Galeria Tarnovia

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: Cubaza »

I właśnie przez to powstał drugi Martes. I właśnie przez to są kolejki, bo ludzie nic tam nie kupuą. Widzę, że siedzisz całymi dniami w tym sklepie i patrzysz im do reklamówek skoro wiesz co tam ludzie kupują...
O wielki, wielki Murks. Daj mi więcej swoich mądrości i pisz więcej, że tylko Ty przekazujesz nam prawdę, a inni piszą głupoty. Czekam na więcej Twoich wypocin.


mefisto101
Prytan
Posty: 211
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: mefisto101 »

murks pisze:
Sznurówki - chodzi o to, że nie potrzeba więcej sklepów, jak i tak w obecnych ludzie mało kupują - rzadko i za małe kwoty. Przecież nikt nie otwiera sklepów, żebyś "miał gdzie kupić coś" tylko po to, żeby na nich zarabiać. W Tarnowie żaden biznes się nie opłaca bo konsumenci nie mają pieniędzy.
Przestańcie gadać głupoty o kolejnych sklepach albo o multikinie. Kto w Tarnowie wyda na wizytę w kinie na 2 osoby 100 zł za wieczór - NIKT. Dlatego tak długo nie było tu Multikina - wszystkie badania rynkowe pokazują, że potencjał zakupowy jest na to zbyt niski. W Gemini powstanie być może kino TYLKO ze względów udziału w rynku, aby w kolejnej galerii (jak powstanie koło szpitala) nikomu się nie opłacało tego robić. Gemini na pewno wynajmie powierzchnię dla Multikina za grosze, aby tylko mieć w ofercie centrum handlowego taką usługę. Takie kino w Tarnowie NIGDY nie będzie zyskowne w sposób sensowny.
Z tego samego powodu Arabia Saudyjska nie ogranicza produkcji ropy i cały czas sprzedaje ropę bardzo tanio - nie chcą innym pozwolić na rozwinięcie sprzedaży.

A czemu zrobienie 100 postów ma znaczenie?
Murks właśnie dlatego to inni robią biznes, a ty się przyglądasz.
Ci którzy potrafią dostrzec pieniądze tam, gdzie większość widzi pustkę osiągają sukces.
Ty widzisz w taki sposób: w mieście nic się nie dzieje, nikt nie ma pieniędzy, nic się nie opłaci, a właściciel np takiego Martensa w taki: miasto ponad 100 tys nie licząc kilku drobnych sklepików konkurencja mizerna - jest rynek rocznie na kilka tysięcy par butów, kilkaset rowerów, kilka tysięcy kurtek, piłek, itd.
Nie znam obrotów Martensa, ale zapewne opadła by ci szczęka, że w mieście, w którym nic się nie dzieje ktoś potrafi robić takie pieniądze.
Podam ci jeszcze inny przykład - jest taka firma w Gemini co się zwie Eurofirany ty wejdziesz i złapiesz się za głowę "oni powariowali z takimi cenami, kogo na to stać?" a właściciele tego nie wiedzą i mają ponad 60 sklepów w Polsce, nawet w małych miastach powiatowych, choć ceny faktycznie mają wysokie.
Dlatego to inni będą mieć dylemat "czy 2-letni samochód to już szrot i nadaje się do wymiany"
A ty będziesz stał po te swoje sznurówki...

P.S.

"Kto w Tarnowie wyda na wizytę w kinie na 2 osoby 100 zł za wieczór - NIKT"
nie czujesz rynku, bo jak będzie odpowiednia oferta to będą tacy co mają i wydadzą - zakład ?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: Cubaza »

mefisto101, ale on wie lepiej. Przecież napisał, że się nie uda to wszyscy mają go słuchać. Bo jak nie to zwyzywa Cię od debili.


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: murks »

mefisto101 pisze:
murks pisze:
P.S.

"Kto w Tarnowie wyda na wizytę w kinie na 2 osoby 100 zł za wieczór - NIKT"
nie czujesz rynku, bo jak będzie odpowiednia oferta to będą tacy co mają i wydadzą - zakład ?
Aby Multikino zwróciło się biorąc pod uwagę koszty inwestycji i bieżące koszty operacyjne przychód z osoby musi być w okolicach 40-50 zł. Musi też być odpowiednie obłożenie. Jeżeli w dużych miastach Multikina kuleją to w Tarnowie będzie na pewno dramat. Ale życzę im dobrze.


mefisto101
Prytan
Posty: 211
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: mefisto101 »

murks pisze:
Aby Multikino zwróciło się biorąc pod uwagę koszty inwestycji i bieżące koszty operacyjne przychód z osoby musi być w okolicach 40-50 zł. Musi też być odpowiednie obłożenie. Jeżeli w dużych miastach Multikina kuleją to w Tarnowie będzie na pewno dramat. Ale życzę im dobrze.
no popatrz ty to wiesz siedząc w jakimś mieszkanku w powiatowym mieście, w którym "nic się nie dzieje"
A te głupie grube ryby nie mają o tym pojęcia i pakują te swoje miliony, he gdyby mieli takich doradców jak ty.
Ale nie mają :) i zarabiają kolejne miliony w miastach w których "nic się nie dzieje"

