Galeria Tarnovia

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

defekator pisze:Wydają oszczędności życia na wypadek jakby wieczorem wygrało (cenzura) :D

A tak na serio to dość często bywam w Tarnovii i zawsze tam sporo ludzi.
Ludzi może faktycznie jest niemało, ale kupujących to chyba jak na lekarstwo. :-/
W piątek wieczorem "pakowała się" kawiarnia Cafe Club. Wyprowadzka?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

bobasek pisze:
defekator pisze:Wydają oszczędności życia na wypadek jakby wieczorem wygrało (cenzura) :D

A tak na serio to dość często bywam w Tarnovii i zawsze tam sporo ludzi.
Ludzi może faktycznie jest niemało, ale kupujących to chyba jak na lekarstwo. :-/
W piątek wieczorem "pakowała się" kawiarnia Cafe Club. Wyprowadzka?
Czy kupujących jak na lekarstwo nie wiem, ciężko to ocenić. W weekendy ludzi z reklamówkami łazi tam niemało. W tygodniu pewnie gorzej. Natomiast odnośnie gastronomii w Tarnovii to od początku nie wróżyłem im spektakularnego sukcesu. Część pozostałych najemców pewnie też nie przedłuży umowy - to jak najbardziej normalne. Lokalizacja oraz znana marka to nie jedyne czynniki, dość często w niektórych sklepach w tej galerii miałem poważne zastrzeżenia zarówno odnośnie jakości obsługi jak i oferty towarowej. Zwłaszcza w sklepach odzieżowych część właścicieli wydaje się wyznawać tam zasadę, że jak nie zamówią nowego towaru to ludzie wykupią wszystko co zamówili wcześniej. Otóż nie wykupią. Jak spodnie nie podobały mi się w sierpniu to jak ponownie wystawią je w październiku to i tak ich nie kupię, nawet po promocji 15% mniej ;)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

GT ma jednak tę przewagę że jest tam więcej sklepów. W Gemini jest ich mniej, są 3 duże sklepy, ale jeżeli chodzi o odzież to jednak GT ma dużo większy wybór. O cenach nie dyskutuję, o obsłudze... . Raz mnie pani zrobiła w konia, powiedziała że to będzie mieć w nowej dostawie za 2 tyg, przyszedłem za 2 tyg, a tu nic. Może jak będzie noc -50% czy coś podobnego, to jest sens iść i coś tam kupić, lub na jakiejś wyprzedaży sezonowej. Buty które kupiłem niedawno czekały na mnie 2 tygodnie, albo małe zainteresowanie, albo mam zły gust :P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

defekator pisze: Zwłaszcza w sklepach odzieżowych część właścicieli wydaje się wyznawać tam zasadę, że jak nie zamówią nowego towaru to ludzie wykupią wszystko co zamówili wcześniej. Otóż nie wykupią. Jak spodnie nie podobały mi się w sierpniu to jak ponownie wystawią je w październiku to i tak ich nie kupię, nawet po promocji 15% mniej ;)
defekatorze, nie dziw się. Oni mentalnie tkwią jeszcze na początku lat 90-tych, kiedy to ludzie kupowali prawie wszystko i za prawie każdą cenę.
Kupiec, który prowadzi sklep "franczyźniany" ma małe pole manewru, ale prowadząc własny salon można błyskawicznie reagować na oczekiwania klientów. To, że się prowadzi sklep 20 lat nie oznacza wcale, że ma się o tym jakiekolwiek pojęcie.
defekator pisze:Czy kupujących jak na lekarstwo nie wiem, ciężko to ocenić. W weekendy ludzi z reklamówkami łazi tam niemało.

