Park rozrywki przy ul. Lotniczej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

bogdan pisze:Nie wiem jak ślepym trzeba być żeby nie widzieć iż te tereny są perłą w Tarnowie.
Jutro idę do okulisty - jestem ślepy. Lub... kolega Bogdan nie wie czym jest perła. Proszę wyjaśnij mi (i chyba nie tylko mi) na jakiej podstawie to określenie.
bogdan pisze:Fakt teraz szałowo to nie wygląda - ale to co jest teraz niech bedzie pewnym punktem wyjścia do doszlifowania tak żeby te tereny były naprawdę miejscem spokojnej rekreacji - gdzie można poobcować z naturą, odstresować się i nawet na piechotę wrócić do domu. Wystarczy trochę wyobraźni. Wystarczy spiąć jakąś "klamrą" tereny góry Marcina z terenami parku Sanguszków i będziemy mieli naprawdę bajkowe miejsce.
Rozbawiłeś mnie tym. Bajkowe? Dla kogo? Chyba że masz na myśli okolicznych mieszkańców którzy będą mieli kilka kroków do "bajkowego" spacerniaka a ich okoliczne nieruchomości sporo zyskają na wartości.
bogdan pisze:Dla naszych władz liczy się tylko kasa, kasa, kasa
A wg Ciebie z czego miasto ma czerpać dochody na pokrycie kosztów które ponosi?
bogdan pisze:
BIGer pisze:Opcje są dwie: inwestycje w miejskie tereny sportowo - rekreacyjne i ponoszenie corocznych kosztów na ich utrzymanie
Czyli z tego rozumiem że
a) jesli miasto coś zrobi to tylko będzie do tego dokładać
Czy rozwiązanie którego Ty i Starówka jesteście zwolennikami ma szansę przynieść korzyści finansowe? Miasto jako podmiot odpowiedzialny będzie musiało zapewnić infrastrukturę, czystość i bezpieczeństwo a to kosztuje, a przychody prawie żadne, wniosek: kolejne obciążenie dla budżetu.
bogdan pisze:
BIGer pisze:lub komercjalizacja (sprzedaż/ dzierżawa/ wieczyste użytkowanie) z przeznaczeniem na rozrywkę, rekreację itd i czerpanie z tego tytułu zysków. Czyli krótko inwestujemy w te tereny czy prawie pozostawiamy je samym sobie
b) jeśli zrobi coś przedsiębiorca to bedzie na pewno sukces. W ten sposób jak powyżej (sprzedaż/ dzierżawa/ wieczyste użytkowanie) miasto juz zainwestowało na terenach za szpitalem - odnoszę wrażenie że nadal te tereny są pozostawione samym sobie - jakoś nie widzę tej inwestycji a latka lecą.
Oczywiście że prywaciarz nie gwarantuje finansowego powodzenia, ale jego celem jest zysk więc zrobi wszystko co możliwe aby zarobić. Oczywiście miasto musi zabezpieczyć swoje interesy przed oszustami i cwaniakami.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

BIGer, z łaski swojej nie rób ze mnie człowieka, który pragnie by tereny pod Marcinką porastał tylko mech i trawa, bardzo chce by na tych terenach było życie, by wszyscy mogli z nich korzystać, popieram działania by odrolnić te tereny, ale nie jestem zwolennikiem działań pochopnych, nieprzemyślanych i bardzo inwazyjnych w te tereny.

Proponuje jeszcze raz zaglądnąć w okolice Lipia, tam spokojnie można zbudować coś w rodzaju parku w Chorzowie. Nie zmieniajmy na siłę terenów po gospodarstwie Sanguszków. Moim zdaniem ciekawy byłby ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe. Jestem pewny że na takowe inwestor by się znalazł, może bez 500mln :) ale zatrudnienie znalazła by podobna ilość osób.

