Rondo - Słoneczna - Starodąbrowska

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Rondo - S³oneczna - Starodąbrowska

Post autor: Goscinny »

Zakładam nowy temat, bo sprawa ruszyła do przodu.
Właśnie w moje łapki wpadł projekt tej inwestycji do uzgodnień.
Jestem zaskoczony - pozytywnie.
Zerknijcie na mapkę.
Załączniki
rondo-tesco-1280.jpg
Ostatnio zmieniony 17-11-2010, 19:04 przez Goscinny, łącznie zmieniany 1 raz.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja tam widzę turbinę czy im się linie krzywe porobiły? Bo jeśli to turbina, to ja nie wierzę :D

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Pięknie - po trzy wjazdy, po dwa zjazdy :mrgreen: O ile mnie wzrok nie myli ktoś pomyślał nawet o przejazdach rowerowych a nie tylko o przejściach a i te są w odpowiedniej odległości od zjazdów z ronda.
Nie wiem tylko czy nę będzie ciasno w północno zachodnim rogu obok cmentarza żydowskiego.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

BIGer pisze:Nie wiem tylko czy nę będzie ciasno w północno zachodnim rogu obok cmentarza żydowskiego
Ale Cmentarza się nie da tknąć, zresztą chyba dlatego rondo jest 'przepchnięte' w kierunku Tesco, aż zahacza o róg budynku - chyba ścieżką rowerową.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

ad2222 pisze:Ale Cmentarza się nie da tknąć, zresztą chyba dlatego rondo jest 'przepchnięte' w kierunku Tesco, aż zahacza o róg budynku - chyba ścieżką rowerową.
Cmentarz rzecz święta (zwłaszcza dla Żydów) ale wygląda to tak jakby przejście wchodziło na mur cmentarza. Swoją drogą miałem nadzieję że ten blaszak Tesco zniknie przy okazji budowy ronda.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Mulator
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 29-05-2010, 08:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Mulator »

Ale będzie burdel jak zrobią to rondo. Ludzie znów przez da miesiące będą się przyzwyczajać co czegoś nowego.
Ale jak dla mnie bomba. Choć prawoskręt ze Starodąbrowskiej w Słoneczną przy tesco mógłby być troszkę dłuższy.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

O ja pierniczę ale monstrum. I to się tam zmieści??? To wewnętrzne koło to będzie chyba metrowe. Mi się wydaje że turbina z dwoma zjazdami i wjazdami by wystarczyła.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Wow nieźle :) wreszcie będziemy mieć rondo w Tarnowie.


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Hmm, po takim nałożeniu z grubsza planu na zdjęcia lotnicze wydaje się, że zmieszczą się tam przy murku.
Załączniki
rondo.jpg


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Fajnie, niech zrobią więcej takich nietypowych rond to ruch w mieście znacznie spadnie. Moja szwagierka omija tymczasowe rondo szerokim lukiem (np Lwowska), gdyż nie ma pojęcia jak przez nie przejechać....


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jupi! Turbina! i to dokładnie taka jaką chciałem i prezentowałem w temacie o remontach dróg czy sposobach na korki, jak ktoś pogrzebie to znajdzie! :)

Może się mam upomnieć o prawa autorskie? :P Może ktoś na forum podejrzał. :)

To rondo jest aż nadto czytelne!

A jednak da się jak się chce, Panie Dyrektorze Musiał. :P


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

A na kiedy jest planowana przebudowa ?
Rondo super i najwazniejsze sa prawoskręty tylko przejścia nieco cofnąć i bedzie ok . :D


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

O! Znalazłem moją małą wizualizację ;P

http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.ph ... &start=135
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

hurricane na Twoim można wykonać nawrót, na tym, teoretycznie największy kąt to 270st.
A jednak da się jak się chce, Panie Dyrektorze Musiał.
:mrgreen:

Oby poprawili przejście przy Starodąbrowskiej (od muru cmentarza), jest tam kiepska widoczność i wchodzi się wprost pod koła samochodów.
Tak jak dafi33 pisze można by cofnąć to przejście przez Słoneczną i Starodąbrowską przy Szpitalu, jest tam jeszcze sporo miejsca.
Ostatnio zmieniony 09-11-2010, 08:51 przez Tomasz Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

ClNEK - daj namiary na Twoją znajomą - mam kolegę w Policji - który chetnie z nią porozmawia. Bo jak NIE WIE jak jeździć po rondzie to znaczy, że popełniła przestępstwo - w końcu majac prawo jazdy powinna ZNAĆ przepisy.

HUUURRRA - TURBINA - nazwa tego ronda powinna brzmieć :

Rondo Imienia Forum Tarnowska Agora :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Za naszą walkę o turbinę
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