Tarnów nie jest ani bogatszy ani biedniejszy od miast podobnej wielkości i pomimo, że tego nie dostrzegasz to część ludzi ma pieniądze.
Nie trzeba mieć dużych sum, aby raz na jakiś czas pójść do kina, nawet typowo komercyjnego z popcornem itp.
Np. zrób sobie wycieczkę na frytki do Mc Donalds i popatrz ile tam jest ludzi, ile młodzieży i zwróć uwagę na ich telefony. Nie rzadko to topowe modele, a to jest właśnie target Multikina.
Jak będziesz w kinie Milenium to popatrz jakie są kolejki po popcorn, którego cena też nie jest taka niska, ale ludzie stoją w kolejkach aby jeszcze wydać parę groszy.
Ty tego nie dostrzeżesz, ale inni tak i to oni będą zarabiać pieniądze, kiedy ty biadolił


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: aaee »

Problem jest w tym że widać że ludzie mają pieniądze bo wszyscy tak działają.

Znam wiele osób które mają telefonu po +1tys zł plus ciuchy tylko markowe, wszystko na pokaz, a w domu jedzenie na przeżycie, 2 samochody pod blokiem.

Prawda jest taka że ta część osób która w ogóle nie chodzi do kina, teatru itd powie że to nie ma szans bytu, bo nikt nie zapłaci 40-50 zł.
Też mi się tak wydawało jeśli chodzi o Teatr w Tarnowie, ale byłem w szoku jak poszedłem pierwszy raz parę lat temu, kiedy bym nie był w Teatrze to sala była pełna.
Gorzej za to słyszałem w kinach ALE nie byłem dawno to nie wiem.

Osobiście wybiorę się do Multikina, za premierowy film 40-50 zł to nie jest dużo w szczególności że jakościowo będzie bił inne Tarnowskie Kina, a cena nie jest taka straszna jak ją pokazują.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: Trishelle »

Tak poza tematem:

http://retailnet.pl/2016/03/04/106978-r ... arnovia-2/" onclick="window.open(this.href);return false;


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: kato »

Wydaje mi się, że Euro AGD od zawsze było na parterze.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: Jan Kowalski »

Ten blaszak ma takie zajawki. Otwarcie jakiegoś sklepu polega na tym, że był na górze, a jest na dole, albo go przesunęli. Jak długo właściciel nie zmieni zarządzających pań, na jakieś kompetentne osoby, to tam będzie dramat. Począwszy od wpadki wizerunkowej na początku podczas WOŚP, do dzisiaj to jedno wielkie pasmo nieporozumień.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: wejss »

Faktycznie ta galeria kompletnie nie żyje. Widać gołym okiem, że jest źle prowadzona. Cóż, nie nasze zoo i nie nasze małpy.


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: murks »

wejss pisze:Faktycznie ta galeria kompletnie nie żyje. Widać gołym okiem, że jest źle prowadzona. Cóż, nie nasze zoo i nie nasze małpy.
Ta galeria ma 2 podstawowe błędy przez które nigdy nie będzie dobrze działać:
- zła lokalizacja - brak dużego osiedla z blokami blisko
- zbyt mało miejsc do zaparkowania - zobaczcie, że nawet gdy jest mało ludzi w sklepie to na parkingu już połowa jest zajęta. Przy dużym ruchu zupełnie zabrakłoby miejsc

Dodatkowo jest tam beznadzieja komunikacja parter - piętro.

A jak się tam kręcą biznesy to zapytajcie najemców lub szczęśliwców, którzy już nie są najemcami... :shock:

Żal na to patrzeć. :cry: :cry: :cry:


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: aaee »

Ja w galerii tarnovii byłem kilka razy, większość razy byłem odebrać coś zamówionego w komputroniku i przy okazji po coś do picia, poza tym kółeczko na dole, kółeczko na górze i do gemini...

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: rzuf »

Pomijając inne minusy tej galerii, jednym z nich jest też brak infrastruktury gastronomicznej. Gdyby mieli chociaż ze dwie znane marki, typu Subway, BurgerKing, MCD, KFC, PizzaHut to sytuacja byłaby trochę inna. Ludzie spędzają w "galeriach" sporo czasu i zazwyczaj jedzą śmieciowe jedzenie. Tam nie ma i nigdy nie było nic atrakcyjnego do jedzenia.


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: murks »

Subway, BurgerKing, MCD, KFC, PizzaHut nie przyjdą do Galerii Tarnowia bo jest tam zbyt mały ruch. Nie będą zarabiać. Są podli bo powinni dopłacać do biznesu, żeby niektórym było blisko raz 1 tydzień kupić kanapkę.


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: aaee »

Ci co wymyślili lokalizacje to już z nimi ...

Teraz żeby tą galerię ratować powinni właśnie zaprosić większe marki do galerii na korzystnych warunkach typu brak płatności czynszu przez określony czas. Ale i tak tam nikt już nie przyjedzie jest za późno.

W Tarnowie w tarnovii czy gemini brakuje mi miejsca które zauważyłem i w pewnym sensie mnie urzekło w galerii kazimierz (kraków) "JEFFS", to jakby wejść do całkowicie innego miejsca poza galerią.

Gdyby nie lokalizacja dla tarnovii mogło by być to jak zbawienie, w galerii kazimierz jest podobnie, ludzi mało ale w Jeffsie kiedyś jak byłem pełno

ODPOWIEDZ