Remont dworca PKP

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Wychodzi że remont dworca został uznany jako udany :D
http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2011096415


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Bo to prawda - Dworzec zbiera doskonałe opinie, sam jadąc "zwiedziłem" go dokładnie i nie mam zastrzeżeń. Na 100% jest lepiej niż w Krakowie, gdzie w świerzo wyremontowanym dworcu bylo paskudnie. Całość się świetnie prezentuje - na wielu forach ludzie piszą, że nasz Dworzec jest jednym z najładnieszych dworców w Polsce. Zaś niektózy uważają, że jest najładniejszy - zwłaszcza nocą.
9000 ml A Rh-


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

A ja mam jedno i to poważne zastrzeżenie - brak wymiany dachu - jak robimy kompleksowo to róbmy kompleksowo, wnętrze bez zastrzeżeń.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Zniknęły hot-dog budki przytulone do kamienicy stojącej między dworcami PKP i PKS od strony Krakowskiej.


Teraz bez przeszkód można powiększyć baner handlarza rtv-agd :lol:


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Te kamienice powinny byc WYBURZONE - ale matoł i idiota Konserwa rodem z Krakówka uznał je za zabytkowe. To nic, że kolejni właściciele i najemcy w jednej z kamienic wybijali i zamurowywali okna, drzwi, ścianki działowe i robili co chcieli, a druga kamienica była w takim stanie, że ukryto ją pod mega siatką. :mrgreen: W planach było wyburzenie kamienic i "odsłonięcie" Dworca i budowa skweru.

Co do dachu to chyba był wymieniany/remontowany nieco wcześniej - jesli jego stan techniczny był dobry to po co go wymieniać?
9000 ml A Rh-


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

I tu jest problem. Napewno ładniej wyglądał by ten teren bez kamienic, ale z drugiej strony jakiś szaleniec wpadnie na pomysł, że rynek wyglądał by lepiej bez ratusza bo większy plac i co w tedy?Można było te kamienice przenieść, koszt pewnie ogromny ale wilk był by syty i owca cała. Powiem tak.... Dworzec odsłonięty...WIDOK BEZCENNY

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jest jednak drobna różnica pomiędzy starym rynkiem i stosunkowo młodą kamienicą.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Oj rany, ojej, cóż za okrutni z was dewastatorzy. Nie pozwolicie wspaniałemu konserwatorowi, na ratunek tej wiekopomnej, wspaniałej kamienicy ??.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Mnie pytali dlaczego w większości polskich dworców nie ma czegoś takiego jak schody ruchome. :mrgreen:
Sam obiekt bardzo mi się podoba lecz zamiast wyburzania kamienic może lepiej zająć się takimi drobiazgami jak dojście na perony ?
Zając najlepszy jest w śmietanie.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Jela, pewnie te schody tez podlegają pod Konserwę :)

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

:mrgreen: też możliwe. Irytuje mnie tylko, że coś jest niedokończone. To tak jak zbudować 50-piętrowy budynek bez wind. Jak już remontować dworzec to w całości. On ma służyć pasażerom a nie tylko wyglądać. Mam problem z przejściem do budynku dworca z peronu gdy pada deszcz. Zalane a ja mam taki kaprys by nie upaćkać ani butów ani walizki.
Zając najlepszy jest w śmietanie.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: GregTrN »

To by było coś pięknego widok odsłoniętego dworca widocznego z Krakowskiej. Robił by świetne wrażenie nie mówiąc już o tym ile wolnego placu można by zyskać.
Niestety przez jakiegoś patałacha nigdy się nie doczekamy takiego widoku. Wielka szkoda . . .

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

No i następny zwolennik widoków. :) Namalujcie sobie obrazki. :) Dworzec ma być funkcjonalny, to jego jedyna rola. Najlepiej byłoby gdyby nie był widoczny a spełniał oczekiwania pasażerów. Może być podziemny czy jakoś tak. Z czystymi peronami z dojściem do nich itd. A spełnia ?
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

menuelita
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 23-11-2010, 13:06
Lokalizacja: nowa w tarnowie

Post autor: menuelita »

no właśnie - funkcjonalny ma być
a w jaki sposób niepełnosprawni na wózkach dostają się na perony?

ODPOWIEDZ