Osiedle zielone - zagospodarowanie stony południowej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Osiedle zielone - zagospodarowanie stony po³udniowej

Post autor: defekator »

Może nie każdy z mieszkańców widział karteczkę, że dzisiaj o 17 w szkole podstawowej nr9 na Marii Dąbrowskiej ma odbyć się spotkanie w sprawie zagospodarowania terenu na osiedlu Zielonym od strony południowej.
Z tego co słyszałem w planach jest budowa tam stacji benzynowej :-/
Zaznaczam, że to tylko plotki - informacja jest na zasadzie "znajomy znajomego słyszał", ale często w takich sytuacjach plotki znajdują potwierdzenie. Miejmy nadzieję, że to nie prawda ale i tak dobrze by było aby frekwencja na tym spotkaniu była jak największa.
Oczywiście nawet wówczas szanse na ewentualne zablokowanie inwestycji są małe, ale lepiej być niż zdać się na samych urzędników.
Zatem wszystkich zapraszam na to spotkanie.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A gdzie była taka informacja? (na drzewie?) Kto jest organizatorem spotkania?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Strona południowa os. Zielonego które to dokładnie jest miejsce? Tam za tymi ekranami od strony Jana Pawła gdzie jest ten kawałek zielonego z drzewami?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tak, zamiast to tak zostawić i ewentualnie tam jeszcze jakieś ławeczki dać to oni chcę to zabudować.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakub Kwaśny pisze:A gdzie była taka informacja? (na drzewie?) Kto jest organizatorem spotkania?
Nie zwróciłem uwagi kto organizuje. Karteczki są przywieszone na klatkach schodowych. Przynajmniej u mnie jest.

farciarzgilmore pisze:Strona południowa os. Zielonego które to dokładnie jest miejsce? Tam za tymi ekranami od strony Jana Pawła gdzie jest ten kawałek zielonego z drzewami?
Na informacji był tylko lakoniczny zwrot, że chodzi o południową część osiedla. Ale tak mi się wydaje, że jest to właśnie ten teren z drzewami.

LordRuthwen pisze:Tak, zamiast to tak zostawić i ewentualnie tam jeszcze jakieś ławeczki dać to oni chcę to zabudować.
Co dokładnie chcą zrobić to się dopiero dowiemy, bo jak na razie są tylko spekulacje i plotki. Ale faktycznie na ławeczki za bardzo nie liczę ;)


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Dokładnie Lordzie. Zawsze jak tamtędy przechodzę to sobie myślę, że takie ładne dość duże i wiekowe drzewa, tylko to uporządkować i zrobić tam taki mini park dla ludzi z osiedla. Byłoby coś fajnego i kawałek zieleni a nie tylko beton.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

farciarzgilmore pisze: tylko to uporządkować i zrobić tam taki mini park dla ludzi z osiedla. Byłoby coś fajnego i kawałek zieleni a nie tylko beton.
No właśnie takiego miejsca tam brakuje. Są co prawda obszary z ławeczkami - ale przy placach zabaw - natomiast usiąść we względnej ciszy i spokoju nie ma gdzie. Taki park podniósł by również atrakcyjność samego osiedla. Ale nie wydaje mi się aby to było możliwe.
Pytanie też kto jest właścicielem tego terenu - spółdzielnia czy miasto.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Jakby ktoś się wybierał na to spotkanie to niech napisze w jaki sposób chcą ten teren zagospodarować. Stacja benzynowa to chyba nie będzie bo BP blisko ale BP było też blisko Orlenu na Lwowskiej więc nigdy nic nie wiadomo ;)
A co do ławeczek to nie mogłem się powstrzymać http://www.youtube.com/watch?v=z2TDP5wD950 :D

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

względnej ciszy i spokoju... nawet w nocy jak się tam pętam z sierściuchem to mimo ekranów ta cisza i spokój są zaiste względne. jak się jeszcze nam cały ruch z autostrady tam zwali to będą względne jeszcze bardziej :(
a na tym spotkaniu ma być ktoś decyzyjny, ktoś kto może mieć wpływ na losy tego zagajnika czy po prostu pospolite ruszenie?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Coś musi być na rzeczy... W takim miejscu powinien zostać skwerek, miedzy osiedlami, przy ruchliwej trasie, takie zielone płuca to coś bezcennego :/ Miasto takich rzeczy jeszcze nie kuma, bo i po co :/


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

XV sesja Rady Miejskiej w Tarnowie

pkt. 18. Przystąpienie do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Tarnowa terenu położonego w Tarnowie w rejonie ulic: Orkana, Wolańska i Marii Dąbrowskiej – podjęcie uchwały.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

maup pisze: a na tym spotkaniu ma być ktoś decyzyjny, ktoś kto może mieć wpływ na losy tego zagajnika czy po prostu pospolite ruszenie?

Nie wiem. Była tylko karteczka, ze jest spotkanie w tej sprawie - nic więcej nie napisali.
Na spotkaniu prawie na pewno będę - więc koło 18 napiszę jaki los nam urzędnicy szykują ;)


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

defekator pisze: Nie wiem. Była tylko karteczka, ze jest spotkanie
to może foto tej karteczki

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Myślę, że można by ten skwerek zostawić w spokoju, rosną tam ( jak już wiele osób wspomniało) piękne drzewa i jak ktoś chce może miedzy nimi pospacerować albo przynajmniej popatrzeć.

Jeżeli ode mnie by to zależało to chciałabym mieć tam ogrodzony teren, żeby bezpiecznie spuścić tam psa ze smyczy, coś w rodzaju parku dla psów. Niekoniecznie na całym obszarze. Zanim padną na mnie gromy, chce napisać, że jeżeli chodzi o dzieci to temat na osiedlu zielonym realizowany jest na 5 +, mamy boiska i place zabaw ( na które wstęp psom jest wzbroniony).

Koncepcja stacji benzynowej jest fatalna. Hałasu i aut jest i tak za dużo.

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Proszę.

Obrazek

ODPOWIEDZ