Galeria Tarnovia

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

W temacie BOMI: w tym momencie to chyba najbardziej zaawansowany w urządzaniu sklepu najemca.

A poza tym: zdjęcia Galerii Tarnovia z dn. 11.03.2009 r.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Bomi ma pewnie największa powierzchnie, albo b dużą, wiec ugratowienie samego sklepu to z miesiąc musi potrwać
Nawiasem widzę z fotek że już bliżej niż dalej.
Mam nadzieje że będzie taka fajna ze z krakowa będa przyjeżdżać.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Wg mnie będzie... klasyczna. Zero fajerwerków, ciekawych rozwiązań architektonicznych, żadne mozaiki, fontanny. Tylko ciągi korytarzy ze sklepami i stoiska na środku. Na pierwszym piętrze to samo, tyle że z balkonami. Czyli również klasyczna klasyczność. Tak działa i wygląda 80% galerii handlowych w Polsce. Na coś więcej trzeba mieć dużą kasę.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


hdmaniak
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 02-11-2009, 20:38

Post autor: hdmaniak »

Bomi ma powierzchnie 1800 m2 , z poczatku miało miec 2400m2 ale zmniejszyli prawdopodobnie dlatego ze w Krakowie Bomi ma własnie powierzchnie cos ok 2400 m2 i utarg maja słaby jak na tak duze miasto , wiec w Tarnowie zmniejszono powierzchnie. Ogólnie to sklep raczej bedzie nalezał do tych droższych jak np Alma.
Co do pracy to juz dawno trzeba było składac papiery. Teraz to już wszyscy przygotowują sklep na zatowarowanie, które ma sie rozpoczac juz w tym tygodniu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Z tego co widziałem, to przy Bomi ceny w Almie stają się naprawdę niskie. Ciekaw jestem ile wytrwają ze swoimi dziwnymi cenami.


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

Przejezdzałem i odstrzeliłem taką fotkę.

Obrazek
imi

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

ładna. Fotka. Bo galeria to taki 'blaszak z neonem' ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

powiem że myślałem że będzie gorzej, a tak nawet te podwietlenie w tej brązowej częsci elewacji fajnie wygląda. Jak do tego dojdą reklamy to może nie będzie aż tak źle.
imi


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

imiol pisze:Wg mnie będzie... klasyczna. Zero fajerwerków, ciekawych rozwiązań architektonicznych, żadne mozaiki, fontanny. Tylko ciągi korytarzy ze sklepami i stoiska na środku.
To szkoda wielka szkoda. Co do ceny to zależy raczej od projektanta, bo jeżeli ktoś ma fantazje i wiedzę to przy tej samej kasie można zawsze coś upiększyć, wystarczy tylko chcieć. Widać "ładność" nie była priorytetem przy budowie galerii, a szkoda.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

No to nie jest jednak tak, że wystarczy tylko chcieć. Naprawdę, wszystko, każde udziwnienie kosztuje. Mogli zrobić jakąś fikuśną mozaikę w którymś holu zamiast tych płytek (fliz? terazkoty? nigdy nie wiem :) ). Ale metr tego co jest kosztuje pewnie maksymalnie kilkanaście zł/m2. Mozaika to już koszt kilkudziesięciu złotych od metra. Choć tego to najbardziej szkoda, bo skoro jest galeria na pierwszym piętrze z widokami na parter, to aż się prosi o taki element. Poza tym przy dużej powierzchni niekoniecznie trzeba korzystać z mozaiki a starczyłyby nawet płytki 10x10 cm i można by pokusić się o ciekawą aranżację.

Fontanna czy jakaś inna aranżacja wodna też teoretycznie mogła być. Ale to co jest teraz kosztuje jednorazowo maksymalnie kilkanaście złotych/m2. Fontanna to już koszt co najmniej kilkudziesięciu tysięcy plus(k) stałe koszty eksploatacji, plus(k) regularne koszty serwisowania instalacji.

Itp. itd.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

gushman pisze:Choć tego to najbardziej szkoda, bo skoro jest galeria na pierwszym piętrze z widokami na parter, to aż się prosi o taki element. Poza tym przy dużej powierzchni niekoniecznie trzeba korzystać z mozaiki a starczyłyby nawet płytki 10x10 cm i można by pokusić się o ciekawą aranżację.
Widzisz, sam sobie odpowiedziałeś :-).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

A czy są jakieś przecieki co do "żywicieli" w galerii ? Jakieś KFC, albo coś innego ???


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Kholbee. Będzie kebab :P
Co do KFC to na pewno nie będzie. Ponoć dopiero 2011-2012 ma być restauracja z drive thru :P


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Tatrzańska będzie, tylko nie wiem czy nie cukiernia :P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jedzenie polskie, jedzenie włoskie, kebab, Mr Hamburger i panini. KFC w Gemini dopiero.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