Lotnisko w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

borys
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 18-11-2010, 16:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: borys »

Ricardo - na pewno sie opalaca - wiadomo nie miale pieniadze - ale planowac trzeba im szybciej tym lepiej - dokladnie - zamierzeniem taksowek jest to ze sa na miejscu - z reszta lotnictwo to przyszlosc. Weredyku, widzialbym to nawet szybciej - moze 5 - 6 lat ? (marzenia) WSK lotnisko w Nowym Targu jest juz od dawna :) (piekny widok na Tatry )
Nie wydaje mi sie zeby taki obiekt byl poza zasiegiem naszego miasta. Trzeba tylko checi i wspolpracy okolicznych wlodarzy. Moze wciagnac w to Mielec i Debice.
Sam jestem emigrantem - i jakby byla taka mozliwosc to bym do Tarnowa przylecial - wiem ze to tylko pobozne zyczenia ale za 15 lat ? kto wie:) (737 chyba duzo nie potrzebuje ;p tym bardziej mniejsze maszyny turbo smiglowe:D )
Taki projekt to dzaialania rozwojowe - zakreslony na lata, ktory jest motorem rozwoju okolicznych miejscowosci (np: Bielsko Biala czy Rzeszow) - tym wieksze uzasadnienie mialobby powiekszenie granic miasta.
Na marginesie - ruch lotniczy nie maleje - a raczej rosnie i tak pewnie jescze dluugo bedzie :)


Przemek82
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 14-02-2010, 01:26

Post autor: Przemek82 »

W tarnowie to wszyscy są mądrzy jak komuś drogę zajedzie KTA albo KBR bo jest jeszcze ktoś kogo mieszkańscy powiatowego miasta mogą uważać za gorszych od siebie po tym jak Rzeszów stał się miastem cywilizacyjnie nie osiągalnym, a Nowy Sącz po za mniejszą liczbą mieszkańców jest lepszy w każdej dziedzinie. Jak był pomysł na Chrystusa Króla to wszyscy tylko eeeee aaa nie są inne potrzeby a teraz taki świebodzin jest słynny na całe USA a ja nawet nie wiem gdzie to leży, wychodzi na to że lepiej od tych Ścigałowych dróg wyszedł by taki Chrystus i reklama i wpływy z tego tytułu były by dużo większe niż te drogi za kredyty. Lotniska tez nie ma co robić, i tak już jest pipidówa którą Kraków chętnie oddałby podkarpaciu gdyby nie to że Rzeszów też Tarnowa nie chce :lol: NO nic pozostaje poszukać tych KBR KTA KDA i szydzić z nich póki jeszcze chcą się w tym Tarnowie pokazywać


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

To jak lubisz taką formę promocji to idź się podpal w środku miasta i zrób relację na żywo w Internecie. Będzie rozgłos na pół świata, nie mniejszy niż w przypadku pomnika. Co więcej, będzie darmowy.

Szczerzę wolę by nic się o Tarnowie nie mówiło niż jakby miał cały świat z nas szydzić, jak to jest w przypadku Świebodzina. Świat z niego szydzi. Świat się nim nie zachwyca.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Keleos, ale zdajesz sobie sprawę, jaka jest generalna zasada promocji?
"Nie ważne jak, byle o nas mówili".
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

No to palcie się ludziska, płońcie. W imię zasad marketingu. Obiecuję rozdmuchać relację w mediach.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ja nawet fotki pstrykne ;p

Zauwazylem ze coraz bardziej zgadzam sie z Keleosem w ostanim czasie :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

No to palimy się, płoniemy - szkoda tylko że ze wstydu, jak się czyta o takich pomysłach. :oops:
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Wy się wstydźcie za mnie, ja się wstydzę za megalomańskie zapędy Wasze. Równowaga we wszechświecie zachowania.

P.S. A może by tak tor dla formuły 1? To by dopiero promocja miasta była!


