Lotnisko w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny pisze:Przypominam, że według wielu osób A4 do Tarnowa miało dać duży plus do atrakcyjności miasta.
M.in. bliskość dużych lotnisk i szybki do nich dojazd.
Jakoś nie zauważyłem szturmu inwestorów po otworzeniu A4, którzy tylko na to czekali :)
Nawet wiem kto to powiedział, poprzedni władca tego miasteczka ;)
Było też coś o prestiżu miasta i o braku konieczności jego promocji.
Mentalność urzędników nic się nie zmieniła przez ostatnie 10 lat i nowa wadzaaa też dalej tak twierdzi. Ciekawym na jakiej podstawie?

Wysłane z mojej budki telefonicznej



bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Goscinny pisze:
11-10-2020, 12:13
Przypominam, że według wielu osób A4 do Tarnowa miało dać duży plus do atrakcyjności miasta.
M.in. bliskość dużych lotnisk i szybki do nich dojazd.
Jakoś nie zauważyłem szturmu inwestorów po otworzeniu A4, którzy tylko na to czekali :)
No akurat tutaj się nie zgodzę. A4 bardzo poprawiła komfort mieszkania w mieście, a jeśli chodzi o inwestorów i miejsca pracy - to sam znam kilka firm z mojej branży, które tutaj otwarły swoje oddziały, zamiast np. w Nowym Sączu tylko i wyłącznie ze względu na łatwość dojazdu. Z drugiej strony, możliwe jest utrzymanie domu w Tarnowie, a praca w Krakowie, Brzesku, Bochni, Rzeszowie; teraz dochodzi jeszcze zjazd w Niepołomicach - co spowoduje, że czas dojazdu np. do fabryki MAN jest taki sam dla mieszkańca Prądnika Białego i Brzozówki.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: rafalt »

W tej wojnie o lotnisko, lądowisko chodzi o 1.
Jak ktoś zniszczy to co jest to już na pewno przez wiele lat nie doczekamy się nowego.
Jak mamy lądowisko to warto by było je mieć dalej, aby ci co z niego teraz korzystają mogli korzystać dalej.
Ale także mieć jakąś wartość dodaną dla Tarnowa. Nawet jeżeli tam by przyleciał średnio 1 samolot na miesiąc.
Czasem potrzebny jest czas przełomu, kto wie kiedy on nastąpi.

Dla mnie Tarnów się zamkną na świat zewnętrzny i "Tarnowscy Biznesmeni" wieżą w to że jak utrudnią dojazd do Krakowa. To dalej będą mogli wykorzystywać tych co zostali. I najlepiej robili za najniższą.

1) Zamknięcie mostu na Dunajcu
- Koszty dojazdu do Krakowa wzrosły
- Komunikacja Autobusowa trwa dłużej
- Nawet nie myślę o tych co zainwestowali w mieszkanie w Mościcach po prostu ktoś wypiął im d...

2) Koleje Małopolskie do Krakowa czas przejazdu około 85 minut
- Dworzec Główny w Tarnowie jako jedyne Miasto w Polsce nie jest skomunikowane z komunikacją Miejską. (tak mi się wydaje)
- Dworzec w Mościcach taka sama sytuacja
- Przystanek na wysokości ul. Lwowskie w planach od zawsze,
- Dojazd do Park & Drive w Tarnowie przez największe zawężeni ruchu ul. Krakowska

3) Połączenie z drogami powiatowymi (np. ul Tuchowska)
- Budowa mostu na al. Tarnowskiej uważam że celowo storpedowana aby nie inwestować w Tuchowską.
- Wjazd od strony południowej (uważam że spora część mieszkańców powiatu) w tym samym stanie od 20 lat z wąskim gardłem pod wiaduktem,
- Wjazd z kierunku Żabna, w żaden sposób nie umożliwia szybkiego dotarcia do Dworca, brak nawet pomysłów na zmianę,
- Brak centrum biznesowego gdzie byłby pomysł na koncentrację usług z dobrą komunikacją, nie tylko samochodową
- Krakowska Etapami blokowana od lat(remonty odcinkowe, budowa wiaduktu kolejowego, przebudowa ulicy krakowskiej)
- Lwowska ta sama sytuacja stan nawierzchni na wylocie wołał o pomstę do nieba, teraz to so mamy to już tylko się popłakać.
- Drogi do mniejszych miejscowości Tarnów - Skrzyszów - Ryglice - masę nowych domów żadnego pomysłu, Tak samo Pleśna, Wola Rzędzińska przecież tutaj się przez ostatnie 20 lat nic poza chodnikami nie zmieniło (sory dodano ograniczenia do 50.)

