Lotnisko w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Obrazek

No to troszkę inaczej, w większej skali.
A co liczby startów i lądowań to nie ma ich dużo zazwyczaj po 1 na dzień czasami po 2. Ale jest to spowodowane lokalizacja lądowiska i ograniczeniami geograficzno-technicznymi. Są ludzie którzy by chcieli tu przylecieć ale nie są w stanie tutaj wylądować lub porostu się boja, ponieważ oba podejścia są dość trudne.

A co to lotnika a w Mielcu to napisze to co na TFI.
Niestety muszę wam powiedzieć pewna nieoficjalna prawdę, port lotniczy w mielcu dąży do bycia portem wyłącznie cargo. Poza tym wyraźnie utrudnia prace aeroklubu mieleckiego, który powoli zanika z tego powodu. Wiem z pewnego źródła, że jeśli w Tarnowie by powstało lotnisko to aeroklub mielecki przenosi się z swoimi zabawkami do nas (za czym bardzo obstają obecnie). Także nie ma co liczyć na utworzenia portu lotniczego Tarnów-Mielec w takim charakterze jak sobie niektórzy wyobrażają.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Co do podejść to się zgodzę, niestety nie mam informacji co do chętnych na loty tutaj. Jeżeli doszłoby do budowy, to pewnie na takiej zasadzie, jak lotnisko w Kołobrzegu teraz.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


green123
Archont
Posty: 974
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Post autor: green123 »

ozi26 pisze:
Proponuje założyć komitet protestacyjny tak jak w brzesku przy zjeździe ul.Leśną.
Nie znam się za bardzo na budowie lotnisk ale gdzieś raz wyczytałem że nie można sobie od tak zrobić gdzieś lotniska bo chodzi o jakieś prądy powietrzne czy coś. A powiedz mi czemu niby autostrada zamyka Krzyż??? W czym CI ona znowu przeszkadza?? Człowieku nie wiem gdzie ty mieszkasz w Krzyżu ale ja 26 lat tam mieszkałem i jakoś nie ubywa domów tylko ich przybywa. Z 10 lat temu to były pustkowia a teraz to gdzie tylko się da ludzie domy budują.
A co do infrastruktury wsi to też może się nie wypowiadaj bo wieś gdzie jest chłop z jajami(sołtys) to już parę dobrych lat mają lepsze drogi, chodniki niż w miastach.

Na Jaracza masz nowy asfalt teraz jadą z chodnikiem dwie strony, osiedlowe uliczki masz asfalt, a inne no cóż dojechać się da.Tak samo jak na wsi.
Po otwarciu autostrady znacząco zwiększy się ruch samochodów w Krzyżu. Kiedyś gdy nie było węzła lub autostrady łatwo było trafić do rezerwatu Debrza, teraz trzeba nadrabiać 5-10minut. W Krzyżu przybywa domów, z tym się zgodzę, jednak gdyby nie autostrada mieszkańców byłoby o 1000 więcej. Do tego spaliny z autostrady będą zanieczyszczać rezerwat Debrza i okolice


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

green123 pisze: jednak gdyby nie autostrada mieszkańców byłoby o 1000 więcej
Bardzo ciekawe, wpływ autostrady na przyrost naturalny. Nie o 1000 więcej tylko o 439 a może o 1003 więcej a może mniej.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Nie na przyrost naturalny ale na migracje. Ciężko powiedzieć czy dotyczy to 1000 osób czy 20 ale sam osobiście znam osoby, które już ładnych parę lat temu zrezygnowały z szukania działki w Krzyżu właśnie z powodu autostrady.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