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Przemek82 pisze:[...], a Nowy Sącz po za mniejszą liczbą mieszkańców jest lepszy w każdej dziedzinie. [...]
Tak dla równowafi proponuję poczytać jak Tarnów jest postrzegany z zewnątrz. W tym przypadku przez sadeckich użytkowników forum Skyscrapercity:

Użytkownik mefisto 745:

Tak z innej beczki

Konieczne wg. mnie jest lobbowanie na rzecz budowy szybkiej dwupasmowej drogi z Sącza do Brzeska inaczej Sącz będzie marginalizowany i zostanie ot jakimś tam miasteczkiem na południu
Ostatnimi latami miałem wrażenie, że Tarnów śpi jak coś się pozytywnego się działo to za sprawą lokalnych firm z Sącza i miasto parło do przodu
Ostatnio to Tarnów mocno przyspieszył i sądzę, że dopiero zaczyna się tygrysi skok tego miasta.
Zauważcie budowana jest autostrada, która umożliwi szybkie połączenie z Krakowem, Katowicami, Rzeszowem Ukrainą
Modernizowana jest kolej na trasie Kraków -Rzeszów kosztem 5 mld !!!
co umożliwi przejazd pociągiem do Krakowa w 40 minut
Autostrada umożliwi szybkie skomunikowanie Tarnowa z lotniskiem w Balicach, czy Jasionce bo w około 40 minut !
Za dwa lata ma być poszerzana droga z Tarnowa do Kilec, co skomunikuje tą część województwa z Warszawą.
Czyli niezłe miejsce do inwestowania.
Wydaje mi się, że inwestor chcący zainwestować w tej części kraju, nawet nie spojrzy na Sącz tylko np Tarnów, bo po co ma się męczyć z transportem materiałów np do jakiejś fabryki pod Sączem
Koleją do Krakowa podróż trwa kilka godzin to już zupełna porażka !

Użytkownik zygmuntjr:

Bardzo trafne uwagi. Tarnów włączył V bieg i ucieka nam w zastraszającym tempie. Wydaje mi się że tworzy się drugi silny biegun Małopolski i nie bedzie to Tarnów-Nowy Sącz, tylko sam Tarnów. W przyszłości bedziemy się przedstawiać: "jestem z Nowego Sącza, tego pod Tarnowem".

No ale chyba nie ma o co rozdzierać szat, skoro zgodnie z zasadami demokracji wybralismy władze, które ten stan rzeczy będą utrwalać przez kolejne 4 lata. Widocznie mieszkańcy Nowego Sącza chcą żyć w spokojnym zaściankowym mieście, które wiecznie bedzie "daleko od szosy".

Użytkownik SebastianNS:

Tarnów ma po prostu bardzo dobre położenie, przy głównych szlakach komunikacyjnych. I w końcu zaczął ten atut wykorzystywać.

Użytkownik Toni:

Tak, lecz należy też przyuważyć, że ta pozycja jest mocno wypracowywana
to nie jest tak, że miasto leży na trasie i wszyscy zakładają ręce i patrzą co się będzie działo. Był i jest tam ogrom pracy aby miasto przyłączyć do "krwiobiegu" - węzły drogowe, strefy gospodarcze itp. czyli to o czym u nas się mówi i niestety tylko mówi.

Tarnów ma specyfikę miasta z małą dynamiką działaś oddolnych-społecznych a ostatnio z bardzo dobrym menedzerskim sposobem zarządzania miastem, natomiast Sącz odwrotnie- dynamiczne społeczeństwo z bardzo słabą władzą.

To co jest również niepokojące (z naszego punktu widzenia), to tworzenie się swoistego "półksiężyca" gospodarczego Bielsko-Biała, Kraków, Tarnów, Rzeszów, Krosno a więc BDI oraz A4, gdzieś nie po drodze Nowy Sącz.

Powyższe posty pochodzą z 19 grudnia br.


Przemek82
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 14-02-2010, 01:26

Post autor: Przemek82 »

