Remont dworca PKP

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie poddawaj się tak szybko. :) Nie zmieniaj zdania tak łatwo. :) Niewielu jednak uważa podobnie jak Ty. :mrgreen:
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

gushman pisze:Nie poddawaj się tak szybko. :) Nie zmieniaj zdania tak łatwo. :)
Czasem zauważaj ironie... to nie pierwszy raz. :-|

gushman pisze:Niewielu jednak uważa podobnie jak Ty.
Wow przeprowadziłeś badania? Szybki jesteś :lol:

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Na tych ścianach aż się prosi reklama:
1. Tarnowa (dla wyjeżdżających, jakieś ckliwe pożegnanie)
2. PKP ;) (to żart :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

rzuf pisze:
gushman pisze:Nie poddawaj się tak szybko. :) Nie zmieniaj zdania tak łatwo. :)
Czasem zauważaj ironie... to nie pierwszy raz. :-|

gushman pisze:Niewielu jednak uważa podobnie jak Ty.
Wow przeprowadziłeś badania? Szybki jesteś :lol:
Przyganiał kocioł garnkowi. :) Tam samo zaironizowałem jak Ty. :)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

rzuf pisze:No niestety, ale mimo wszystko może gdyby komuś przedstawić taki pomysł...
Kubo a Ty co o tym myślisz? :(
Ja jestem za ;-) Problem w tym, że już pisałem wnioski o to by pojawiły się w Tarnowie "murale" baaa nawet byłem u Plastyka Miejskiego z chłopakami, którzy chcieli by coś takiego zrobić, lub z takim pomysłem wyszli.

A ta kamienica jest prywatna. Możemy (i to chyba jedyna rzecz jaką można zrobić) napisać do Pana Mazura list otwarty użytkowników forum z prośbą i jakimś wizualnym projektem.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

To zróbmy tak - Kuba dowie się, ile kosztuje wykonanie takiego muralu (powiedzmy, że tematem będzie nie reklama tylko coś a'la 'kampania społeczna' - jakaś ważna dla miasta rzecz - np krwiodawstwo), i przy okazji porozmawia razem z delegacją społeczną :) (FGPO) z p. Mazurem na temat udostępnienia muru. A potem rozpoczniemy zbiórkę $$.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

No to lepiej się pospieszcie. Ta ściana będzie odnowiona jak tylko się na tyle ciepło i sucho zrobi. (źródło WUOZ w Tarnowie ;) )

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Co to ja chciałem... Starość... Luki w pamięci... :)
Aaa, przypomniało mi się. Ktoś kiedyś zbudował tarnowski dworzec, tak dawno, że już nie pamiętam. Do tego jeszcze powstało kilka innych. O ile mnie pamięć nie myli nie było problemu ze sprzątaniem, nie było napisów na murach, nie było... Byli dozorcy, byli strażnicy i jakoś to się opłacało. Dowodem jest sam fakt istnienia tych obiektów. Nie było dyskusji o tym, gdzie co namalować. Miałeś budynek, rób w nim co chcesz ale na zewnątrz ma wyglądać. Ale ten, kogo stać na budynek myśli o czymś innym niż graffiti.
Kłaniają się forumowe tematy o prywatyzacji. :)
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Na forum inwestycyjnym wpadnięto na pomysł stacji Tarnów Wschodni czyli wybudować małą stacyjkę ( perony) koło wiaduktu na ulicy Lwowskiej, co o tym sądzicie warto by było wybudować coś takiego ?? Czy skończyło by się to jak z dworcem w Mościcach??


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Versacz pisze:Na forum inwestycyjnym wpadnięto na pomysł stacji Tarnów Wschodni czyli wybudować małą stacyjkę ( perony) koło wiaduktu na ulicy Lwowskiej, co o tym sądzicie warto by było wybudować coś takiego ?? Czy skończyło by się to jak z dworcem w Mościcach??
Bardzo dobry pomysł ! Jadąc jakis czas temu na zajęcia do Rzeszowa bardzo mi jej właśnie brakowało. Zresztą w tej części miasta mieszka przecież sporo osób.


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Versacz pisze:Czy skończyło by się to jak z dworcem w Mościcach??
Co znaczy, że skończyło by się jak z dworcem w Mościcach? Przecież stacja jest używana i to przez wiele osób, zatrzymują się na niej także pociągi przyspieszone. A że budynek dworca jest w stanie jakim jest to już wina PKP, które nie potrafi niczym zarządzać.

W tym wschodnim przystanku wystarczyłby jeden peron, nad nim wiata. Bez żadnego budynku, bo stałoby się to co z każdym dworcem w tym kraju.


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

fiber pisze:
Versacz pisze:Czy skończyło by się to jak z dworcem w Mościcach??
Co znaczy, że skończyło by się jak z dworcem w Mościcach? Przecież stacja jest używana i to przez wiele osób, zatrzymują się na niej także pociągi przyspieszone. A że budynek dworca jest w stanie jakim jest to już wina PKP, które nie potrafi niczym zarządzać.

W tym wschodnim przystanku wystarczyłby jeden peron, nad nim wiata. Bez żadnego budynku, bo stałoby się to co z każdym dworcem w tym kraju.
Przykładem czegos takiego może być "dworzec" w Krośnie.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Tarnów-Kraków-Rzeszów-Nowy Sącz... Szybka kolej miejska...
Prędzej się pozabijają niż coś takiego będzie. Moim zdaniem jest w tym zarobek, wystarczy uruchomić, na wstępie, między ... :lol: :mrgreen:
W końcu się pozabijają ale szyny zostaną. Dworce też. :lol:
Zając najlepszy jest w śmietanie.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

W Mościcach jest potrzebny MAŁY, przyzwoity dworzec - PKP powinna sprzedać w diabły tereny i za pieniądze wybudować mały, zwykły dworzec.
Pamietajmy, że obecny pochodzi z czasów gdy na Azotach pracowałao 10000 ludzi a większość dojażdżała koleją. Obecnie wystarczy 120 m2 z mała poczekalnią, kasą biletową, kibelkiem i tyle.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dawno juz to powinni zrobić. Obecny budynek straszy jak strach na wróble.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