Budowa skateparku

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Nie boli mnie to, po prostu, te linki nic tu nie zmieniają , wysyłaj je prezydentowi ;)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Jak dla mnie linki są ok. Zastanawiałem się, czy w Polsce są skateparki, jakie znamy z filmów kręconych w usa. Najwyraźniej są, może warto by się kiedyś pokusić o coś takiego w Tarnowie, natomiast faktycznie lepiej dmuchać na zimne, żeby nie wyszło jak zwykle, czyli kupa kasy pójdzie, a coś będzie nieprzemyślane itd.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Musimy popierać takie pomysły. Jeżeli są chętni, to dlaczego nikt nie zaspokoi oczekiwań innych ? A do tego można jeszcze na tym zarobić. Jeżeli udało się namówić na budowę parku dla rowerów pod Gemini, to dlaczego nikt nie chce pomóc grupie, która jest pewnie kilkanaście razy większa od jeżdzących na rowerze.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Skejci proponują: Kraków stolicą alternatywnej kultury.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... ltury.html

Dwa lata temu startowaliśmy z podobnym pomysłem brakowało mam tylko funduszy, a teraz Kraków zrealizuje za chwile ten pomysł.


borys
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 18-11-2010, 16:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: borys »

nie poddawajcie sie - twardo do celu. Zainteresowac wladze tematerm (wiem ze bylo juz cos o tym - i co dalej?) Prezydent z Jego wizja wizerunku i promocji miasta na ktora zamierza klasc tak duzy nacisk, jako menager winien ujrzec w tym ciekawa koncepcje, ktora mysle ze swietnie by sie razem komponowala z zalozeniami Ryszarda Scigaly:)

a propos kiedys wpadl mi taki pomysl do glowy po obejrzeniu kilku filmow na YT w temacie i chcialem namowic jednego wlascicela betoniarni do zareklamowania sie w ten sposob - odnowic a raczej "wylac" wszystko na nowo - oczywiscie z jego logiem w tle a moze nawet na podjazdach - wiecie taka luzna mysl - skontaktowac dziadka z UM i cuzamen moze by cos z tego wyszlo, jednak pan starszej daty - niebardzo byl sklonny do rozmowy :cry: " a po co mi to ... " heh nadmienie ze bylo to jakies 2 lata temu,a firma od paru lat jest na rowni pochylej - a szkoda bo moglo by byc zupelnie inaczej:/

w kazdym razie trzymam kciuki

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Deto pisze:... dlaczego nikt nie chce pomóc grupie, która jest pewnie kilkanaście razy większa od jeżdzących na rowerze...
nie pytaj kogo jest więcej, bo to nie ma znaczenia, sam jeżdżę rowerem, jeździłem na rolkach, i ciesze się jak dzieciak że coś zostało zbudowane, ważne żeby Ci co chcą latać mieli gdzie, by rampy były z betonu/drewna a nie ze stali, by było bezpiecznie ( by kolejny dzieciak nóg nie połamał), sam chętnie spróbuje czy nie zapomniałem jak się lata, a i może mój dzieciak jakąś zajawkę pochwyci

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

a beton bezpieczniejszy od stali? :)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

TomekMKM pisze:a beton bezpieczniejszy od stali? :)
uwierz albo spróbuj, wywalając się zwłaszcza w lecie na metalu nie tylko zedrzesz ale także poparzysz nóżkę, blacha lubi się odkształcić i pojawiają się w niej z czasem dziury

ta firma robi głownie beton, a stalowe to zostają poręcze

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Betonowy skate-park jest najbezpieczniejszą formą budowlaną - operując na poziomie komunikacji potocznej.
Fizyka mówi że na gładkich powierzchniach ciało ludzkie się ślizga i może "bezpiecznie" wytracić siłę uderzenia przez co zwykle kończy się na drobnych obiciach i siniakach.

Nasz projekt skate-parku zakładał wybudowanie takiej posadzki - ale wiadomo do budowy nie dojdzie.

Ten efekt można zobaczyć na filmiku lokalnych skaterów w 2:42 sek (Skate-park w centrum Rzeszowa) i 4:46 (obóz deskorolkowy woodcamp).

http://www.youtube.com/watch?v=6XWUosTN6MQ

uwaga na niecenzuralne słowa. :)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Dominik_PCH pisze:ale wiadomo do budowy nie dojdzie
czemu? przecież miał być na terenie parku Legionów
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Rozmawiamy o dwóch różnych projektach.
Ten na parku legionów to wielka niewiadoma:
- nie wiadomo kto projektował skate-park (nie było konsultacji w środowisku), to się zwykle źle kończy
- projektowanie dla deski, rolek, bmx, parkuru zawsze się źle kończy (każda dyscyplina trenuje na innych kątach - w tych sportach nie ma kątów uniwersalnych)
- prawdopodobnie na skate-park nie będzie przeznaczone więcej niż 300 tyś (cała inwestycja parku to 2 mln) - za taką cenę to można sobie, jak to mawia Kasia figura, waciki do uszy kupić. Nie da się wybudować skate-parku dla wszystkich. Można tylko zepsuć.
- nie wiadomo ile miejsca i jak będzie wyglądał park - nigdzie nie ma wizualizacji
- projekt na cały park wygrała tarnowska firma albo mająca oddział w Tarnowie (żadna firma projektująca profesjonalnie skate-parki nie ma oddziału w Tarnowie)

Nie chce mieć racji - zrobię prywatny obiór (jak już powstanie ten park) i napisze tu na forum obiektywną opinię.