Mi też trudno ocenić na oko nie mając dokładnych danych, ale utargi sieciowych salonów na poziomie 80,000 PLN dziennie (co jest np. średnim wynikiem w grudniu znanej sieci typu discounters w G. Kazimierz) nie są chyba zbyt częste.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

@bobasek

Tylko, że często nawet w sklepach franczyźnianych w naszych galeriach zatowarowanie jest gorsze niż w innych miastach. Być może faktycznie tak jest , że ludzie chodzą i nie kupują, ale w dużej części dlatego, ze nie znajdują tam tego czego szukają.
Sam wiele razy byłem tam i nic nie znalazłem (a raczej żona nie znalazła bo ja wybredny nie jestem), albo brakowało odpowiednich rozmiarów, albo krój ubrań był nieodpowiedni itp itd. Mam wrażenie, że część właścicieli myślała, że jak otworzy sklep w galerii to ludzie masowo zaczną kupować byle co tylko dlatego, że sklep położony w galerii. No cóż czasem trzeba bardziej się postarać zamiast wiecznie narzekać, że Tarnów to ciężki rynek.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Niestety jest tak jak mówi defekator, :(. Nawet te sieciówki, którę są, to są gorszej kategorii i nie ma sporo rzeczy z tych, które są w większych miastach. Przykład: znalazłam sobie fajne buciki i do tego torebkę na stronie internetowej Reserved. Patrzę dostępność: Kraków, Kielce, Warszawa... W Tarnowie nie ma :( Ale nie zrażona, poszukałam sobie butów, które jednak są dostępne w Tarnowie. Idę osobiście, patrzę... i co? I też nie ma. W najbliższym czasie planuje wypad do Krakowa...

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

ja tam od razu jak na zakupy to albo krakow ->krakowska, bonarka.
ładniej, przyjemniej + większy wybór / marki, oferta /
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakiś czas temu byłem w GT i chciałem kupić jakiegoś tam ciucha. Pani w jednym ze sklepów mi wprost powiedziała, że ma bardzo mały wybór towaru, bo właścicielka większość asortymentu zabrała do sklepu w Krakowie. Bez komentarza.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

No i jak tak dalej będą robić to ich punkty w Tarnowie rzeczywiście padną , a przetrwają wyłącznie te sklepy, które tarnowian nie traktują jako klientów drugiej kategorii.
Tylko potem niech właściciele sklepów które zbankrutowały nie płaczą, że Tarnów to "trudny, specyficzny" rynek.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Cafe Club z tego co wyczytałem ma awarię wody. Z GT 'na oko' widzę, że dobre obroty ma:"H&M (wczoraj 3 osoby w kolejce wydały w sumie ponad 600 PLN czyli taki zarobek na jednek kasie w 5 minut), NewYorker (sporo młodych tam się ubiera), to samo LPP. Stradivarius chyba też nieźle. "Ryłko" "Camaieu" "Orsay" Spory ruch i torby z owych sklepów również licznie występują wśród kupujących :) "Carry" głównie męskie, zawsze wszystkie mniejsze męskie rozmiary schodzą na promocjach, które zawsze są tam 1/3 ceny, zostają wtedy tylko XXXL lub XXL. "Apart" i "Venazia" Chyba nie nażekają :) W tych sklepach wystarczy kupić po dwie/trzy rzeczy dziennie i mają dobry obrót, bo to sklepy nie tanie. "Takko" nie mam pojęcia, ale zawsze jest tam sporo ludzi. "CCC", "Deichmann" Jak wszędzie w tych sklepach (czyli nieźle). "Douglas" to według mnie tendencja Venezii i Apartu. Nie trzeba kupić wiele, żeby kasa się zgadzała. :) Co do innych sklepów. Ciężko mi się wypowiedzieć. Ogólnie zauważyłem tendencję, że klienci chodzą głównie do sklepów, które mają wyrobioną pewną "markę". Czyli takie, które są znane i dosyć lubiane. Dużą rolę odgrywa tutaj poczta pantoflowa. Należy pamiętać, że dobry produkt obroni się sam. GT jednak musi się napocić, żeby wyzbyć się plakietki "tu nic nie ma" i zadbać o jakieś fajne eventy, albo inne magnesiki na klientów, bo jak narazie marketing leży.

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

mi GT kojarzy się z wystającymi sprzedawcami w wejściu do danego stoiska/sklepu.
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

16 października BOMI kończy swoją kariere w Galerii Tarnovia.
Ciekawe czy jest jakiś inny operator spożywczy na ich miejsce.
imi


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

może Biedronka... :D


norbertb
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 19-07-2011, 22:28
Lokalizacja: Tarnów Krzyż

Post autor: norbertb »

Simply Market z tego co mi wiadomo :)


chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

i kolejne szare plamy na mapce galerii....czyżby znikła Osteria i ta kawiarnia na rogu?

ODPOWIEDZ