Remont dworca PKP

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

jedna z dwóch kamienic, które kiedyś chciano wyburzyć, by odsłonić dworzec, zmieniła wygląd. Nie wiem na ile odkrywcze jest to moje spostrzeżenie, ale od sierpnia omijałam okolice dworca i samą ul. Dworcową czy Pl. Dworcowy. A zatem - pierwsza kamienica (patrząc od strony dworca autobusowego) ma odświeżoną elewację, wymienione okna. Na parterze wisi ogłoszenie o powierzchni handlowej do wynajęcia, są też jakieś kartki, że ma być tu sklep ze sprzętem AGD... Niestety, wszystko zrobiono tak trochę po łebkach, bo w ogóle nie pomalowano bocznej ściany, którą pierwszą widać, jak się stanie przed dworcem PKS czy patrzy w tym kierunku od skrzyżowania z Krakowską.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Dorota1975 pisze:Niestety, wszystko zrobiono tak trochę po łebkach, bo w ogóle nie pomalowano bocznej ściany, którą pierwszą widać, jak się stanie przed dworcem PKS
Pewnie promujące odnawianie elewacji zwolnienie z podatku nie obejmuje odsłoniętych ścian boczych ;P więc wedle oszczędnych właścicieli po co to robić...

Generalnie szkoda, bo tych kamienic nie powinno tam być... Oczami wyobraźni widzę tam bardzo ładnie urządzony plac z niską zielenią, alejkami, parkingiem itp, a nad placem góruje odnowiony dworzec...

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

To samo przedwczoraj zauważyłem. Kamienica od strony dworca jest opuszczona i wygląda jak przygotowana do rozbiórki. Natomiast ta druga świeżo odnowiona i w pełni funkcjonująca.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Czyli którą odnowiono tą w której był lub jeszcze jest posterunek SOK-istów czy ta po prawej???


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Versacz pisze:Czyli którą odnowiono tą w której był lub jeszcze jest posterunek SOK-istów czy ta po prawej???
Chyba Ci się kamienice pomyliły. Nie chodzi o te przy dworcu, gdzie znajduje się posterunek SOK, tylko o te przy ul. Dworcowej gdzie było kuratorium, internat i jakieś inne biura, a dawno, dawno temu był hotel Polski o ile się nie mylę.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Nie nie, właśnie kiedy pisałem tą po prawej to chodziło mi właśnie o tą o której piszesz :)
A to powiem wam, że to lipa, bo tą drugą mogli by nawet ostatecznie zostawić ale ta to się sama prosiła o wyburzenie.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Może to z pozoru infantylna propozycja ale na tej bocznej ścianie powinni namalować bardzo dokładny, duży rysunek przedstawiający nasz dworzec z pewnego punktu widzenia (np skrzyżowania) wtedy wszyscy przestaliby psioczyć że te kamienice zasłaniają dworzec. ;) Jedyny problem że właściciele bilbordów, będą marudzić, no i namalowanie takiego rysunku jest bardzo kosztowne. Widziałem takie rysunki w innych miastach i było świetne, u nas na wsi jednak może to się wydać śmieszne. ;) ;)
Ostatnio zmieniony 22-02-2010, 14:39 przez rzuf, łącznie zmieniany 1 raz.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Rzuf, czytając wczoraj ten wątek pomyślałem o tym samym. Ale to chyba pozostanie w sferze naszych marzeń i przez następne dekady będziemy oglądać szpetną, brudną ścianę oblepioną jak komu pasuję bilbordami! :evil:

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

No niestety, ale mimo wszystko może gdyby komuś przedstawić taki pomysł...
Kubo a Ty co o tym myślisz? :(

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Wg mnie jest jeden minus takiej propozycji: ściana jest zbyt duża względem budynku dworca a odległość oglądających ją od niej samej zbyt mała, żeby efekt wyszedł dobrze. Sama ściana znajduje się też relatywnie daleko od dworca.

Wydaje mi się, że takie coś lepiej prezentuje się, gdy budynek w tle jest znacznie większy od tego przed, odległość między nimi jest mniejsza a całość można oglądać z dużej odległości. U nas żaden warunek nie jest spełniony.

Możesz rzuf przedstawić jakieś zdjęcia podobnych realizacji? Bo ja jakoś nie mogę się w necie doszukać.

Mam tylko coś takiego, ale tu nie widać tła: http://sugarmtnfarm.com/blog/uploaded_i ... 730088.jpg

Można i tak: http://designer-daily.com/wp-content/up ... ll-art.jpg :)

Albo tak: http://images.mirror.co.uk/upl/m4/may20 ... 733050.jpg

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Może by tak w ramach 'rewitalizacji Starówki' wszystkie betonowe murki pomalować w np sceny z historii Tarnowa?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Z Janem Pawłem II - coś pięknego.

Obrazek

Niesamowite...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy kibicowskie..

Obrazek

I na koniec, coś na wesoło ;)

Obrazek

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Widziałem podobne rysunki jak wyżej... niestety nie w takim zastosowaniu jak pisałem wcześniej, ale myślę że to mogłoby się udać... może się nie zrozumieliśmy. Nie chodziło mi o rysunek całego dworca ale o fragment zasłonięty przez kamienicę, z napisem "Dworzec PKP" nad wejsciem... trudne do zrobienia ale byłaby ciekawostka. :mrgreen:

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Czyli zrozumieliśmy się. :) I podtrzymuję, że przy tych proporcjach i odległościach rysunek będzie komponował się z tłem tylko dla osób, które będą stać w ściśle określonym miejscu przy ul. Krakowskiej. Dla reszty grafika będzie się "rozjeżdżać". :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

OK masz racje lepsze obdarte mury lub puste ściany z bilbordami ;)

ODPOWIEDZ