Wschodnia obwodnica Tarnowa

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Coś ruszyło w sprawie wschodniej obwodnicy http://www.krakow.gddkia.gov.pl/wydarze ... ca-tarnowa

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Hmmm... że tak odejdę od tematu - czy na tej dużej mapie z wariantami przebiegu jest już wyrysowane nowe centrum handlowe za nowym szpitalem???
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Jest... a w treści będącej na stronie GDDKiA jest mowa o 'planowym CH'
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222, to nowe centrum na razie jest w fazie pobożnych życzeń i ew. rezerwacji terenu pod taka działalność.
A dzis czytałem, że rząd rakiem sie powoli wycofuje z pomysłu bezpłatnych obwodnic które sa częściami autostrad. A mogło być tak fajnie.
A patrząc na warianty obwodnicy - stawiam na wariant I. Najtańszy i jest naturalnym przełdużeniem "północnej obwodnicy".
Zobaczcie sobie na to "coś" na wschodnim końcu tych wariantów. Chwilę musiałem się temu przyjrzeć, żeby wyczaić o co tam biega :) Zakręcone trochę, rondo u góry, dwupasmówka na dole.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

IMHO też pierwszy wariant najsensowniejszy... drugi i trzeci to chyba dla mieszkańców Lisiej Góry, a nie Tarnowa...

Może dożyjemy realizacji...

Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 220
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

Wydizeliłem temat o wschodniej obwodnicy - pewnie się rozrośnie.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

@Marcin Zaród: myśląc przyszłościowo wariant 1 jest właśnie najgorszy. Najlepszy wg mnie jest wariant 3 z zastrzeżeniem że od ronda Błonie/Jana Pawła II powinno się wybudować łącznik z obwodnicą wschodnią. Wariant pierwszy wymusza prowadzenie tranzytu przez rondo Błonie/Jana Pawła II, co jest zbędne, bo nawet Kuba mówi, że ruch trzeba z centrum wyprowadzać, a chyba zakładamy, że tereny na północ od Al. JPII zostaną uwolnione inwestycyjnie/mieszkaniowo?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

A według mnie najlepszy jest chyba wariant 2. A co do tego centrum handlowego to jest ten biały szkic koło węzła z Lwowską????

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Wiadomo kiedy zapadną decyzje która opcja zostanie wybrana?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jak to kiedy? Przecież wg niektórych to parę dni i decyzja jest. :mrgreen:
A niektórzy się dziwią, że inwestycje z przed 4 lat się obecnie realizuje.

Badania środowiskowe, konsultacje społeczne, badania geologiczne, uzgodnienia pod kontem funduszy Unijnych.

Z rok potrwa co najmniej : same protesty mieszkańców, których trzeba wywłaszczyć moba się ciągnąć długo.

Wg mnie najlepszy jest wariant 2
9000 ml A Rh-


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Ravir pisze:Z rok potrwa co najmniej : same protesty mieszkańców, których trzeba wywłaszczyć moba się ciągnąć długo.
Przecież tu najprawdopodobniej pójdzie specustawa, więc mogą sobie protestować...
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Specustawa działa jak jest przebieg - a przypominam że MAMY TRZY warianty przebiegu. Powołają się na Specustawę i wylosują któryś ? :mrgreen:
Protesty będa dotyczyć wyboru trasy - jak już wyborą to OK. Ale najpierw musza wybrać wariant trasy i tu jest problem.

Idealnie by było zdażyć do 2012 roku ale to NIE REALNE.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Z tego, co pamiętam już jakiś czas temu było wiadomo, że WOT będzie realizowana po 2012 roku.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Gdzieś było napisane że do 2020 ma być wybudana... /przynajmniej tak mi pamięć podpowiada/
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Eredhel, A mnie coś się 2013 obiło ale może na początku był to termin zakończenia budowy, a teraz jest to termin jej rozpoczęcia ;)

ODPOWIEDZ