Wschodnia obwodnica Tarnowa

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: LordRuthwen »

Oni chyba są oderwani od rzeczywistości. Przez ostatni rok materiały zdrożały w cholerę, usługi budowlane też. Gdzie oni mieszkają że się dziwią cenom w kosztorysach?

Wysłane z mojej budki telefonicznej



bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: bart11 »

Bingo :
Rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA wyjaśnia jednak, że wynika to z tego, iż fragmenty wschodniej obwodnicy Tarnowa przebiegające przez teren miasta będą droższe, ponieważ zawierają m.in. więcej obiektów inżynieryjnych.

W takim razie pani rzeczniczka potwierdziła iż najlepiej będzie dogadać się ze Skrzyszowem i oddać im kawałek ziemi na której ma stanąć wiadukt, wtedy udział (kwotowy) Tarnowa spadnie do 30%.


TomaszTrn
Obywatel
Posty: 75
Rejestracja: 08-02-2020, 10:37

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: TomaszTrn »

Pisałem o tym dwa posty wcześniej, ale tak schodząc na ziemie - komu REALNIE zależy na tej inwestycji poza Miastem? Nikomu. To po co mają się dogadywać i ułatwiać coś czego nie chcą?

Gdybyśmy żyli w takim matrixie, to Prezydent równie dobrze mógłby się dogadać z Gminą Tarnów i przekazać wszystkie tereny WOT, Gminie dzięki czemu cały koszt inwestycji spadlby na GDDKiA.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: bart11 »

TomaszTrn pisze:
20-04-2021, 10:16
Pisałem o tym dwa posty wcześniej, ale tak schodząc na ziemie - komu REALNIE zależy na tej inwestycji poza Miastem? Nikomu. To po co mają się dogadywać i ułatwiać coś czego nie chcą?

Gdybyśmy żyli w takim matrixie, to Prezydent równie dobrze mógłby się dogadać z Gminą Tarnów i przekazać wszystkie tereny WOT, Gminie dzięki czemu cały koszt inwestycji spadlby na GDDKiA.

po 1 : Gmina Tarnów - nie chce obwodnicy (nie mają w niej żadnego interesu) i tutaj nie ma pola do negocjacji
po 2: Gmina Skrzyszów - wręcz przeciwnie, ma spory interes w tym, żeby obwodnica powstała - (otwarcie na autostradę, dojazd do A4 w ciagu 3-5 minut)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: LordRuthwen »

bart11 pisze:
TomaszTrn pisze:
20-04-2021, 10:16
Pisałem o tym dwa posty wcześniej, ale tak schodząc na ziemie - komu REALNIE zależy na tej inwestycji poza Miastem? Nikomu. To po co mają się dogadywać i ułatwiać coś czego nie chcą?

Gdybyśmy żyli w takim matrixie, to Prezydent równie dobrze mógłby się dogadać z Gminą Tarnów i przekazać wszystkie tereny WOT, Gminie dzięki czemu cały koszt inwestycji spadlby na GDDKiA.

po 1 : Gmina Tarnów - nie chce obwodnicy (nie mają w niej żadnego interesu) i tutaj nie ma pola do negocjacji
po 2: Gmina Skrzyszów - wręcz przeciwnie, ma spory interes w tym, żeby obwodnica powstała - (otwarcie na autostradę, dojazd do A4 w ciagu 3-5 minut)
Czy ja wiem... Mieszkam w Skrzyszowie, dojazd w godzinach porannych (koło 6) zabierał mi około 10 minut do węzła w Krzyżu i 12 minut do węzła w Mościcach jak jeszcze był dostępny.

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: mirak »

Ta w skrócie można podsumować cały ten program. To damy wam (rząd) program i przetniemy wstęgę, ale wybudujcie sobie sami.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


TomaszTrn
Obywatel
Posty: 75
Rejestracja: 08-02-2020, 10:37

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: TomaszTrn »

http://tarnow.net.pl/articles/s/i/32548 ... -zapytania

Takie moje prywatne spostrzeżenie - jak tu ma być dobrze, skoro na forum ten temat o wartości około pół miliarda złotych interesuje 10 osób?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: Goscinny »

Przepraszam, ale co chciałbyś, żeby tu się działo? Jakieś transparenty, protesty, wiece poparcia czy coś w tym guście? Przecież od nas nie zależy nic - czy dostaniemy jakąś kasę, czy nie. Przebieg też nie zależy od nas.
W obecnej sytuacji politycznej tutaj nawet niewiele od miasta zależy.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: bart11 »

Goscinny pisze:
27-04-2021, 14:07
W obecnej sytuacji politycznej tutaj nawet niewiele od miasta zależy.
Nawet wprowadzenie ograniczenia tonażowego ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: Goscinny »

To jest jednak DK, więc mam wrażenie, że miasto nie bardzo może tak sobie zrobić na niej ograniczenia.


martens
Prytan
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2011, 00:31

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: martens »

Jedyną drogą do powstania obwodnicy jest aktywność mieszkańców i protesty. Niedługo skończą się ograniczenia pandemiczne, pogoda coraz ładniejsza, aż się prosi o spacery na wszystkich przejściach na JPII.
Może by tak powołać jakieś stowarzyszenie, które nagłośniłoby problem, zainteresowało media, pociągnęło ludzi.
Na ten moment głośni są tylko przeciwnicy obwodnicy.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: drogfan »

trzeba koniecznie to realizować jak najszybciej, a kasę wiadomo gdzieś próbować kołować, ale nie można dłużej zwlekać i się przepychać, kto ma finansować


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: drogfan »

jak nie ma interesu, to luzuje drogi miejskie także korzystają wszyscy cala okolica, do tego może jakieś inwestycje, gdy dobry dojazd, droga musi powstać jak najszybciej a kasa no jakoś uciulać,


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: drogfan »

no i oczywiście ceny wyjda w przetargu praniu

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: Goscinny »

Ogarnij się - jest taka opcja jak "edytuj" - nie musisz spamować pojedynczymi zdaniami bez ładu i składu.

ODPOWIEDZ