I wszyscy oni mają rację ale czy to korzystne położenie Tarnowa zostanie wykorzystane to się okaże bo równie dobrze położone są KBR KBC RDE i nie muszą być gortsze od Tarnowa. Nowy Sącz Póki co miał pozycje mikrostolicy karpat, to tam w kryzysie Ślowacy robili zakupy, to sącz dla nowego targu zakopanego krynicy był miastem do którego się jeździło w interesach i na zakupy i on na BOOM-ie turystyki narciarsko-górskiej rykoszetem dużo korzystał, ale to było na krótką metę mam nadzieję, i jeszcze jeden plus to ludzie. W Tarnowie nie ma ludzi gospodarczych, majętnych którzy potrafią zrobić coś dla miasta i regionu jak Koral Kluska Wiśniowski czy ten od Business Univ. bodajrze Pawłowski... Nasze Wrześniaki Roleskie WIniarscy.... są czysto ekonomiczni, ich obchodzi tylko ile mogą z tego miasta (subregionu) wyciągnąć kasy. A tacy ludzie kształtują modę na miasto i jego wizerunek w biznesie.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Daj pan spokój z ta propagandą, już po wyborach.
Racjonalista pisze:Zauważcie budowana jest autostrada, która umożliwi szybkie połączenie z Krakowem, Katowicami, Rzeszowem Ukrainą
Modernizowana jest kolej na trasie Kraków -Rzeszów kosztem 5 mld !!!
Którędy niby ma iść droga na Ukrainę, przez Krynice ??.
Racjonalista pisze:Bardzo trafne uwagi. Tarnów włączył V bieg i ucieka nam w zastraszającym tempie. Wydaje mi się że tworzy się drugi silny biegun Małopolski i nie bedzie to Tarnów-Nowy Sącz, tylko sam Tarnów. W przyszłości bedziemy się przedstawiać: "jestem z Nowego Sącza, tego pod Tarnowem".
To jest jeszcze lepsze, czyli do tej pory ONI (miasto duże mniejsze i zawsze "słabsze" od nas) odskoczyli nam na tyle że uważają się lepszymi od nas !!!.Czy pan już tak bezczelnie robi z nas idiotów ??.

Trudno żeby miasto takie jak Tarnów nie było na szlakach handlowych, skoro jest na nich od wieków. Gdyby tę funkcję przeją NS (a oni jak widać na tych cytatach powyżej na to się szykują) to byłaby katastrofa. Z przyczyn "naturalnych" jest to bardzo trudne, ale przy takiej władzy jak mamy nie jest powiedziane że się to nie stanie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Chyba źle interpretujesz te słowa.

O połączenie chodziło: Kraków - TARNÓW - Rzeszów - ukraina. NIe przez żadną Krynicę.

A odnośnie tego, że NS tak postrzega Tarnów to bardzo dobrze... Ttlko szkoda, że mieszkańcy Tarnowa nie widzą potencjału miasta i patrzą na nie przez pryzmat Krakowa, czy Rzeszowa. Ludzie! Jesteśmy odrębną jednostką. Możemy sami na siebie zapracować, bo tak na prawdę miasto tworzą ludzie. Jeżeli wszyscy się skrzykniemy, to możemy nawet cuda zdziałać. Bo chcieć, to móc!


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Chyba źle interpretujesz te słowa.

O połączenie chodziło: Kraków - TARNÓW - Rzeszów - ukraina. NIe przez żadną Krynicę.
Dobrze interpretuje, tylko może za duży skrót myślowy. Proponuję przeczytać post jw Racjonalisty to się rozjaśni :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


notowany
Prytan
Posty: 112
Rejestracja: 05-10-2010, 11:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: notowany »

To dyskusja tradycyjnie zmieniła tor na pojedynek Tarnów vs Sącz - a skoro tak, to chciałbym zauważyć, że w Sączu temat lotniska już od dawna jest na tapecie i bynajmniej nikt tam nie wątpliwości co do jego lokalizacji a problemy są bardziej natury organizacyjnej. Przy czym funkcjonuje tam również lądowisko dla helikopterów na carbonie...

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

jestem całkowicie za

nie potrafię od tak podać plusów tego przedsięwzięcia czy też pozytywnych skutków/strategii rozwoju

a czemu jestem za?
w ogólnej marności cywilizacyjnej naszego kraju każda duża inwestycja sprawia że choć trochę wysuwamy się przed szereg miast naszej wielkości. nie wiem jeszcze jak, ale biorąc pod uwagę ogólnie pogoń naszego kraju za europą, lotnisko przyda się na 100% i będzie stymulowało rozwój miasta

proponuję aby każdy piszący w tym temacie oprócz ogólnej dyskusji musiał podać chociaż jeden argument za i jeden argument przeciw, inaczej dyskusja stanie się jałowa i nie pójdzie na przód (albo zejdzie z tropu jak w przypadku NS)

ODPOWIEDZ