Inwestycje w regionie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Autor tematu
imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Inwestycje w regionie

Post autor: imiol »

Witam, tematu o inwestycjach w pobliskich miejscowościach nie było a to też jest ciekawe co buduje się za granicami miasta.

Mnie ciekawi co wybudowało się koło salonu Peugota w Mikołajowicach. Wygląda to jak jakiś nowy salon samochodowy bo budynek z frontu oszklony.
Czy ma ktoś na ten temat jakąś wiedze?
imi

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

OIDP to salon Suzuki, ale nie wiem czy myślimy o tym samym?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

Chodzi mi o budynek który wybudował się praktycznie koło Peugota. 30m dalej w strone Wojnicza.
imi

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dodam tutaj, żeby nie tworzyć nowego tematu.
Dziś p. Ciepiela (niby "nasz") zabiegał o dofinansowanie linii kolejowej Kraków-Piekiełko (a dalej Muszyna).
Gratuluję dbania o własne miasto - jak ta linia powstanie, to w Tarnowie wystarczy jeden peron, bo pociągi z Krakowa do Krynicy będą omijać Tarnów.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Raczej spokojnie. Nie wierzę w budowę nowej linii w momencie, gdy PKP jest praktycznie na kolanach. Planują to robić w ramach "połączenia Bałtyku z Morzem Czarnym", ale to pic na wodę i jeśli, to kwestia kilkunastu lat, albo w ogóle...

Wiecie, ile pewnie set milionów by taka trasa kosztowała (w tym tunele itd)... I już widzę ekologów puszczających pociągi przez środek Beskidu Wyspowego...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Wiecie kiedy powstał pomysł tej linii? Za Gierka. Ile lat minęło? Ca 40.

Ta linia to jest generalnie wielka futurologia, bo ani budżet państwa, ani tym bardziej PKP PLK SA, ani Unia Europejska nie mają na to funduszy.

Trasa ta w ostatnim koncepcyjnym zaktualizowanym wariancie wymaga bodaj budowy dwóch tuneli i kilkunastu długich wiaduktów, ponadto całkowitego przeprofilowania i przebudowy wymaga linia Chabówka - Nowy Sącz, którą pociągi zjadą z linii piekielnej w kierunku Krynicy i Zakopanego.

Na budowę tego wszystkiego potrzeba z 6-10 mld zł.

Życzę powodzenia.

Temat linii piekielnej (przydomek w środowiskach kolejarskich) wraca jak bumerang, gdy:
a) są wybory
b) Stanisław Kogut* chce sobie ratować tyłek
c) ktoś w obozie rządzącym chce coś ugrać (vide 'zwiędła' Róża)
i nic z tego nie wynika.

Jak ktoś chce otwierać połączenie z Bałkanami to najprościej:
a) budowa połączenia Kiece - Busko - Żabno - Tarnów oraz wyprostowanie przebiegu linii leluchowskiej poprzez budowę tunelu na odc. Grybów - Mszalnica (linia od Grybowa biegnie uciążliwą dla ruchu pętlą grybowską o dużych jak na kolej przewyższeniach, bo jakiś CK prominent zażyczył sobie przebiegu linii koło browaru w Grybowie, co przekupiony CK inżynier wykonał i kolejom się to czkawką do dziś odbija).
b) odbudowa połączenia Nowy Targ - Podczerwone - Triestna - Twardoszyn.

Nie przejmujcie się, linia piekielna nie powstanie wcześniej niż po 2030 roku :P.

A Ciepiela i tak już skutecznie rozkłada na łopatki małopolską kolej regionalną...

* - Stanisław Kogut - senator RP, pierwszy kolejarz Sądecczyzny, przewodniczący kolejowej Solidarności ongiś...


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

I po strachu... A dlaczego temat powraca? Co my to mamy na jesieni tego roku... no co?


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

hurricane pisze: Jak ktoś chce otwierać połączenie z Bałkanami to najprościej:
a) budowa połączenia Kiece - Busko - Żabno - Tarnów
in właśnie to w tej sprawie jest denerwujące bo do niedawna to właśnie ta linia miała być wpisana do Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) a konkretnie od Warszawy do granicy państwa.
jeszcze cytat z RK
Autor: Scyzoryk z Kielc
Zdrada!!!

Do sieci TEN-T miała być wpiasana linia Warszawa- Radom- Kielce- Busko- Zabno- Tarnów- Muszyna.


Teraz zagrożona jest modernizacja lini Warszawa - Radom i dalej do Kielc, poprzez niewpisanie do sieci TEN-T, ponieważ Krakusi chcą sobie wozić swoje tłuste dupy do Zakopanego i Krynicy.

Sądzę, że po tym polityczna kariera tego pana w Tarnowie jest zakończona.

Pozdrawiam Tarnów.
:lol:

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

Chodzi mi o budynek który wybudował się praktycznie koło Peugota. 30m dalej w strone Wojnicza.
Jak już wcześniej ad2222 wspomiał to Salon Suzuki. Teraz juz gołym okiem to widać bo budynek "obklejony". I ja mam w tym temacie pytanie. Może ktoś wie czy poza samochodami pojawią się tam motocykle?


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Z tego co ja wiem pojawi się tam też Mitsubishi, które obecnie jest tymczasowo ulokowane w Gemini. Generalnie jest to salon Zdzisława Czerwińskiego, który to w Nowym Sączu ma salon "Auto - complex" posiadający w swojej ofercie samochody marki: suzuki, subaru, mitsubishi, opel, kia.


Autor tematu
imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

może ktoś coś wie pewnego co się buduje koło salonu WV ? ja słyszałem że VOLVO.
Tak samo powstaje nowy salon samochodowy koło Suzuki. Z jednej jak i drugiej strony budynku powstają jakieś marki. Napewno Mitsubishi ale co jeszcze ?
Ktoś ma jakieś pewne informacje ?
imi


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

tarnow musi miec dobre poleczenie pkp z krakowem i warto tez z rzeszowem na razie tak jest a jak nie bedzie z tarnowa polaczen do krynicy to nie bedziemy jezdzic na pewno jak sacz bedzie jezdzil swoja trasa to odpadnie troche pociagow maja pomysly maja mozliwosci niech sobie realizuja mi sie wydaje ze chyba troche nam zazdroszcza


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:dodam tutaj, żeby nie tworzyć nowego tematu.
Dziś p. Ciepiela (niby "nasz") zabiegał o dofinansowanie linii kolejowej Kraków-Piekiełko (a dalej Muszyna).
Gratuluję dbania o własne miasto - jak ta linia powstanie, to w Tarnowie wystarczy jeden peron, bo pociągi z Krakowa do Krynicy będą omijać Tarnów.
To samo sobie pomyślałem. Jakim trzeba być pajacem żeby dla kasy i stanowiska olać swój region i promować inny. Ja wiem że on działa dla całego wojwództwa, ale to działanie powoduje degradację naszego regionu. Tego nie pomyślał??

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

wejss, wiesz, że własnie odpisałeś na post ze stycznia 2011? :) Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia co się dzieje z tamta inwestycją - czy padła, czy coś się dzieje w temacie.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:wejss, wiesz, że własnie odpisałeś na post ze stycznia 2011? :) Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia co się dzieje z tamta inwestycją - czy padła, czy coś się dzieje w temacie.
Ostatnio słyszałem w Radio Kraków, że inwestycja rusza. Dlatego poruszyłem temat. Zresztą sam Ciepiela mówił w zeszłym tygodniu, że to priorytet dla województwa. Tu jest info z początku roku http://www.rynek-kolejowy.pl/30818/Ciep ... koleja.htm

ODPOWIEDZ