Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

chemol pisze:
Goscinny pisze:Ravir... jeśli ma być drugie rondo na Ziai/Dąbrowskiego. Rond ci będzie u nas dostatek :)...
czy ja wiem, czy dostatek? W małej Dębicy mają ich już podobno 15 :P
Dlatego ruch tam jest płynny i przyjemnie się jezdzi ... korki są tylko tam gdzie są światła ot i cała filozofia inżynierii ruchu :D
Mam nadzieję że w Tarnowie też do takich wniosków pomału dochodzą :D

Od piątku, 29 czerwca, pociągi InterRegio przestaną kursować na trasie Kraków-Rzeszów. Przewozy Regionalne wprowadzają na tym odcinku zastępczą komunikację autobusową.

Trasa z Krakowa w kierunku Rzeszowa dla pociągów InterRegio zostanie co najmniej do końca wakacji niedostępna.
http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=12786

Ps. Teraz podróż będzie trwała nie 2 godzinki a 3,30 lub więcej bo i tak bywało :lol:


chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

a wracając do tematu Dębicy i rond to jedno mnie zastanawia - u nas najczęstszym argumentem, że ronda nie będzie są koszty, bo są one wyższe od świateł jak tłumaczą. Natomiast w prawie 3x mniejszej Dębicy wybudowali ich 15 i dało się?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

chemol pisze:że ronda nie będzie są koszty, bo są one wyższe od świateł jak tłumaczą.
Bzdura i to totalna a np. zasilanie świateł to na wodę ? :mrgreen: już nie wspominając o kosztach samych świateł ,sterowników , rur, kabli itp .
W Dębicy myślą i robią kolejne ronda ...... ale i u nas filozofia się pomału zmienia ..... rondo to najlepsze rozwiązanie .

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wczoraj uzgadniałem instalacje pod tym nowym rondem na Lwowskiej. Może koszty samego asfaltu, chodników i potem eksploatacji sa niższe, ale koszty przełożenia masy instalacji są ogromne.
Tam w zasadzie wszyscy muszą przenieść swoje rury, kable, studnie itd. A to kosztuje.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Policz koszty opieki medycznej ofiar, koszty rozbitych samochodów - i nagle się okazuje, że rondo nie jest droższe a wręcz tańsze.

A instalacje pod skrzyżowaniem i tak od czasu do czasu trzeba odkopać. Przy okazji budowy ronda można ją umieścić w kanałach lub tak poprowadzić, że w przyszłości tańsza będzie jej konserwacja.
9000 ml A Rh-


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Ravir pisze:Policz koszty opieki medycznej ofiar, koszty rozbitych samochodów - i nagle się okazuje, że rondo nie jest droższe a wręcz tańsze.
Haha, niesamowity argument :lol:

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Ja rozumiem, że dzisiaj wkroczyli panowie i zaczęli modernizację, bo od dzisiaj miała ruszyć.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Lechu - Twoje podejście jest takie jak w polskich urzedach.

Wyobraź sobie, że budując infrastrukturę trzeba myśleć głową nie du... - a bezpieczeństwo to wazna rzecz. Każdy ranny/zabity generuje straty - straty, które w perspektywie dziesiątków lat sa nie do odrobienia.
Na rondach dochodzi o 80% mniej obrażeń i o 90% mniej ciężkich obrażeń i śmiertelnych przypadków.

Trzeba myśleć i projektowąć skrzyżowanie tak by policzyć WSZYSTKIE czyniki a nie tylko kasę. Myślę, że na wybieraniu najtańszych rozwiązań wystarczająco się przejechaliśmy.

Wiesz co - życzę by twoje dziecko/rodzic lub Ty sam miałes wypadek na skrzyżowaniu. Wtedy się pośmiejemy z moich argumentów - i zobaczymy, czy będziesz nadal pomijał kwestje bezpieczeństwa w wyliczeniach kosztów i zysków.
9000 ml A Rh-


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

p****** niesamowite głupoty :)

A z czym porównujesz? Chyba z autostradami, albo DK.
Jakoś w Tarnowie nie widzę skrzyżowań śmierci :lol:


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Prawda objawiona - SŁYSZYCIE? W Tarnowie NIE giną ludzie. Te wszystkie progi zwalniajace, ograniczenia, fotoradary są NIE POTRZEBNE. W Tarnowie nie ma wypadków, ogłosił to Lechu. Zobacz sobie w statystyki dla Tarnowa - ile było wypadków to pogadamy.

Lechu nie wiem co palisz czy łykasz ale gratuluję dilera - naprawdę Twój Diler jest mega geniuszem chemikiem. :mrgreen: :mrgreen:
9000 ml A Rh-


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

No dawaj konkretne statystyki dajmy na to w skali Polski ile ludzi ginie na rondach a ile na skrzyżowaniach ze światłami :lol: Czekam

PS. Poza tym naucz się czytać ze zrozumieniem, ortografii już się pewnie nie nauczysz ani korzystać ze słownika - bo jesteś za głupi, więc na naukę czytania ze zrozumieniem również nie liczę, ale spróbować można.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Naucz się sam szukać - statystyki są dostepne - może mam problemy z ortografią, ale nie jestem tak tępy by czegoś nie poszukać w źródłach. Ja jestem głupi? A ty nie? Cały świat wie, że ronda są dużo bezpieczniejsze - nikt tego nie neguje. Wystarczy zobaczyć ile było zdarzeń drogowych na Słonecznej przed powstaniem ronda. W to że rondo zmniejsza korki pewnie też nie wierzysz?

Mam pytanie ILE lat Masz prawo jazdy? Jak długo jeździsz? Bo ja robię rocznie średnio 50 - 60 tyś km i mam prawo jazdy od 20 lat. Sporo widziałem i w wielu odleglych miejscach byłem - jakie Ty masz doświadczenie?
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Lechu pisze: PS. Poza tym naucz się czytać ze zrozumieniem, ortografii już się pewnie nie nauczysz ani korzystać ze słownika - bo jesteś za głupi, więc na naukę czytania ze zrozumieniem również nie liczę, ale spróbować można.
i proszę następny geniusz myśli że jest najmądrzejszy na świecie, może odrobinę szacunku, bo nie masz pojęcia z kim rozmawiasz. Ci którzy wyzywają innych od debili zazwyczaj niczego sobą nie reprezentują, wiec licz się za słowami mądralo.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Już się boję :lol:
No gdzie te statystyki panie wszechwiedzący ravirku ?


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

To jest temat o modernizacji linii kolejowej i wszystkim co z tym związane a nie o wyższości ronda nad klasycznym skrzyżowaniem. Do tego jeszcze jakieś osobiste pyskówki. Panowie moderatorzy może trzeba zrobić z tym porządek i ostatnią stronę przenieść do innego tematu

ODPOWIEDZ