Post wcześniej pisałem o projekcie budowlanym skate-parku przy Pałacu Młodzieży, który z każdej strony był przemyślany i zaprojektowany w środowisku osób korzystających z tego typu miejsc - to jest dobry projekt zagospodarowanie 1400 m2 terenów zielonych PM - TEGO projektu nie będzie :)


PS
dodam, że jak by nie droga (przebicie ze Słowackiego do Solidarności), której nie można wybudować zgodnie z prawem. To w 2011 rozpoczynał by się ostatni etap budowy skate-parku przy PM.
Rocznie miasto wydawało by ok 300 tyś na poszczególne etapy budowy przy zachowaniu funkcjonalności pojedynczego etapu (etapów było 3)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Szukajcie innej miejscówki.
Jestem z Wami i trzymam kciuki.
Ja osobiście rower i w las wolę.
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Tak tak odpuszczamy temat, od dłuższego czasu szukamy nowej miejscówki.
Jedyne co to w tym roku to wyremontujemy skate-park przy Pałacu Młodzieży tak żeby nie stwarzał zagrożenia dla ludzi korzystających z tego miejsca. Coraz częściej przychodzą tam rodzice z małymi dziećmi, a poza tym to wstyd mam za to miejsce, że tak wygląda.

Remont finansowany jest ze środków PM w 70% resztę dokładamy sami i niech się dzieje co chce z tym miejscem.

Rezygnujemy ze współpracy z Miastem i Pałacem Młodzieży w Tarnowie.
Idziemy w "las" :)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Nie rezygnujcie z walki o fundusze z UM i PM. Nikt nie poradzi na to że żyjemy w dziwnych czasach. Zadbaj o to by rodzice, którzy przyprowadzają maluchy, sami uruchamiali machinę pozyskiwania funduszy, to nie musi być zawsze miasto, są przecież firmy budowlane i inne w mieście, a może jakaś duża firma się skusi na sypniecie groszem. Wyjdź z poszukiwaniami poza tarnowskie podwórko. Powodzenia. Może uda się zrobić jakieś zawody o większym zasięgu
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

starówka pisze:Nie rezygnujcie z walki o fundusze z UM i PM. Nikt nie poradzi na to że żyjemy w dziwnych czasach. Zadbaj o to by rodzice, którzy przyprowadzają maluchy, sami uruchamiali machinę pozyskiwania funduszy, to nie musi być zawsze miasto, są przecież firmy budowlane i inne w mieście, a może jakaś duża firma się skusi na sypniecie groszem. Wyjdź z poszukiwaniami poza tarnowskie podwórko. Powodzenia. Może uda się zrobić jakieś zawody o większym zasięgu
http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=10956

nie poddawać się ? znaczy co bojówki terrorystyczne (to ironia), wyjście zorganizowaną grupom na ulice i protest- spacyfikują nas :) (to jeszcze większa ironia)

Ludzie są uparci i pewni siebie. Mają parcie na przebicie i nic sobie nie robią że konserwator dał negatywną opinię. W 2002 roku Główny Konserwator Zabytów w Warszawie wytłumaczył byłemu prezydentowi Bieniowi, że nie może ruszyć tych terenów. Od tego czasu nic się nie zmieniło
Ta inwestycja narusza dwie ustawy o ochronie dóbr kultury i dziedzictwa narodowego i ustawę o gospodarce nieruchomościami, a mimo to ktoś plany wykonał i teraz je realizuje.


@ starówka: wiesz co my możemy jako grupa nieformalna działająca przy Pałacu Młodzieży bez mocnego popracia ludzi wpływowych ? -

ja mogę iść z dziewczyną na spacer i cieszyć się z pięknego dnia.

Dla naszej grupy temat się skończył - wyremontujemy tylko ten skate-park i nara.
Zrób test i zapytaj swojego radnego co zrobił/robi w tej kwestii. Ja od swojego usłyszałem że sprawę monitoruje - DO DZISIAJ MAM UBAW PO PACHY Z JEGO GŁUPOTY :)

nie poddawać się to dobre muszę sobie to gdzieś zapisać :).

Ja wiem, że dla lokalnej społeczności jesteśmy bandom gamoni :) i tak nas trzeba traktować. Fakt jesteśmy całkiem fajną bandom gamoni:
- Kończę studia dziennikarskie w Rzeszowie pracuje w zawodzie
- Szymon obronił dyplom na AGH dziś pracuje dla państwa
- Maciek obronił dyplom na Politechnice Krakowskiej, buduje mosty po których będziemy jeździć
- Józek i Tomek radzą sobie na emigracji, ten pierwszy kończy studia w tym roku - filologia germańska
- Jeden Architektura w Krakowie

Młodsze pokolenie - AGH i Politechnika Krakowska, geodeci, informatycy, fizycy- umysły ścisłe.

Najmłodsze pokolenie ma autorytet i poprawia oceny w gimnazjum żeby nam pokazać, że też potrafią, ale miasto woli drogę bo samochodów przybywa - niech tak będzie.

ODPOWIEDZ