green123 pisze:Po otwarciu autostrady znacząco zwiększy się ruch samochodów w Krzyżu. Kiedyś gdy nie było węzła lub autostrady łatwo było trafić do rezerwatu Debrza, teraz trzeba nadrabiać 5-10minut. W Krzyżu przybywa domów, z tym się zgodzę, jednak gdyby nie autostrada mieszkańców byłoby o 1000 więcej. Do tego spaliny z autostrady będą zanieczyszczać rezerwat Debrza i okolice
To dobrze dodatkowe 10 minut spaceru jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Kolego, kiedyś jak byłem w podstawówce to rezerwatu nie było, natomiast było lepiej niż teraz i na sanki się chodziło bo była górka gdzie naprawdę można było śmigać, a teraz górka i same chaszcze, zabawa w podchody a teraz nigdzie się nie przejdzie bo wszędzie zarośnięte, jest chyba ze dwie ścieżki i tyle. Dawniej było gdzie chodzić.
Ludzie autostrada idzie prawie po granicy Tarnowa, na samym końcu Krzyża gdzie praktycznie i tak już nie było tam miejsca żeby domy budować. Ja mam działkę obok wiaduktu, teraz tam leżą bale sąsiada i jeśli bym miał pieniążki to bym się tam budował
Teraz mieszkam przy bocznej ulicy a jest tragedia jaki jest huk. Ja o spaliny bym się nie martwił a zaczął oglądać ten potoczek co tam płynie, on jest bardziej
zanieczyszczony niż spaliny.

A weź mi wytłumacz czemu niby się ruch ma zwiększyć??? Co ludzie będą jeździć rezerwat oglądać??

Jak już się tak strasznie martwisz o tą dzielnice to powiedz mi kto zrobi remont Wiśniowej od wiadukt do Nowodąbrowskiej, i kiedy go zrobią.

Tu jest teraz największy problem, bo tej drogi już praktycznie nie ma.
defekator pisze:ale sam osobiście znam osoby, które już ładnych parę lat temu zrezygnowały z szukania działki w Krzyżu właśnie z powodu autostrady.
A może się przestraszyli ceny ????

Jest takie powiedzenie "gdzie Krym a gdzie Rzym" i to się ma jak krzyż do autostrady.
A jaki ona będzie miała wpływ na środowisko naturalne to ponoć wytyczne UE już o to zadbały. I lęgowiska glisty która jest odmianą ślimaka i inne cuda wynajdowane przez EKO TERRORYSTÓW mogą być spokojne.

I to samo można powiedzieć na temat lotniska, gdzie jak koledzy piszą mogły by lądować dmuchawce i raz dziennie awionetka ewentualnie szybowiec.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

dni lotniska aeroklubu są pewnie policzone bo na ten teren pewnie już czeka wielu dobrodziejów, którym żal tyłki ściska, że taki piękny szmat ziemi jeszcze nie jest podzielony na działki 5x5m i pokryty przytulnymi domkami w ekskluzywnej dzielnicy. gdzieś się biedaki będą musieli podziać a pomysł na teren w Krzyżu, gdzie naprawdę można spokojnie wybudować lotnisko dla lekkich maszyn (już wyposażone w jakąś tam infrastrukturę naziemną) jest świetny. jak tylko się znajdzie na to kasa to trzeba tylko wznosić modły o opamiętanie tych co im na wszelki wypadek wszystko przeszkadza :/
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Przelewacie z pustego w próżne. Niepotrzebne rozważania zamiast konkretów. Może by tak zacząć od zdobycia wiedzy ilu mieszkańców okolic Tarnowa i samego Tarnowa korzysta z połączeń lotniczych. Ile osób przybywa w te rejony korzystając z lotnisk w Krakowie lub Rzeszowie i dalej czym się da.... Porty lotnicze prowadzą ewidencję pasażerów i takie dane posiadają. :)
Zając najlepszy jest w śmietanie.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Owszem, ale pamiętaj, lotnisko musi na siebie zarabiać. Jeżeli miasto chciałoby coś więcej zamiast GA to bardzo ładnie strzeliliby sobie w stopę.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

