Galeria Tarnovia

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: TomekMKM »

defekator pisze:A ja się trochę z nim zgodzę. Co prawda zgubić się jest w Tarnovii ciężko ale wychodząc z jakiegoś sklepu czasem tracę tam orientację i mam chwilowy problem z określeniem w którą stronę najkrótsza droga tam gdzie chciałem iść. A określenie właściwego zejścia na parking, tam gdzie zostawiłem auto graniczy dla mnie z cudem. Natomiast w innych dużo większych i bardziej "skomplikowanych" galeriach nie miałem nigdy tego problemu bo rozkłady miały jakoś bardziej intuicyjne.
Zgadzam się. Generalnie rozkład już poznałem, ale tracę orientację w skrzydle gdzie jest spożywczy i AGD i jak ktoś wspomniał, skośnym korytarzu.
Tak, byłem w Galerii Katowice, Bonarce, Krakowskiej, Kazimierz, Rzeszowskiej, Arkadach Wrocławskich, warszawskiej Arkadii i Złotych Tarasach, kieleckich Trzech Koronach czy praskiej Harfie i problemy z rozkładem miałem za pierwszym razem. Za drugim, trzecim czy piątym wszystko ogarnąłem. Tutaj też znam już rozkład, ale, jak wspomniałem, nie ogarniam jednego skrzydła, to znaczy gdzie się dostać stamtąd najbliższą drogą do innego sklepu. Tak jakoś, hmm... nieintuicyjnie. Może faktycznie przez problemy z punktem odniesienia, czy chociażby brakiem przeszkleń na elewacji. Za to moja Pani świetnie sobie tam radzi i chwali, że lubi tam kupować odzież, bo jest zdecydowanie mniej klientów niż w Gemini, a co za tym idzie luz i spokój. Oczywiście świetna orientacja kończy się w momencie, gdy skończą się często obyte sklepy. Potem zaczynamy już kluczenie.

PS, pamiętam, że gdy otwierano Tarnovię to był szał. Kolejka samochodów na Krakowskiej aż pod wiadukt i te nieprzebrane tłumy ludzi. Eh, to były czasy... ;)
Ostatnio zmieniony 15-04-2016, 01:52 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: Jan Kowalski »

Potwierdza się teoria, że galeria funkcjonuje źle, bo jest źle zarządzana.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: defekator »

TomekMKM pisze: PS, pamiętam, że gdy otwierano Tarnovię to był szał. Kolejka samochodów na Krakowskiej aż pod wiadukt i te nieprzebrane tłumy ludzi. Eh, to były czasy... ;)

E, to chyba tylko kilka dni po otwarciu. Potem było conajwyżej "średnio" bo oferta Tarnovii nie była zbyt atrakcyjna nawet wówczas gdy lokalnie nie mieli żadnej konkurencji. Gdyby na samym początku pomyśleli o ściągnięciu multipleksa może ich pozycja byłaby obecnie całkiem inna. Obecnie jednak mam wątpliwości, czy nawet kino będzie w stanie znacząco polepszyć ich sytuację bo oprócz tego jedynym "przyciągaczem" jaki mają jest H&M (swoją drogą dziwię się, że Geminii nie udało się ściągnąc go do siebie)

Ale płacą za błąd, który popełnia wielu w Tarnowie - czyli założenie, że skoro nie jest to Kraków czy Rzeszów to można ludziom wcisnąć byle co i i tak zrobić świetny interes.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: kari »

Podobno po nowym roku kilka dużych sklepów(sieciówek) w Galerii Tarnovia zostanie zlikwidowanych, bo jest zbyt mała sprzedaż.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: kari »

W miejsce Carrefoura ma powstać Biedronka :lol:


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: wejss »

Wczoraj koło 16 nie można było zaparkować. Dziki tłum


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: Trishelle »

Taka ciekawostka, bo raczej nie było to nigdzie wspominane. Galeria Tarnovia parę miesięcy temu zmieniła właściciela, który ewidentnie chce zmienić wizerunek tego miejsca i ma zupełnie inne pomysły na to centrum handlowe niż były do tej pory. Widać to choćby po tym że przestali wreszcie dublować sklepy obecne już w mieście, a stawiają na to czego nie ma nigdzie indziej. Większy New Yorker, Biedronka ale w innym formacie, sklep Ewy Minge itd. Ciekawe czy na dłuższą metę osiągnie przynajmniej sukces Gemini.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: irekjj »

No najbardziej mnie interesuje ta Biedronka w "innym formacie" bo znam te sklepy od podszewki i nie spotkałem dotąd ich "innego" formatu. Zwykła Biedronka jak każda inna, co najwyżej mniejsza lub większa niż standard ale nadal Biedronka ze wszystkimi wadami i zaletami.....

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: LordRuthwen »

A ja spotkałem biedrę w formacie supermarketu a ni dyskontu, nie pamiętam gdzie, ale mogłeś tam normalnie TV kupić stojący na półce.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Galeria Tarnovia

Post autor: Jan Kowalski »

Jedź do Krakowa na dworzec. Automaty do kawy, automaty do wyciskania soków, chyba jakieś kanapki podgrzewane, kasy samoobsługowe.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