Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Weredyk pisze: Pragne tylko przypomniec ze JR zadluzyl miasto na jakies 50 mln zł, zas inwestycje wyniosly jakies 100-120 mln zł. Przyjmujac realia zadluzenia, ktore funduje nam RŚ czyli okolo 150 mln zł to inwestycje razem powinny wyniesc okolo 300 -340 mln zł. (

Pragne tylko przypomniec ze JR zadluzyl miasto nie na jakies 50 mln zł, zas inwestycje nie wyniosly jakies 100-120 mln zł. Przyjmujac realia zadluzenia, ktore funduje nam RŚ czyli nie 150 mln zł to inwestycje razem powinny wyniesc nie 300 -340 mln zł.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jakub Kwaśny pisze:
trix pisze:
Jeżeli mówimy o budżecie państwa to wiadomym jest fakt, że kraje które prowadzą dość restrykcyjną politykę finansową, redukują deficyt budżetowy, reformują finanse państwa wychodzą na tym lepiej.
Aha, czyli generalnie można powiedzieć że kto oszczędza lepiej na tym wychodzi, czyż nie ??

Oki. Mamy dziurę w budżecie, jak ją załatać ??
Trix generalną prawdą jest fakt, że wszyscy umrzemy ;-) innej generalne prawdy nie ma :) i jeżeli nie rozumiesz, że świat, a już szczególnie ekonomia to nie system zero-jedynkowy to nic z tego nie będzie. I nie wycinaj kawałków mojej wypowiedzi, bo one są integralną częścią całości - tylko wtedy mają sens!

Ale jeden z banków reklamuje się w Polsce i w USA - oszczędzajmy! :-) ale zacznijmy od siebie ;P
Jakub nie osłabiaj mnie z rana :-P. Świat nie jest zero-jedynkowy ale czasami jest.
Jakie doraźne korzyści mamy w dużej dziury budżetowej ?? Jakie mam ja, jako obywatel ??, służba zdrowia leży, policja leży wojsko leży, ZUS to już nawet nie leży ale sam sie zakopuje. Gdzie idą te pieniądze ??. Ja wiem że wszyscy umrzemy, ale po nas będą inni ludzie, to mamy dla niech zostawić gnój ??

Ravir , PeŁo nic nie pompowało kasy być może dlatego, że jej po prostu nie miało.

http://www.sfora.biz/Rzad-zadluzyl-cie- ... ych-a14982

BTW może zakończmy debatę, albo admin sie zlituje i mejknie nowy topic, bo to nie temat na te sprawy.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:Świat nie jest zero-jedynkowy ale czasami jest.
Owszem jest w jednym przypadku : 1. żyjesz 0. umierasz :) nic innego nie jest zero - jedynkowe :) i dlatego to życie jest takie piękne :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?



Weredyk

Post autor: Weredyk »

Mark to z checia poczytam Twoje analizy:) Nie takie jak moje, tzn od siekiery:)

Jestes wybitnym znawca biografii i dokonan JR wiec to pewnie zajmie Ci raptem kilka chwil. Dziekuje z góry.

Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 220
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

Reszta tematu przeniesiona tutaj: http://agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=259

I proszę na temat dyskutować.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Przerwę te ekonomiczne rozważania i zapytam. Jak wyczytałem w temi w tym centrum przewiduje się jedynie naziemne parkingi. Czy w obecnych czasach to nie jest archaiczne rozwiązanie? chyba, że się mylę?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie, było napisane gdzieś wyżej, że podziemne też, ale 1 poziom. Ja natomiast na miejscu Pralfy widziałbym taki duży, miejski, wielopoziomowy parking.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

mirak pisze:Przerwę te ekonomiczne rozważania i zapytam. Jak wyczytałem w temi w tym centrum przewiduje się jedynie naziemne parkingi. Czy w obecnych czasach to nie jest archaiczne rozwiązanie? chyba, że się mylę?
a gdzie to tak wyczytałeś, że jedynie naziemne? w tekście jest mowa o parkingu od strony zachodniej i o drugim od północnej, ale bez uszczegółowienia czy chodzi o naziemne czy podziemne. Tego to już pan Deńko nie mówił; możliwe że ten od północnej będzie podziemnym parkingiem.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Temat nieaktualny żadne centrum nie powstanie moim zdaniem przez najbliższe lata czeka nas solidne zaciskanie pasa ... lata zaniedbań i brak reform zrobiły swoje .
Za to będziemy mieć największy pusty parking w Tarnowie :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dafi33, brak przecinków robi swoje :)
nie powstanie "twoim zdaniem", czy
nie powstanie, twoim zdaniem czeka nasz zaciskanie pasa?
Bo to są dwie różne sprawy.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Z tego co ja słyszałem to ma powstać - niestety budowa takiego obektu to nie to samo co postawić na działeczce bardaszkę z wujkiem Frankiem.

A Centrum jest niezbędne - miasto wydaje kupę kasy na funkcjonowanie w 1000 miejscach w Tarnowie. Jak zbierzemy to razem to kamienice można sprzedać. Dodatkowo załatwimy wszystko w jednym miejscu - a nie jak teraz Geodezja w jednym, dowody w drugim, Prezydent w trzecim miejscu.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6899
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ravir, jak powstanie centrum to powstanie też 1500 innych potrzebnych miejsc pracy, więc budynki nadal będą wykorzystywane przez UM tylko w innym celu.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

LordRuthwen pisze:Ravir, jak powstanie centrum to powstanie też 1500 innych potrzebnych miejsc pracy, więc budynki nadal będą wykorzystywane przez UM tylko w innym celu.
Jeśli stare budynki mają zostać nadal wykorzystywane przez szeroko pojętą administrację miasta to nie widzę sensu budowania centrum administracyjnego.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

I tu wraca jak bumerang moja propozycja - procentowy udział w budżecie 'obsługi administracyjnej'. Jeżeli Prezydent miałby bat nad głową, że nie może wydać na administrację i całą obsługę urzędu więcej niż np 15% budżetu - 20x by się zastanowił, zanim by zatrudnił jakąś osobę. A i tą zatrudnianą by dokładnie zbadał pod względem kompetencji.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