TomekN pisze:Owszem, ale pamiętaj, lotnisko musi na siebie zarabiać. Jeżeli miasto chciałoby coś więcej zamiast GA to bardzo ładnie strzeliliby sobie w stopę.
Właśnie o tym piszę. Porty i linie lotnicze mają takie dane. Ankieterzy itd. Może by tak do GUS ? Ilu ludzi z tego rejonu pracuje za granicą ? Ilu ma tam rodziny ? Jak często latają samolotami ? Ilu ludzi biznesu, polityków :) ....
Fakty są takie, że lotnisko w Balicach jest zapchane, podobnie w Katowicach. Dokąd ci pasażerowie się udają ? Popatrz sobie ile autobusów i busów o taksówkach nie wspomnę odjeżdża spod lotniska w różnych kierunkach. To jest rynek dla małych samolotów. Powody czysto ekonomiczne. Pasażer na pewno wybierze przesiadkę na lot z Krakowa do Tarnowa zamiast jazdy nawet autostradą, szybciej, wygodniej i niewiele drożej.
Strona techniczna, czyli gdzie i jak, jest wtórna. Każdy przedsiębiorca o tym wie. Robi badania rynku, określa zapotrzebowanie. Pytam więc czy ktoś robił coś takiego dla lotniska w Tarnowie ? Jeśli nie, nie ma o czym mówić. :)

Może powstać lotnisko dla prestiżu miasta ale chyba nie o tym mówimy.
Zając najlepszy jest w śmietanie.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Zawsze bawi mnie temat lotniska w Tarnowie i emocje z tym związane.
Lotnisko w Tarnowie nie powstanie za naszego żywota,a cała z tym związana otoczka to ściema prezydenta.
On nie może powiedzieć wprost, że budowa lotniska w Tarnowie jest z ekonomicznego punktu bezsensowna i nikt tego się nie podejmie. Wielu wyborców by się zawiodło, a to przekłada się na głosowanie w wyborach. UM robi co jakiś czas ściemę, aby przy wyborach móc cokolwiek odpowiedzieć np internautom na czacie.
Jakby nie patrzeć autostrada to kwestia miesięcy (no może do Rzeszowa trochę później) i mamy bezpośredni dostęp do 2 lotnisk w odległości ok 100 km. Autostradą to ok 40 - 50 minut jazdy. Kolej w remoncie i za rok dwa czas podróży pociągiem to pewnie z 1 godzina. Jak myślicie ile czasu trzeba jechać z Nowej Huty na lotnisko w Balicach ?
Odpowiedź 30 -40 minut jak dobrze idzie (sprawdzone). Do Jasionki pewnie będzie podobnie i Teraz pytanie kto zainwestuje u nas 200-300 mln ?
Większość mieszkańców regionu i tak wybierze Balice, bo oferta lotów będzie znaczniej atrakcyjniejsza, a dojazd bezproblemowy.
Tarnowskie lotnisko niestety nie miałoby szans na utrzymanie
Pisanie o małym lotnisku dla niby biznesmenów to już żarty, bo niby kto ma tu lądować Kulczyk, Gil Gates, Parys Hilton, gdyby nawet chcieli to z Krakowa te 40 minut nie chyba będzie problemem ?
Sam trzymam kciuki, ale jestem realistą

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Masz rację. Jeszcze prościej przenieść się bliżej któregoś z istniejących lotnisk. :D Najlepiej do Nowego Sącza. Lotnisko na Słowacji ok. 70 km. Tarnów zaorać i spokój. Nawet ekologicznie wyjdzie. :D Wszyscy na tym skorzystają.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_port ... w_Czechach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_port ... 5%82owacji
Do czego im to wszystko ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_porty_lotnicze
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

to jest trochę bardziej rozbudowane


http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_lotniska
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Jela, to na co czekasz? Leć do Nowego Sącza.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

My tak o tym lotnisku w Tarnowie.
A czy może ktoś ma jakąś aktualna mapkę satelity aby zerknąć co się dzieje w rejonie baz paliwowych na ładnej???? Krążą pewne plotki ale chciałem sam to z góry zobaczyć czy to prawda o działce około 40 hektarów??
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