Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir, czy mógłbyś mi to narysować jakoś, bo sobie nie mogę wyobrazić jak będzie przebiegać droga z Ziaji na rampę, skoro mają przesuwać wiadukt na Tuchowskiej w stronę muru Starego Cmentarza?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

(...)Budowana będzie także nowa trasa drogowa wzdłuż linii kolejowej po jej północnej stronie, łączącej ul. Dąbrowskiego z ul. Dworcową. W ramach tej inwestycji zbudowane zostanie również bezkolizyjne przekroczenie linii kolejowej w ciągu Dąbrowskiego – Tarnowskich z nowym przebiegiem połączenia do ulicy Tuchowskiej Nowy przebieg ulicy Tuchowskiej będzie kontynuowany po południowej stronie tej linii do ulicy Gumniskiej, następnie dalej po stronie północnej aż do skrzyżowania ulic Lwowska - Słoneczna - Orkana. To połączenie zamknie okrąg tworząc wewnętrzna obwodnicę Tarnowa. (...)

to jest cytat ze strony tarnow.pl

Kiedyś na forum były ciekawe mapki ja znalazłem tylko taka z tarnowskiego forum inwestycyjnego. Z tego co pamiętam był też jakiś oficjalny projekt czy wizualizacja. a dowodem na to jest droga prowadząca prawie donikąd, która sugeruje że ma mieć dalszy ciąg koło dworca pkp.

Przebudowa pl. Dworcowego miała być tylko pierwszym etapem tej zakrojonej na szeroka skalę inwestycji.

A o to kolejny cytat

(...) Będą mniejsze korki, zniknie za to kawałek parku

Koniec korków na Narutowicza w Tarnowie? Tak przynajmniej zakłada miasto, budując drogę alternatywną od Krakowskiej do Bandrowskiego, przez Dworcową, Pl. Dworcowy, Bandrowskiego do Ziai. Jak dowiedziało się RDN Małopolska, do końca przyszłego roku ma być otwarty odcinek od Krakowskiej do Bandrowskiego. Korki będą mniejsze, zniknie za to kawałek parku przy Dworcu PKP.

- Są już wstępne zgody PKP na przebicie - powiedział RDN Małopolska Henryk Słomka-Narożański, wiceprezydent Tarnowa...

Połączenie Krakowskiej z Bandrowskiego to pierwszy etap prac. Docelowo przebicie ma prowadzić do Ziai bocznicą kolejową. Część terenów pod budowę przebicia PKP ma przekazać miastu nieodpłatnie.(...)
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ad2222 - Phoenix mnie uprzedził. Te plany sa już znane od wielu lat - ale problem był po stronie PKP. Dopiero pozyskanie funduszy Unijnych na modernizację przez PKP "odblokowało" inwestycję. Miasto Tarnów juz w 2011 roku miało przygotowane plany i reszte biurokracji.
W pierwszej kolejności zrobiony będzie odcinek do Bandrowskiego / Dworca - drugi etap to połączenia Lwowską.
9000 ml A Rh-


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Tak ma gotowe plany, ale takie plany to ja sobie mogę ustalić z kolegą przy piwie "jak będę miał kasę to tak sobie to zbudujemy..." :D trzeba rozróżnić plan od projektu, a projektów nie ma. W tym roku ma być zaprojektowane przedłużenie Tuchowskiej do al Tarnowskich. Na więcej nie ma kasy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

MTar pisze:ma być zaprojektowane przedłużenie Tuchowskiej do al Tarnowskich
A wykonanie? bo jak zaczną dłubać przy wiaduktach na Tuchowskiej, to Zabłocie będzie odcięte od świata dość mocno uczęszczanym przejazdem kolejowym. Chyba, że najpierw będzie przedłużenie Tuchowskiej do Tarnowskich, tunel pod torami w ciągu al. Tarnowskich, a potem zamknięcie wiaduktów i ich remonty/przebudowa.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ravir, tyle, że ten plan z TFI już nie nie jest aktualny, jeśli ma być drugie rondo na Ziai/Dąbrowskiego.
Rond ci będzie u nas dostatek :)
ad2222 - remonty wiaduktów "lada dzień" się rozpoczną, więc nie licz na łatwy dojazd z Zabłocia. Taki urok życia w mieście :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny pisze:Taki urok życia w mieście
Idzie przywyknąć :) - a do Centrum będę sobie piechotką pomykał, albo rowerem.

Aha, i jeszcze jedno - to mają być remonty czy budowa nowego wiaduktu? Bo słyszałem, że w ramach prostowania łuku ten główny wiadukt ma być przesunięty bliżej muru Starego Cmentarza?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Wg PFU miała być tylko przebudowa i żadnego przesunięcia. O 25 metrów ma być przesunięty wiadukt nad ul Gumniską.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

MTar, aaa, to może pomyliło mi się z Gumniską. Ale przecież wiadukt na Gumniskiej był niedawno hmmm - remontowany? podrasowywany? W każdym razie wymienili torowisko i poręcze, a wiadukt został na miejscu... chyba, że to było jakieś inne zadanie?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Czemu nie zapoznacie się z dokumentacja jaka prezentuje miasto ??

inwestycje pkp

Tu macie wszystko narysowane opisane pokolorowane.
Jest na nim też przebicie dworcowa - dąbrowskiego.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Ale czemu twierdzisz, że ja tego nie widziałem. To są materiały prasowe które dodatkowo zrobione są bardzo niedokładnie. jedne rysunki nie zgadzają się drugimi. Np. na jednym mamy na skrzyżowaniu ulic Tuchowskiej i al Tarnowskich rondo a na drugim zwykłe skrzyżowanie. Przesunięcie wiaduktu w ciągu ulicy Gumniskiej nie uwzględnione. To nie jest żadna dokumentacja tylko kilka kresek które jak już wcześniej wspomniałem mógłbym nanieść na mapę z kolegą przy piwie. To nie są projekty tylko plany które będą zrealizowane za X lat gdzie X→oo


dominik49
Prytan
Posty: 123
Rejestracja: 03-03-2012, 17:59

Post autor: dominik49 »

Na dzień dzisiejszy pod wiaduktem na ul. Wiadukt da się przejść. Obrazek


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

ad2222 pisze: że o ciężarówkach pomykających tam i z powrotem z płytkami do Mistaru nie wspomnę
magazyn nie należy już do Mistaru, będą się przenosić


chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

Goscinny pisze:Ravir... jeśli ma być drugie rondo na Ziai/Dąbrowskiego. Rond ci będzie u nas dostatek :)...
czy ja wiem, czy dostatek? W małej Dębicy mają ich już podobno 15 :P


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Rondo najmniej blokuje ruch - więc jeśłi o mnie chodzi to można wszystkie skrzyżowania zamienić na ronda.

I tak mają być dwa - dodatkowo rondo wymusza zwolnienie i zwiększenie uwagi, co bardzo zwiększa bezpieczeństwo.
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