Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Ten kawałek drogi do Skrzyszowa należy do miasta. W tym roku był już na to przetarg i położą dywanik na tych 30 metrach.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Ciekawy jestem co by było jakby połączono miejskie i gminne wydziały odpowiedzialne na drogi, infrastrukturę i parę innych razem (oczywiście według kompetencji, a nie w jeden moloch). Mniejsze koszty utrzymania biurokracji a i przepływ informacji lepszy. Zwłaszcza patrząc na koordynacje remontów dróg, powinno się to sprawdzić.
Mógł by być to początek połączenia miasta i gminy Tarnów.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Ładnie brzmi ale to trochę nie realistyczne. A poza tym, większość dróg wyprowadzających ruch z miasta to drogi powiatowe albo wojewódzkie. Więc połączenie z gminnymi wydziałami nic nie daje.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Też dzisiaj napotkałem Komando - na ul. Elektrycznej.
Twarz zasłaniam szerokim pasem, bo pan z łopatą nie życzył sobie zdjęcia (okrzyk: "UCIEKEJ!!")

Nadmienić jednakże pragnę, iż zaraz za Komando zjawił się walec oraz to auto, które ktoś tu wklejał kilka postów temu.
Załączniki
komando.jpg


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

starówka, jaka Gmina?

Nowodąbrowska za granicą miasta czyli droga krajowa 73 - administrator GDDKiA.
Braci Saków za granicą miasta - Starostwo Powiatowe
Tuchowska za granicą miasta - Zarząd Dróg Wojewódzkich.

zgraj sobie to w jedną całość - życzę powodzenia.

A poza tym po co każda z tych jednostek miałaby miastu robić prezenty? Niech się dyrektor 'Wąsik' sam urządza na swoim podwórku.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

A kto zarządza obwodnicą ? GDDKiA ?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Lechu pisze:A kto zarządza obwodnicą ? GDDKiA ?
Tak jest. GDDKiA oddział wojewódzki w Krakowie :)


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Trochę to niekonsekwentne, że miasto jest zarządcą DK73 w granicach miasta , a DK4 w granicach miasta już nie. Chyba, że chodzi o to,że obwodnica przebiega przez różne miejscowości co znaczenie utrudniałoby jej administrację.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

hurricane, to była ciekawość a nie namawianie do poważnych zmian

Na Jaracza od wczoraj ruszył remont asfaltu, wreszcie

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Mnie oczywiście chodziło o obwodnicę południową, żeby była jasność :d


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Innej Tarnów raczej nie ma

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Lechu pisze:Innej Tarnów raczej nie ma
No jest jeszcze północna (w ciągu drogi Wojewódzkiej).


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Racjonalista pisze:No proszę, sami nieudacznicy w tym UM, a tu raptem 5,5 mln zł dofinansowania z POIŚu na nowe rondo:

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... wego-ronda

Przetarg na dniach.
Jakoś nie mogę doszukać się ogłoszenia o przetargu a miał być na dniach przecież :lol:
Podobnie z remontami np : Bitwy o Wał Pomorski wczoraj tam jechałem i ani widu ani słychu żadnego remontu .... kiedy remont Lwowskiej np ? już nie wspominając o Narutowicza :lol:


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Starówka - dlatego właśnie jestem zwolennikiem Obszaru Metropolitarnego - przypominam, że Wodociągi i Oczyszczanie ścieków już DZIŚ są wspólnie rozbudowywane przez Miasto i okoliczne miesjscowości.
Z drogami mogło by być podobnie - jedne wspólny organ i co najważniejsze wielkość obszaru - już dziś ocenia sie TOM (Tarnowski Obszar Metropolitarny) między 260 tyś. do nawet 300 tyś.
Co do obaw o lekceważenie czy "zabieranie" środków - mam przykład : WARSZAWA - której dzielnice są defacto samodzielnymi jednostkami terytorialnymi. Wystarczyło by spisać odpowiedni statut, taki, by nikt nie był pokrzywdzony.
I zacząłbym od dróg właśnie - WSPÓLNE staranie o środki, przez TOM a nie poszczególne miejscowości. Skoro dało się przy ściekach i wodzie to przy drogach też by się dało.

Zawsze mówię : 260 tyś wygląda lepiej niż 116 tyś, czy parę tyś w przypadku okolicznych miejscowości.
9000 ml A Rh-


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Propos metropolii to do tarnowskich liceów złożono 3000 podań... z czego tylko 1000 ex-gimnazjalistów pochodzi z Tarnowa...

ODPOWIEDZ