Centrum Handlowe Gemini Park

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Na SSC pojawił się taki link:
http://www.prch.org.pl/aktualnosci-czyt ... emcow.html

Z treści wynika że będziemy mieć 4 rossmana w Tarnowie i kolejny salon APART

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

To jest kolejny dowód na to, że ew. trzecia i kolejne wielkie galerie w Tarnowie mogą być pomysłem nietrafionym. Nie ma bowiem na tyle marek i chętnych, żeby obsadzać oferowane powierzchnie. Takich "dubletów" między Tarnovią i GJP będzie więcej, a to z kolei oznacza, że galerie będą ostrzej rywalizować "otoczką" oraz elementami uzupełniającymi ofertę: eventami, atrakcjami dla klientów, infrastrukturą itd. Z pewnością skorzystają na tym właśnie konsumenci, ale właśnie kosztem małej różnorodności ofert.

Poza tym może dość do najprostszego podziału: na tych co mają bliżej do Tarnovii i tych co mają bliżej do GJP.

PS Aaa, no i oczywiście należy pamiętać o tej licznej grupie tarnowian, którym nazwa Tarnovia (przepraszam za użycie jej w tym zdaniu) źle się kojarzy. :mrgreen:

PPS Tylko boleję nad biednym Deto. Gemini bowiem oznacza "bliźnięta". A te też mu się źle kojarzą. :mrgreen:
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze:PPS Tylko boleję nad biednym Deto. Gemini bowiem oznacza "bliźnięta". A te też mu się źle kojarzą. :mrgreen:
Chodzi Ci o gejów ? Nie mam nic do nicch, co juz wiele razy podkreślałem. Dla każdego człowieka na ziemi jest miejsce.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Deto pisze:
gushman pisze:PPS Tylko boleję nad biednym Deto. Gemini bowiem oznacza "bliźnięta". A te też mu się źle kojarzą. :mrgreen:
Chodzi Ci o gejów ? Nie mam nic do nicch, co juz wiele razy podkreślałem. Dla każdego człowieka na ziemi jest miejsce.
Nie, mnie nie wszystko kojarzy się z gejami. :mrgreen: A już na pewno nie bliźnięta. :lol: Ale doceniam Twój nieszablonowy sposób myślenia. :)


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Deto pisze: Chodzi Ci o gejów ?...
Znów spadłem z krzesła :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze: Nie, mnie nie wszystko kojarzy się z gejami.
Czyli jednak trochę rzeczy Ci się kojarzy z gejami ;)
A już na pewno nie bliźnięta
Napisałeś "bliżnieta", użyłeś cudzysłowu, a to presuponuje nam, że nie są to zwykłe normalne bliźniaki, czyli rodzeństwo.

Ale doceniam Twój nieszablonowy sposób myślenia. :)
I vice versa. :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Popsuję wszystkim zabawę: Deto -> on miał na myśli braci Kaczyńskich, a co za tym idzie jaśnie nam brylujące w mediach PiS ; )

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Keleos pisze:Popsuję wszystkim zabawę: Deto -> on miał na myśli braci Kaczyńskich, a co za tym idzie jaśnie nam brylujące w mediach PiS ; )
Bo naprawdę trudno było się domyślić o kogo chodzi.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Wychodzi na to, że Empik jednak nie ma nic przeciwko 2 placówkom w Tarnowie. Podobno to właśnie ta marka jest jednym z "klepniętych" już najemców GJP.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

a możesz zdradzić jakie inne marki poza Empikiem, Rossmanem, podpisały już umowę, i ile powierzchni handlowejw stosunku procentowym jest już wynajęte( oczywiście w pasażu)

