Reorganizacja ruchu samochodów w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

PD: budowa ronda Błonie, Al Jana Pawła II właśnie się prawdopodobnie rozpoczęła i wycinają tam drzewka w miejscu gdzie ma być rondo :)


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Podejrzewam że to w innym raczej celu ;)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Najpierw stamtąd muszą przenieść słup linii przesyłowej.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Właśnie dostałem info na TPKS od Pana Mikuty (gościu jakąś premię powinien dostać za to co robi, bo gdyby nie on, to by ten portal można było do śmieci wrzucić). No planowanym rondzie Szkotnika/Szujskiego będzie taka sama organizacja ruchu jak teraz koło Tesco, czyli niby-turbinowe.... I dobrze...


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Druid pisze:Właśnie dostałem info na TPKS od Pana Mikuty (gościu jakąś premię powinien dostać za to co robi, bo gdyby nie on, to by ten portal można było do śmieci wrzucić). No planowanym rondzie Szkotnika/Szujskiego będzie taka sama organizacja ruchu jak teraz koło Tesco, czyli niby-turbinowe.... I dobrze...
Może nie ma to jakiegoś materialnego przełożenia, ale pochwaliłem Pana Mikute i podziękowałem od internautów za to, że jest aktywny na TPKSie!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Druid - ŹLE, DARDZO ŹLE - zamiast się pier... z PSEUDO - należało zrobić tam PRAWDZIWĄ TURBINĘ. Zwłaszcza, że to rondo tymczasowe i wystarczyło by ODPOWIEDNIO oznaczyć i wymalować pasy.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

A czemu oni się bronią przed zrobieniem prawdziwej turbiny? Kuba wybadaj sprawę jak możesz.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A czemu oni się bronią przed zrobieniem prawdziwej turbiny? Kuba wybadaj sprawę jak możesz.
załatwione! Będę o to się upominał!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jakub Kwaśny pisze:
A czemu oni się bronią przed zrobieniem prawdziwej turbiny? Kuba wybadaj sprawę jak możesz.
załatwione! Będę o to się upominał!
To ja pomyślę o jakimś słupie ogłoszeniowym w tym miejscu, żeby Kuba mógł rozkleić plakaty, że turbina powstała z inicjatywy forum i za jakubowym przyczynkiem. :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Przecież JE RŚ na czacie mi odpowiedział dlaczego, bo turbina jest mniej przepustowa niż rondo dwupasowe... teoretycznie tak jeśli mówimy o klasycznej małej turbince... ale na stałe trzeba tam wybudować turbinę o 3 pasach na tarczy ronda z kierunku głównego i 2 pasach z kierunków poprzecznych oraz z bajpasami do prawoskrętów - taką jak kiedyś przedstawiałem. Wtedy przepustowość bije na potęgę klasyczne rondo dwupasowe oraz jest czytelnie, bezpiecznie i przede wszystkim płynnie, bo selekcja ruchu jest już przed skrzyżowaniem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A teraz ZONK: we wtorek byłem w Ostrołęce, tam takich rond jak to nasze tymczasowe, tyle, że stałych jest w cholerę i to zorganizowanych jak to nasze na początku, to znaczy 2 pasy i 0 znaków, prowadnic czy czegoś mówiącego o tym jak jechać, rozmiary też takie jak u nas.
I ludzie potrafią tam jeździć, i żaden Dworak czy jak mu tam, wątpliwy jak dla mnie znawca się na ten temat nie wypowiadał? Dziwne.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Dopiero za 2 lata inwestorzy mogą szukać terenów pod budowę swoich firm w Tarnowie. Ponad 20 hektarów do zaproponowania potencjalnym inwestorom ma być przygotowane przy Zakładach Mechanicznych. Miasto już przygotowało projekt zagospodarowania tego terenu, koszt prac to 27 milionów zł. Powstanie tam droga o długości 2 km, która zostanie połączona rondem z ul. Mościckiego. O 18 milionów zł na ten cel miasto występuje do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Mówi Grzegorz Gotfryd - dyrektor Wydzialu Strategii w Urzędzie Miasta Tarnowa

Obecnie Tarnów ma do zaproponowania pod ewentualne inwestycje zaledwie 5 hektarów i to w częściach, więc trudno zachęcić firmy do lokowania swoich inwestycji w mieście.

Tereny przy ul. Niedomickiej w Tarnowie mają być przygotowane do zaoferowania inwestorom, gdy będzie gotowa autostarda.

(gg)
http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2010064406

Widział ktoś plan tego połączenia z rondem na Mościckiego ? Skoro to już za 2 lata to na papierze cokolwiek powinno już być, plan jakiś czy coś...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

To chyba ma być część przebicia Klikowska-Krakowska-Tuchowska? Tak sobie głośno myślę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Na starym forum chyba był projekt tego ronda. Ma ono być w miejscu gdzie zbiega się Mościckiego z Szujskiego, na tym takim skrzyżowaniu ;)
Obrazek
W tym miejscu

Wszyscy myśleli, że rondo będzie w miejscu tego kwadratu z zieleni co stoi na środku ;)
Obrazek
Po przeglądnięciu projektu okazało się, że będzie to takie małe rondo na samej ulicy Mościckiego.
Obrazek
Coś mniej więcej takiego.
Przynajmniej tak mi się wydaje, że to chyba o to chodzi, ale nie daję sobie ręki uciąć na teraźniejszą chwilę ;)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Tylko jaki sens jest tam budować rondo ? Przecież to zbieg Szujskiego i Mościckiego zawsze się korkuje a nie to miejsce.

ODPOWIEDZ