Lotnisko w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Zawsze był zakaz - tyle, że nie było karteczek. :mrgreen: Domyślam się, że chodzi o to by się po lotnisku nikt nie kręcił - w końcu to normalne jest. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Też prawda, ale raczej chodziło o zawody modelarskie które się rozgrywały, by nie przeszkadzać modelarzom i by nie doznać urazu w razie jakiejś awarii modelu.
http://www.avia.tarman.pl/pliki/aktual2 ... 2small.jpg
Ostatnio zmieniony 02-07-2012, 16:19 przez Versacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A może o alarm antyterrorystyczny? :)
Ja muszę jakieś durne komunikaty co dobę składać. A tu jak na złość nikogo z bombą nie widać.


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

No co wy to nie wiecie? W ostatnich dniach wzmożoną aktywność zarejestrowano w środowisku kretów. One zaś zaczęły ryć swoje tunele, czego skutkiem jest wzrastająca liczba tzw "kretówek" na lądowisku i to one mogą powodować złe lądowanie samolotu "czarterowego". Prawdopodobnie to było przyczyną słynnego upadku Władka G. i jego syna Tomasza G.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

nawet nie wiesz jak jesteś blisko. krety kretami ale pętający się radośnie ludzie i jeszcze bardziej radośnie kopiący dziurki psy to znakomity pomysł np. dla siadającego paralotniarza i jego stawów
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


green123
Archont
Posty: 974
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Post autor: green123 »

Pisze jako mieszkaniec Krzyża.


Zastanawiają mnie plany budowy lotniska w Tarnowie-Krzyżu. Po pierwsze dla tego że to jedno z niewielu miejsc w tarnowie, które jest puste i ma wielki potencjał. Budując lotnisko w tym miejscu, straci to na wartości. Gdyby wybudowali lotnisko Krzyż stałby się zamkniętym miejscem, z jednej strony autostrada z drugiej węzeł z trzeciej lotnisko i spalarnia śmieci z czwartej mpec. Ja bym miejsce po starej giełdzie owocowej inaczej zagospodarował. Pamiętam świetność tamtego miejsca, wielu ludzi tam kupowało owoce. Dzisiaj w mościach bardzo mało ludzi uczęszcza na giełdę. Lepszą lokalizacją na lotnisko jest według mnie miejsce poza granicami administracyjnymi tarnowa. A jak wybuduje się lotnisko w Krzyżu to i tak nic z tego mieszkańcy mieć nie będą, tak jak autostrady. Mogliby zainwestować w infrastrukturę Krzyża bo wygląda ona gorzej niż wiele wsi pod tarnowem


patryk25
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 29-12-2009, 16:19
Lokalizacja: Pawęzów

Post autor: patryk25 »

Witam a którym miejscu te lotnisko miało być może jaks mapka :lol:


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

O a kogo tu przywiało, witaj Patryk :)

Dobra wracając do tematu, konkretnej lokalizacji jak narazie chyba nie ustalono (?) mniej szczegółowo mówi się o terenie na wschód od wysypiska śmieci częściowo na terenie miasta częściowo na terenie gminy Tarnów.

Będzie to niewielkie lotnisko General Aviation, z pasem ok 1,3km... czyli generalnie dla lotów prywatnych nie rejsowych, więc szału nie ma. Ostatnio pojawiła się opcja współfinansowania rozbudowy lotniska w Mielcu jako portu lotniczego dla "Czwórmiasta" z prawdziwego zdarzenia mogącego obsługiwać także samoloty rejsowe


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Szczerze mówiąc, lotnisko tylko dla GA to strata pieniędzy. Tarnów nie jest światową metropolią, która ściąga biznes. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na drogi itp.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

green123 pisze:Pisze jako mieszkaniec Krzyża.


Zastanawiają mnie plany budowy lotniska w Tarnowie-Krzyżu. Po pierwsze dla tego że to jedno z niewielu miejsc w tarnowie, które jest puste i ma wielki potencjał. Budując lotnisko w tym miejscu, straci to na wartości. Gdyby wybudowali lotnisko Krzyż stałby się zamkniętym miejscem, z jednej strony autostrada z drugiej węzeł z trzeciej lotnisko i spalarnia śmieci z czwartej mpec. Ja bym miejsce po starej giełdzie owocowej inaczej zagospodarował. Pamiętam świetność tamtego miejsca, wielu ludzi tam kupowało owoce. Dzisiaj w mościach bardzo mało ludzi uczęszcza na giełdę. Lepszą lokalizacją na lotnisko jest według mnie miejsce poza granicami administracyjnymi tarnowa. A jak wybuduje się lotnisko w Krzyżu to i tak nic z tego mieszkańcy mieć nie będą, tak jak autostrady. Mogliby zainwestować w infrastrukturę Krzyża bo wygląda ona gorzej niż wiele wsi pod tarnowem
Proponuje założyć komitet protestacyjny tak jak w brzesku przy zjeździe ul.Leśną.
Nie znam się za bardzo na budowie lotnisk ale gdzieś raz wyczytałem że nie można sobie od tak zrobić gdzieś lotniska bo chodzi o jakieś prądy powietrzne czy coś. A powiedz mi czemu niby autostrada zamyka Krzyż??? W czym CI ona znowu przeszkadza?? Człowieku nie wiem gdzie ty mieszkasz w Krzyżu ale ja 26 lat tam mieszkałem i jakoś nie ubywa domów tylko ich przybywa. Z 10 lat temu to były pustkowia a teraz to gdzie tylko się da ludzie domy budują.
A co do infrastruktury wsi to też może się nie wypowiadaj bo wieś gdzie jest chłop z jajami(sołtys) to już parę dobrych lat mają lepsze drogi, chodniki niż w miastach.

Na Jaracza masz nowy asfalt teraz jadą z chodnikiem dwie strony, osiedlowe uliczki masz asfalt, a inne no cóż dojechać się da.Tak samo jak na wsi.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Chodzi o kierunek wiatru, pas musi być wybudowany w kierunku, z którego najczęściej wiatr wieje w "nos".
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Czyli wschód zachód?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Ktoś chyba tutaj pytał o plan proponowanego pasa:
Obrazek
AZT jest za wariantem zółtym.
PS. Właśnie jakaś Cessna 152/172 lądowała na lotniczej. Czyli nie, nie ma żadnego ruchu lotniczego u nas dalej .


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Ile jest startów i lądowań w ciągu dnia na Lotniczej? Kilka, kilkanaście?
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Czy mógłby mi ktoś zorientować tą mapkę? ;)

ODPOWIEDZ