[ Dodano: 30-01-2010, 19:19 ]
Zastanawiałem się dzisiaj na tym jak wykorzystać niewynajętą pow. w Gemini. Co myślicie o utworzeniu "Alei Tarnowskiej"(moja własna robocza nazwa) skupiających lokalnych tarnowskich kupców z tzw. "miasta", burku, kapłanówki, Zenitu. Mogła by mieścić się powiedzmy na piętrze pasażu żeby sieciówki nie narzekały. Myślę, że korzyści było by kilka:
1. dla Gemini - wykorzystana powierzchnia, klientela bazarowa
2. Dla kupców - szansa na rozwój, pokazanie swojej oferty ludziom niechodzących po placach targowych
3. Dla Państwa - większe obroty, co wymusiło by stosowanie przez kupców kas fiskalnych, pełne ewidencjonowanie towaru,
4. Dla miasta - większe wpływy z podatków
4. dla mieszkańców Tarnowa - każdy wydany tam pieniądz zostaje w naszym kochanym mieście i nie jest transferowany za granicę

Jest tylko jeden warunek: umowy krótsze niż 10 i 5 lat, partnerska umowa na linii najemca - developer ( chodzi o ew. możliwość rezygnacji z lokalu przed końcem umowy bez konieczności płacenia wysokich kar za rezygnację z umowy (terminy wypowiedzenia powiedzmy 3 miesiące) )
Czy to ma rację bytu???


mefisto101
Prytan
Posty: 211
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

bobasek pisze:a możesz zdradzić jakie inne marki poza Empikiem, Rossmanem, podpisały już umowę, i ile powierzchni handlowejw stosunku procentowym jest już wynajęte( oczywiście w pasażu)

[ Dodano: 30-01-2010, 19:19 ]
Zastanawiałem się dzisiaj na tym jak wykorzystać niewynajętą pow. w Gemini. Co myślicie o utworzeniu "Alei Tarnowskiej"(moja własna robocza nazwa) skupiających lokalnych tarnowskich kupców z tzw. "miasta", burku, kapłanówki, Zenitu. Mogła by mieścić się powiedzmy na piętrze pasażu żeby sieciówki nie narzekały. Myślę, że korzyści było by kilka:
1. dla Gemini - wykorzystana powierzchnia, klientela bazarowa
2. Dla kupców - szansa na rozwój, pokazanie swojej oferty ludziom niechodzących po placach targowych
3. Dla Państwa - większe obroty, co wymusiło by stosowanie przez kupców kas fiskalnych, pełne ewidencjonowanie towaru,
4. Dla miasta - większe wpływy z podatków
4. dla mieszkańców Tarnowa - każdy wydany tam pieniądz zostaje w naszym kochanym mieście i nie jest transferowany za granicę

Jest tylko jeden warunek: umowy krótsze niż 10 i 5 lat, partnerska umowa na linii najemca - developer ( chodzi o ew. możliwość rezygnacji z lokalu przed końcem umowy bez konieczności płacenia wysokich kar za rezygnację z umowy (terminy wypowiedzenia powiedzmy 3 miesiące) )
Czy to ma rację bytu???

Nie nie ma

bo w CH klienci oczekują raczej innego towaru niż tego samego, co np w Zenicie
z tandetę sprowadzaną z bazaru w Tuszynie pod Łodzią

Jak ktoś będzie chciał kupić tego typu szmatki to raczej odwiedzi Panoramę, Burek czy Zenit

Dziwny i fałszywy kontrast np C&A i firma "Ciuszek" pana Wacława z Kapłanówki

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Zważywszy na to, że GJP ruszy zapewne gdzieś w okolicy września, szukanie już teraz rozwiązań problemu, który jeszcze nie zaistniał, to wyważanie otwartych drzwi.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ale jaka by to była atrakcja - wchodzisz do galerii, idziesz na pięterko a tam psy sprzedają, ziemniaki w workach, kury, kaczki i majtki ze stołów :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A na barierkach i poręczach poprzewieszane dywany z jeleniami na rykowisku. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

dobrze ze bedzie Media Markt

ODPOWIEDZ