Lotnisko w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: kato »

Sadzę, że w Borusowej.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: rafalt »

Nowy Most Borusowa - Nowy Korczyn.

https://www.youtube.com/watch?v=t6Po0azrKak

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

W Borusowej na Wiśle.

A co do lotniska, to jak czytam wypowiedzi niektórych pasjonatów/orędowników lotniska, to mam wrażenie, że po jego teoretycznym otwarciu ruch będzie taki, że Balice będą wyglądać jak podrzędny aeroklub. "loty non-stop" :)
Tylko takie mnie pytanie gnębi - PO CO miałby ktoś tutaj przylatywać swoją awionetką? Ja wiem, że Tarnów jest w najlepszym okresie rozwoju, ale może ci wszyscy biznesmeni z samolotami o tym nie wiedzą i jaki inny cel mieliby, żeby lądować w Tarnowie?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: defekator »

Ładnie im idzie z tym mostem. Rok temu o tej porze płynąłem tam promem i nie było w zasadzie poza jakimiś wykopami nic. Jak to jest, że most na Wiśle można zbudować od zera w rok a wiadukt w Tarnowie pod torami buduje się już 6 rok?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: bart11 »

defekator pisze:
09-10-2020, 13:48
Ładnie im idzie z tym mostem. Rok temu o tej porze płynąłem tam promem i nie było w zasadzie poza jakimiś wykopami nic. Jak to jest, że most na Wiśle można zbudować od zera w rok a wiadukt w Tarnowie pod torami buduje się już 6 rok?
Widząc tempo i koszt tych prac, aż się prosi aby przeciągnąć ten most aż do Klikowskiej w Tarnowie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Obwodnica Żabna też już ruszyła - na razie koncepcyjnie i jakieś tam konsultacje, ale mają gotowe 3 projekty przebiegu.

ps: offtop się zrobił :)


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Jeszcze tylko obwodnica Niedomic, Łegu , Ilkowic, Otfinowa, Żelichowa, Woli Żelichowskiej i Hubenic.


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Frytek »

Jak na Żabno puszczą Tiry to wesoło będą mieli na wioskach, tam miejscami drogi są mega wąskie


green123
Archont
Posty: 873
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: green123 »

Przez Żabno jeżdżą tiry, no ale nie tak często jak na krajowej 73. Gdy otworzą most to na pewno skróci to podróż. Akurat do Żabna droga nie jest taka wąska. Miejscami w okolicy Brzozówki jest znacznie węższa.

Jakby nie patrzeć będzie tak szybsza trasa do Kielc niż dk nr 73.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Będzie krótsza - czy szybsza to się okaże, bo patrząc na to, co podaje Google, to nie ma aż takiej różnicy, żeby wszyscy rzucili się na nową drogę.
A jak się rzucą, to "po staremu" będzie wygodniej :)


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Słyszałem, że wczoraj przejazd z pod McDonald do Wiśniowej trwał 15 minut :D ; Różnica w kilometrach jest dosyć spora (ok 15 na korzyść Borusowej) i faktycznie zaskakująco niewielka różnica w czasie (ok 5 min), a przecież po DK73 mamy Brzozówkę, Lisią Górę, Szczucin - tam zawsze jest problem, a wyjeżdżając w piątek po południu warto było jechać przez Żabno i prom, mimo oczekiwania na swoją kolej.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Versacz »

Widzę, że utarte schematy nt. lotniska dalej są maglowane. Wszyscy widzą w takim lotnisku gigantyczny ruch biznesowy albo drugie Balice i lądujące Airbusy i Boeingi, a nikt nie widzi innych opcji, a szkoda. Tak tak, małe lotniska świadczą też inne usługi. Mnie np w takim lotnisku interesowałaby sport i nauka latania. Wiem, zaraz ktoś rzuci, że mogę dojeżdżać do Mielca czy Łososiny, prawda ale to zajmuje i czas i dodatkowe pieniądze. To co obecnie potrzeba to tak naprawdę to co już mamy tylko w nieco większej wersji. Pas dłuży, małe biuro lotniska i stacja benzynowa dla samolotów, to wszystko. Może drugi hangar. No ale co ja tam wiem, obecnie są przecież ważniejsze żeczy.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: rafalt »

Nie gigantyczny a sporadyczny dający inplus do atrakcyjności miasta.
Lotnisko takie jak to dalej by było dla tych samych osób którzy swój wolny czas inwestują w pasję, a nie w patrzenie z blokowego okna.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Przypominam, że według wielu osób A4 do Tarnowa miało dać duży plus do atrakcyjności miasta.
M.in. bliskość dużych lotnisk i szybki do nich dojazd.
Jakoś nie zauważyłem szturmu inwestorów po otworzeniu A4, którzy tylko na to czekali :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: defekator »

Zależy ile by to kosztowało. W ostatnich czasach wydawano pieniądze na rzeczy mniej sensowne niż rozbudowa lotniska. Jeżeli nie była by to jakaś zaporowa kwota to nawet jak podniesiono by to do standardu o którym pisał @Versacz to mogłoby to mieć sens.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