Ja oceniam że to celowy sabotaż aby jak najbardziej zniechęcić mieszkańców do szukania pracy dalej niż w Tarnowie.
Inwestorzy którzy to widzą, nawet sprawdzają mapy ile osób jest w stanie dotrzeć w określonym czasie widzą że tu nic w tym kierunku się nie dzieje.

Podsumowując:
Efekt jest taki że ci co zostali często siedzą za najniższą krajową i robią dla wyzyskiwaczy. Ci co zaryzykowali pojechali do Krakowa i teraz albo pracują tutaj zdalnie, albo próbują coś w tym swoim mieście zrobić (mówię o tych co są tutaj).
Ale powiedzmy sobie szczerze często są to małe firmy zatrudniające do kilku, max kilkunastu osób

Więc ja nie boję się tego słowa użyć uważam że to SABOTAŻ prze nieokreśloną liczbę osób które chcą zniszczyć Tarnów od lat.

Bo prawdopodobieństwo że coś się nie uda w Tarnowie już dawno zostało przekroczone.


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: BARIZEH »

Goscinny pisze:
11-10-2020, 12:13
Przypominam, że według wielu osób A4 do Tarnowa miało dać duży plus do atrakcyjności miasta.
M.in. bliskość dużych lotnisk i szybki do nich dojazd.
Jakoś nie zauważyłem szturmu inwestorów po otworzeniu A4, którzy tylko na to czekali :)
Bo u nas nie ma kawałka strefy inwestycyjnej w bliskości węzłów autostradowych, trzeba tworzyć strefy przy łącznikach i przy samych węzłach.
Poza tym, nasi samorządowcy skutecznie odstraszają tych, którzy pomimo wszelkich niedogodności mieli jednak ochotę inwestować w Tarnowie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

BARIZEH pisze:
11-10-2020, 18:26
Bo u nas nie ma kawałka strefy inwestycyjnej w bliskości węzłów autostradowych, trzeba tworzyć strefy przy łącznikach i przy samych węzłach.
Uuuuu! No widzisz - jest taka strefa :) tylko jak widać jest tak rozreklamowana, że mało kto o niej słyszał :) Strefa oczywiście jest pusta i zarośnięta, ale według urzędników jest tam wszystko co potrzeba i pewnie się dziwią dlaczego inwestorzy się o nią nie zabijają.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

A teraz humorystycznie w nawiązaniu do tematu lotniska i samolotów:
https://youtu.be/pW4LKb7p2zM
Mamy pierwszy lotniskowiec w kraju!


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Ricardo »

Versacz pisze:
10-10-2020, 21:14
Widzę, że utarte schematy nt. lotniska dalej są maglowane. Wszyscy widzą w takim lotnisku gigantyczny ruch biznesowy albo drugie Balice i lądujące Airbusy i Boeingi, a nikt nie widzi innych opcji, a szkoda. Tak tak, małe lotniska świadczą też inne usługi. Mnie np w takim lotnisku interesowałaby sport i nauka latania. Wiem, zaraz ktoś rzuci, że mogę dojeżdżać do Mielca czy Łososiny, prawda ale to zajmuje i czas i dodatkowe pieniądze. To co obecnie potrzeba to tak naprawdę to co już mamy tylko w nieco większej wersji. Pas dłuży, małe biuro lotniska i stacja benzynowa dla samolotów, to wszystko. Może drugi hangar. No ale co ja tam wiem, obecnie są przecież ważniejsze żeczy.
No mówiąc lotnisko General Aviation od początku miałem właśnie coś takiego na myśli. I pełna zgoda z przedmówcami że na rozwój miasta nie będzie mieć to wymiernego wpływu, ale powstanie w naszym mieście jakaś dodatkowa oferta której mu brakuje (np. możliwość lotów szybowcowych) a przy okazji jeśli ktoś będzie chciał do nas przylecieć czymś większym niż 2 miejscowy UL to będzie miał gdzie wylądować :)


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: murks »

Dlaczego tak mało ambitnie? - dlaczego tylko Lotnisko w Tarnowie?!?
Dlaczego nie Kosmodrom??? :mrgreen:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Bo na naszych szerokościach geograficznych nie robi się kosmodromów - nie wiedziałeś o tym?


