Remont dworca PKP

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Remont dworca PKP

Post autor: Deto »

Nie zauważyłem tematu więc zakładam.

Dziś przypadkowo trafiłem do środka budynku dworca głóównego i skierowałem się w jego wschodnią część. REWELACJA !!!

Brawo ! Coś ślicznego. Do tego w Secesji aż miło posiedzieć czy coś zjeść. (choć zapach frytek wypadałoby jakoś wyeliminować).

Naprawdę jestem pod wrażeniem i nie mogę się doczekać na zakończenie remontu tego dworca. Nawet winda dla niepełnosprawnych jest. Naprawdę , kto nie był niech pójdzie zobaczyć.
Ostatnio zmieniony 17-11-2010, 19:02 przez Deto, łącznie zmieniany 3 razy.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Potwierdzam :) na Forum Inwestycji już o tym pisałem ...

Poszedłem tam w pierwszym dniu otwarcia, zjadłem obiad - ceny te same w Secesji, szkoda tylko, że otwarta jedynie do 20.00.

No i jeszcze jeden problem to kapiący sufit w poczekalni ... Mam nadzieje, że naprawili tę usterkę.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

ostatnia wizyta na dworku PKP w Tarnowie - połowa sierpnia; i nie mam dobrych wspomnień. Skoro tak zachwalacie, to zaglądnę w najbliższych dniach :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Co do dworca - dawno tam nie byłem, co do secesji, swego czasu lubiłem się tam stołować, dużo, dobre i tanio. Lecz odkąd przestałem się poruszać pociągami nie zaglądałem już tam.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

W secesji nie domywali talerzy niestety, może w nowej..... nowa jakość, no ale to nie bristol :-). Jak tak zachwalacie aż podje zobaczyć. Pewnie zaraz ktoś doda że ciągle narzekam :-P :-P .
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mówisz i masz: ciągle narzekasz! :P

A swoją drogą to ja strasznie chwaliłem jajecznicę z kiełbasą w Secesji, na talerzu było tyle, że ledwo jej dałem radę ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Trix, ja prowadzę statsy: w 295 postach tylko 233 z narzekaniem, 1 z pochwaleniem i reszta neutralne. Nie jest źle ;)

ps: pochwaliłeś forum, że sobie można ponarzekać na nim :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ale za to Wy przynudzacie z moim narzekaniem :-P .
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


atril
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 19-09-2009, 15:51
Lokalizacja: Tarnów / UK
Kontakt:

Post autor: atril »

winda dla N/S mowisz jest? fajnie tylko powiedz mi jak niepelnosprawny ma sie wdrapac do pociagu? Bo peronow chyba nie podniosa ? Bardzo przyjemnie sie jest wdrapywac do pociagow...


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

atril pisze:winda dla N/S mowisz jest? fajnie tylko powiedz mi jak niepelnosprawny ma sie wdrapac do pociagu? Bo peronow chyba nie podniosa ? Bardzo przyjemnie sie jest wdrapywac do pociagow...
No tego nie wiem. Ważne, że może zjeść obiad ;)


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

atril pisze:winda dla N/S mowisz jest? fajnie tylko powiedz mi jak niepelnosprawny ma sie wdrapac do pociagu? Bo peronow chyba nie podniosa ? Bardzo przyjemnie sie jest wdrapywac do pociagow...
nie tylko niepełnosprawni mają problem z wsiadaniem do pociągów na tarnowskim dworcu.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

PKP Polskie Linie Kolejowe chciały podnieść drugi peron przy jego remoncie, ale weto postawił nie kto inny jak... konserwator zabytków...

Następna szansa na podniesienie peronów będzie przy modernizacji linii Kraków - Medyka, ale kiedy to dokładnie będzie tego nie wiem i chyba nikt tego nie wie... raczej na pewno do 2020 roku ;P wtedy też może znikną korki z Narutowicza :P
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

hurricane pisze:PKP Polskie Linie Kolejowe chciały podnieść drugi peron przy jego remoncie, ale weto postawił nie kto inny jak... konserwator zabytków...
Czy wiadomo coś aby konserwator zaproponował jakieś alternatywne rozwiązanie?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Znając życie - jak zawsze nie.
Nasz "konserwator" jest wybitnie uzdolniony w "zachowywaniu" zabytków (sytuacja ze sprzątaniem ruin na marcince).

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Przecież konserwator nie jest od tego - on ma tylko protestować w bezsensowych sprawach. A tam, gdzie powinien - milczy.
Przykład: budynek ul. Wekslarska 6 (teraz jest tam jakaś knajpa, wcześniej było Zrzeszenie Właścicieli Nieruchomości). Kiedy było tam Zrzeszenie - zabraniał np. przesunięcia drzwi wewnętrznych o kilkanaście cm, wymiany okien ! itd. A teraz? Właściciel knajpy zamurował stare wejście, wywalił okna, wstawił nowe, nowoczesne i o wiele większe, zrobił nowe drzwi i co? I cisza.
To samo mamy z buynkiem koło Dworca - ruina, ale zabytkowa (ponoć).

ODPOWIEDZ