Rondo na Jana Pawła II/ul. Błonie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Wiesz, niby mało ważne, ale jednak z tego co się orientuję chłodnia ma inną długość niż wanna ;)

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Trochę te jeremiady za późno - rondel jest jaki jest, jeździć się po nim da a duże kalibry zawsze będą miały możliwość - albo pchać się razem i kręcić ostro fajerą albo jeden chwilkę poczeka i pojadą spokojnie jeden za drugim - jak widzę miszczów kultury w dużych klockach blokujących pasy przed zwężką to spokojnie wierzę, że się dogadają i na rondlu
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

jak się chcę to się da, niestety nie nakręciłem filmiku bo nigdy na to nie nie wpadam w trakcie jazdy ale już nie raz widziałem jak jeden TIR lewym pod Carrefoura a drugi prawym na Kielce jechali jednocześnie i dało się spokojnie przejechać :)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

[quote="TomekMKM"]Wiesz, niby mało ważne, ale jednak z tego co się orientuję chłodnia ma inną długość niż wanna ;)[/quote

Hehehe wanna to ściema, solówki są dłuższe. A chłodnia to normalny zestaw kolo 16 metrów.
To tak samo jak by ktoś robił porównanie tandema i zestawu. Brak porównania.

Panowie wszystko się da zrobić. Praktycznie jak droga ma 2,60 to można już cuda robić, np można śmiało jechać prosto :lol:

Jak to się mówi: stary takie szeroko że rowerzysta musiał zejść z rowera bo kierownicą zahaczył o kabine :lol: :P

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

wszyscy wiemy że jest wąsko.

nie o to teraz chodzi.

po prostu nie mogę znieść jak ci pseudo kierowcy twierdza że się nie da.
jak to powiedział "dakan" policja nie prowadzi statystyk ilu kierowców to zwykli debile"

wiecie że w necie każdy jest fachowcem od wszystkiego. ja chciałbym mieć materiał który pokazuje czy się da czy nie.

jak dla mnie to na discovery mogą cała godzinę o projektowaniu rond zrobić byle by ta bezsensowna dyskusja się skończyła a pseudo fachowcy zamknęli się raz na zawsze.

Ja widziałem nie raz że się da ale argument "ja widziałem" do niektórych nie przemawia :)
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

nie rozumiem tych co bronią tego ronda.

przecież to nie wypał, do szczęścia brakowało kilka metrów szerokości ;)
imi

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

imiol pisze:nie rozumiem tych co bronią tego ronda
wyobraź sobie tam światła
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

maup, tylko i wyłącznie wyłączone :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Bo prawda jest taka, że DEBILE projektowali i opiniowali to rondo. Miejsca mamy w pizd... - a dodanie 2 - 4 metrów do średnicy nie podniosło by kosztów. A ZNACZNIE poprawiło by wygodę.

Spokojnie mozna było dodać po 2 m do każdego pasa - jaki to był by koszt? Żaden w kontekście całej inwestycji.

Samochody by spokojnie przejżdżały - teraz też sie mieszczę - ale w końcu PO CO urzędasy/debile/idioci mieli by ułatwiać komuś życie? Jeszcze ludzie by sie przyzwyczaili i trzeba by następnym razem bardziej się starać.
9000 ml A Rh-


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

Wystarczy by urzędnicy przypilnowali czy rondo zaprojektowano zgodnie z obowiązującymi przepisami.

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 430&type=2

1. Szerokości pasów ruchu na obwodzie ronda - nie spełniają warunków podanych w par. 74 tego rozporządzenia.
2. Szerokości pasów ruchu przy wjazdach/wyjazdach z tego ronda - nie spełniają warunków podanych w par. 74 tego rozporządzenia.

Rondo jest zaprojektowane niezgodnie z sztuką budowlaną.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

wczoraj około 16 tylko mój refleks i brak zamarzniętej nawierzchni spowodował, ze nie mam auta do klepania - pan będący na zewnętrznym pasie - jak linie prowadziły miał zjeżdżać z ronda w kierunku Westerplatte- jednak mając rejestrację SB... uznał, że sobie pojeździ jeszcze - ja chciałem opuszczać rondo z wewn pasa i i nie dało się... dobrze ze za mną też dobrze hamowali...


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Nic nowego, 4 razy jechałem przez to rondo i 3 z tych przejazdów kończyły się trąbieniem na takich jeżdżących z prawego pasa w lewo


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

Bo to rondo ma nietypowe oznaczenia pierwszeństwa ruchu - trzeba się kierować wg linii poziomych na które mało kto zwraca uwagę. Pomijam przypadki jazdy w lewo z prawego pasa bo są przed rondem znaki, że z prawego pasa jest jazda na wprost. Natomiast nietypowe jest to, że pierwszeństwo ma opuszczający rondo z lewego pasa przed tym który znajduje się na prawym pasie (wjechał na rondo i chce kontynuować jazdę na wprost np wschodni wjazd Słoneczna), zawsze mam tam obawy czy nie oberwę z prawej strony. Generalnie to rondo jest dobrym miejscem do remontu auta na cudzy koszt.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

To nie jest ewenement, szczególnie u nas, gdzie rondo na Słonecznej ma takie same oznaczenia.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Dziś w 100% pewien kierowca z Gdańska uświadomił mnie w przekonaniu że dwa duże auta się na nim nie mieszczą. I nikt mi nie wmówi że on widział jak jeden koło drugiego wjechali na rondo bo to znaczy że w d... był i g... widział. Bo się k.... nie da bynajmniej z niego zjechać koło siebie żeby nie jeździć po krawężnikach i trawniku. A przy dzisiejszych cenach opon i np lusterek, gdzie ceny zaczynają sie od 2500 za oponę i od 500 pln przy dobrych wiatrach za jedno lustro.To jednak jest ono stanowczo za małe jak na takie ceny. Na Mościckiego jest super, bo szeroko i jest luz-blues.

ODPOWIEDZ