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Goscinny pisze:
18-10-2020, 17:56
Bo na naszych szerokościach geograficznych nie robi się kosmodromów - nie wiedziałeś o tym?
Można zrobić też przekop do Bałtyku. W Krzyżu stanąłby port i punkt składowania odpadów rybnych, a w Lisiej Górze stocznia.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: rafalt »

Dunajec miał być żeglowny.
Obrazek


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: BARIZEH »

bart11 pisze:
18-10-2020, 22:07
Goscinny pisze:
18-10-2020, 17:56
Bo na naszych szerokościach geograficznych nie robi się kosmodromów - nie wiedziałeś o tym?
Można zrobić też przekop do Bałtyku. W Krzyżu stanąłby port i punkt składowania odpadów rybnych, a w Lisiej Górze stocznia.
Tak przy okazji np. Czesi planują połączenia ze szlakmi wodnymi w Polsce i Niemczech, żeby mieć dostęp do portów morskich.

W Tarnowie brakuje właśnie inwestycji podnoszących atrakcyjność miasta, nie tylko dla inwestorów, bo inwestorzy przychodzą tam gdzie jest potencjał ludzki, a z Tarnowa "potencjał" ludzki ucieka, bo w innych miastach jest co robić, jest gdzie fajnie spędzić czas, są lepsze warunki do wychowywania dzieci (np. osiedla apartamentowców z przedszkolami, żlobkami, małymi sklepikami na najniższej kondygnacji, terenami zielonymi i ogródkami jordanowskimi), gdzie wszędzie jest blisko i są perspektywy pracy na rozsądnych warunkach.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: bart11 »

BARIZEH pisze:
20-10-2020, 19:32
bart11 pisze:
18-10-2020, 22:07
Goscinny pisze:
18-10-2020, 17:56
Bo na naszych szerokościach geograficznych nie robi się kosmodromów - nie wiedziałeś o tym?
Można zrobić też przekop do Bałtyku. W Krzyżu stanąłby port i punkt składowania odpadów rybnych, a w Lisiej Górze stocznia.
Tak przy okazji np. Czesi planują połączenia ze szlakmi wodnymi w Polsce i Niemczech, żeby mieć dostęp do portów morskich.

W Tarnowie brakuje właśnie inwestycji podnoszących atrakcyjność miasta, nie tylko dla inwestorów, bo inwestorzy przychodzą tam gdzie jest potencjał ludzki, a z Tarnowa "potencjał" ludzki ucieka, bo w innych miastach jest co robić, jest gdzie fajnie spędzić czas, są lepsze warunki do wychowywania dzieci (np. osiedla apartamentowców z przedszkolami, żlobkami, małymi sklepikami na najniższej kondygnacji, terenami zielonymi i ogródkami jordanowskimi), gdzie wszędzie jest blisko i są perspektywy pracy na rozsądnych warunkach.
Najbliższy port tego typu mamy bodajże w Gliwicach. A takie ładne osiedle apartamentowców z terenami zielony i ogródkami właśnie powstaje pod Marcinką.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

BARIZEH pisze:
bart11 pisze:
18-10-2020, 22:07
Goscinny pisze:
18-10-2020, 17:56
Bo na naszych szerokościach geograficznych nie robi się kosmodromów - nie wiedziałeś o tym?
Można zrobić też przekop do Bałtyku. W Krzyżu stanąłby port i punkt składowania odpadów rybnych, a w Lisiej Górze stocznia.
Tak przy okazji np. Czesi planują połączenia ze szlakmi wodnymi w Polsce i Niemczech, żeby mieć dostęp do portów morskich.

W Tarnowie brakuje właśnie inwestycji podnoszących atrakcyjność miasta, nie tylko dla inwestorów, bo inwestorzy przychodzą tam gdzie jest potencjał ludzki, a z Tarnowa "potencjał" ludzki ucieka, bo w innych miastach jest co robić, jest gdzie fajnie spędzić czas, są lepsze warunki do wychowywania dzieci (np. osiedla apartamentowców z przedszkolami, żlobkami, małymi sklepikami na najniższej kondygnacji, terenami zielonymi i ogródkami jordanowskimi), gdzie wszędzie jest blisko i są perspektywy pracy na rozsądnych warunkach.
Piszesz o Ruczaju wedle założeń, nie idź tą drogą.

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lotnisko w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

bart11 pisze:
20-10-2020, 19:46
Najbliższy port tego typu mamy bodajże w Gliwicach. A takie ładne osiedle apartamentowców z terenami zielony i ogródkami właśnie powstaje pod Marcinką.
Mówisz o tych COVIDowych cudach czy o tym czymś, co budują zaraz przy lądowisku? Czy jeszcze gdzie indziej?

ODPOWIEDZ