Wam tak, lokomotywa, która została odnowiona i stoi na terenie kampusu AGH była w o wiele gorszym stanie...

Mówiąc mało poważnie, to niechże ktoś wysadzi te kamienice przed dworcem pod pretekstem "nieszczęśliwego wypadku", bo aż przykro, żeby taka perełka była zasłonięta...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

To może jaką zrzutkę zrobimy na tą lokomotywę. Ja mógłbym ją sam pomalować jakbyście mi dali farby.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Z tego co wiem, to z osoba odpowiedzialna za lokomotywownię jest bardzo kontaktowa i przychylna ciekawym pomysłom.

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Pewne sprostowanie dot. naszej tarnowskiej lokomotywy - jej stan techniczny nie pozwala na przeniesienie jej w 1 kawałku. Jedynym sposobem na jej przetransportowanie, byłoby pocięcie jej i przewiezienie w kawałkach :( , a to dodatkowo zwiększa koszty.

Dalej... Na Komisji ostatecznie nie zezwolono na ustawienie parowozu na torze dawnej Szczucinki, a w zamian za to zaproponowano inny teren (obok rampy kolejowej - lokalizacja na zdjęciu pomarańczowym kolorem :-/ ).

http://img801.imageshack.us/img801/7808/14364185.png

Jedynym, logicznym rozwiązaniem byłoby ustawić lokomotywę na Placu Dworcowym, ale na to chyba nikt się nie zgodzi... no i te koszty :(
Ostatnio zmieniony 02-08-2010, 16:44 przez Dawid D, łącznie zmieniany 1 raz.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

http://www.michalwojtkiewicz.pl/nggalle ... gallery-9/
No nareszcie jakieś konkretne szkoda że jedyne działanie ze strony PiS
Naprawdę to ładnie wygląda to jest druga strona dworca jak by ktoś miał kłopoty gdzie jest 8)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Kwestia dobrego dojazdu do tego miejsca, bo przez Przemysłową i Drogę do Huty to jakoś tak średnio będzie...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Ciekawa wizualizacja, gdyby tamtędy jeszcze szła nowa droga do Tuchowskiej, to by to miało sens. Tylko którędy.
A pro po dworca, to ma być on oddany jeszcze w tym miesiącu. Już jest plac przed wejściem głównym układany.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dafi33 pisze:No nareszcie jakieś konkretne szkoda że jedyne działanie ze strony PiS
Jakie "konkretne"? Zrobienie wizualizacji i zwalenie ew. realizacji na kogoś innego: "negocjacje powinni podjąć władze miasta oraz prywatni inwestorzy."
Równie dobrze możesz zrobić wizualizację drapaczy chmur w centrum Tarnowa i powiedzieć, że to twoje konkretne działanie w sprawie rozbudowy miasta.

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Ja jestem pozytywnie zaskoczony nowymi wyświetlaczami w bocznej poczekalni na naszym Dworcu. Nie sądziłem, że dadzą tam nowiutkie ekrany LCD 8) Nawet na lotnisku takich nie mają :D

Zastanawiają mnie jeszcze tylko 2 rzeczy dotyczące remontu naszej stacji :-/
Co będzie z przejściem podziemnym i trzecim peronem?

A dokładnie:
Obrazek

Trzeci peron pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Głównie za sprawą całkowicie pozbawionego estetyki i współczesnego wyglądu zadaszenia. Obecnie jedyne schronienie dla pasażerów na tym stanowisku to niebieskie wiaty daleko odbiegające od stylowych ozdobnych i jednakowych zadaszeń na peronie pierwszym i drugim.

Orientuje się ktoś może czy będą jakieś prowadzone prace związane z modernizacją tego peronu i czy będzie remontowane przejście podziemne?

Drobna wizualizacja wyglądu przejścia podziemnego (fragmentarycznie) :
Obrazek

Tyle, że zamiast motywu rzeki, namalować/ wydrukować stare zdjęcia dworca, parowozów w Tarnowie :roll:


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

@Dawid D: muszę Cię zmartwić z peronami 2 i 3 w Tarnowie przez jakiś czas nic się nie zmieni, z przejściem podziemnym także, a dlaczego?

Budynek dworca należy do PKP SA Oddział Dworce Kolejowe
Perony i tory należą do PKP PLK SA
A druty wiszące nad torami do PKP Energetyka SA
Budynek (odnowiony) obok dworca należy (chyba) do PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami.
Pociągi jeżdżące po torach należą do różnych przewoźników

PKP pozdrawia :P

A na poważnie, przebudowy przejścia podziemnego i peronu 3 należy upatrywać w zbliżającej się przebudowie linii kolejowej Kraków - Medyka. Postępowanie jest w fazie przetargu i potem nastąpi projektowanie przebudowy wg wytycznych PKP PLK a następnie modernizacja i przebudowa. Peron 2 jest nie do ruszenia, gdyż jest objęty ochroną konserwatorską.

ODPOWIEDZ