Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:
22-07-2020, 17:21
w zasadzie same plusy, poza tym, że jak się coś spieprzy to musisz sam wyłożyć albo zrobić.
W spółdzielniach faktycznie nie ma z tym problemu, we wspólnotach jest różnie. Z tym, że jakbym podsumował ile wydałem na remontowe a ile odzyskałem w remontach bezpośrednio to znacznie taniej wyszłoby ubezpieczenie w wersji max.

Ale wracając do tematu - wiadomo, że utrzymanie mądrze zbudowanego domu wychodzi taniej w przeliczeniu na metr powierzchni. Ale apartamentowce z założenia nie są dla ludzi, dla których oszczędności są absolutnym priorytetem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »

Były próby budowy bardziej lub mnie luxsusowych bloków :) np blok Eltaru "Pod jesionem". Bloki które posiadają windy,garaże podziemne,zielone dachy,własne place zabaw itd to dużo więcej niż zwykły klocek.Tylko czy to już apartamentowiec? Czy tu chodzi o te dobra budynku + wysokość ?


dymny
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: dymny »

Exyou pisze:
22-07-2020, 14:26
krzychu pisze:
22-07-2020, 14:12
a kogo teraz stac na mieszkanie od developera ?
teraz wpłacasz 50 tysięcy i masz mieszkanie na kredyt.
W obecnej sytuacji to raczej 100 tys. zł trzeba mieć na starcie, żeby spokojnie wziąć kredyt na nowe mieszkanie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

@Klipa201 raczej chodzi o lokalizację, standard wykończenia i takie tam - apartamentowiec może mieć dwie kondygnacje :)
A "po jesionem" jest może trochę lepszy od zwykłego klocka, ale lokalizacja... Daj spokój - wcisnęli go na milimetry w działkę - widoki z okien... takie sobie.
Nie wiem jak tam wygląda standard wykończenia, jakie były możliwości personalizacji lokali w czasie budowy itd.
Jakoś mi się ten budynek z apartamentami nie kojarzy.


Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Btw bo pisaliście tutaj że w Tarnowie nie ma zapotrzebowania itp. a jak pamiętam były oferty kupna mieszkań tych apartamentów na nowodąbrowskiej eltaru na wprost gemini to po dwóch miesiącach było 3/4 mieszkań zarezerwowane.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

A podejście do klienta było słabe. Próbowałem się u nich dowiedzieć jakie to lokale, jakie ceny, układ mieszkania itd. to mnie olali. A potem padli :)


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: BARIZEH »

Na stronie Eltaru były wszystkie te inormacje

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Jakby były, kiedy je potrzebowałem, to bym nie próbował ich otrzymać w firmie :) Ale firmy nie ma, więc i tematu nie ma.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Kulfon »

W czym macie problem załóżcie firmę i budujcie apartamentowce w wysokim standardzie :) ...ale jak zobaczycie ile co kosztuje to wasze plany szybko zejdą na ziemię .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

No popatrz. Firmy budowlane i developerzy w Polsce to debile. Na co oni budują apartamentowce gdziekolwiek skoro to tyle kosztuje?


Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Kulfon pisze:
24-07-2020, 12:09
W czym macie problem załóżcie firmę i budujcie apartamentowce w wysokim standardzie :) ...ale jak zobaczycie ile co kosztuje to wasze plany szybko zejdą na ziemię .
Tak, zdecydowanie, wieczorami muszą dorabiać na magazynach.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

@kulfon ty, jak ci się telewizor w sklepie nie podoba, to zakładasz firmę produkującą telewizory? Czy raczej szukasz takiego, który spełnia twoje wymagania?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Kulfon »

Cubaza pisze:
24-07-2020, 12:46
No popatrz. Firmy budowlane i developerzy w Polsce to debile. Na co oni budują apartamentowce gdziekolwiek skoro to tyle kosztuje?
To ty napisałeś nie wiem po co... i nie budują ''gdziekolwiek'' bo jak by tak było to w Tarnowie mielibyśmy już wybudowane .To jest wolny rynek i budują coś na co w danym terenie jest zapotrzebowanie widocznie w Tarnowie nie ma proste .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Kulfon pisze:
25-07-2020, 07:09
Cubaza pisze:
24-07-2020, 12:46
No popatrz. Firmy budowlane i developerzy w Polsce to debile. Na co oni budują apartamentowce gdziekolwiek skoro to tyle kosztuje?
To ty napisałeś nie wiem po co... i nie budują ''gdziekolwiek'' bo jak by tak było to w Tarnowie mielibyśmy już wybudowane .To jest wolny rynek i budują coś na co w danym terenie jest zapotrzebowanie widocznie w Tarnowie nie ma proste .
Tak, w Tarnowie na nic nie ma zapotrzebowania, al czego bym nie szukał co nie jest produktem podstawowym - nie dostanę. Mogę iść jedynie kupić ciuchy i żarcie, bo po coś innego muszę jechać do Rzeszowa albo Krakowa lub przez Internet, problem powstaje wtedy, gdy potrzebuję tego na już.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Kulfon »

To wpisujcie kto i po co jeździ i jakich apartamentów oczekujecie może to skłoni kogoś do wskoczenia w lukę na rynku 😀
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