Polecam zajrzeć do Goczałkowic , szczególnie zakładka do zwiedzania, jestem pewny że w najcieplejszym mieście odniosło by to sukces.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

starówka pisze:BIGer, z łaski swojej nie rób ze mnie człowieka, który pragnie by tereny pod Marcinką porastał tylko mech i trawa.
Nie miałem takiego zamiaru i nie sądzę aby ktokolwiek chciał aby te tereny były zaniedbane i zarośnięte mchem.
starówka pisze:bardzo chce by na tych terenach było życie, by wszyscy mogli z nich korzystać, popieram działania by odrolnić te tereny, ale nie jestem zwolennikiem działań pochopnych, nieprzemyślanych i bardzo inwazyjnych w te tereny.
To dokładnie tak jak ja - tereny te powinny tętnić życiem i wszyscy powinni móc z nich korzystać. Różnimy się tylko pojmowaniem pojęcia "życia" i "wszyscy". Zwolenników pochopnych i nieprzemyślanych działań na tym forum chyba nie znajdziemy.
starówka pisze: Proponuje jeszcze raz zaglądnąć w okolice Lipia, tam spokojnie można zbudować coś w rodzaju parku w Chorzowie. Nie zmieniajmy na siłę terenów po gospodarstwie Sanguszków.
Mam wrażenie, że park rozrywki OK ale nie pod własnymi oknami.
starówka pisze:Moim zdaniem ciekawy byłby ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe. Jestem pewny że na takowe inwestor by się znalazł, może bez 500mln :) ale zatrudnienie znalazła by podobna ilość osób.
Polecam zajrzeć do Goczałkowic , szczególnie zakładka do zwiedzania, jestem pewny że w najcieplejszym mieście odniosło by to sukces.
Być może mini ZOO, ogród botaniczny czy tereny sportowe byłyby ciekawe ale na pewno nie tak atrakcyjne dla mieszkańców i turystów jak właśnie profesjonalny park rozrywki.

Być może tereny wokół Marcinki nie są najlepszym miejscem na park rozrywki ale należy dokładnie przeanalizować wszystkie możliwości wykorzystanie tych terenów dla dobra mieszkańców całego miasta i regionu.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

BIGer, zaglądnij jeszcze raz do Goczałkowic i zobacz ilu ludzi ich odwiedza, ile osób zatrudniają. Ja jak to zobaczyłem w TV i internecie byłem w szoku, w lecie chce zobaczyć ich na żywo.

Nie mieszkam pod Marcinką, ale uwielbiam oazy spokoju, na igrzyska, rewie i koncerty, na karuzele i samochodziki jest wiele nieużytków na terenie miasta, po co poświęcać takie tereny nie mając gwarancji że inwestor nie walnie apartamentowca pod samą górą.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

starówka pisze: Proponuje jeszcze raz zaglądnąć w okolice Lipia, tam spokojnie można zbudować coś w rodzaju parku w Chorzowie. Nie zmieniajmy na siłę terenów po gospodarstwie Sanguszków. Moim zdaniem ciekawy byłby ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe. Jestem pewny że na takowe inwestor by się znalazł, może bez 500mln :) ale zatrudnienie znalazła by podobna ilość osób.
Nie lubię takiego bezsensownego czysto teoretycznego paplania, które wnosi tylko tyle, że jest ruch w internecie

Już pisaliśmy na tym forum teren obok lasku Lipie jest w większości PRYWATNY !!! i należy do kilkudziesęciu/kilkuset osób,a planowanie czegokolwiek w takim miejscu jest awykonalne !
1)Wystarczy drogi panie, że inwestor po wielu trudach i znojach kupił 99% gruntu (po 20 latach starań) ale tylko nie może kupić 1 malusieńkiej działeczki, bo właściciel nie żyje i nie ma spadkobierców albo nie mogą się pomiędzy sobą dogadać i cała robota w piach.
2) za chwile zacznie się dyskusja dlaczego obok Lasku Lipie jak okolicznym domom hałas może przeszkadzać, a tak w ogóle to pan x i pani y lubi sobie tam pobiegać i park rozrywki im przeszkadza, bo to perła miasta.

3) a już nie zdzierżę stwierdzenia
starówka pisze:Moim zdaniem ciekawy byłby ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe. Jestem pewny że na takowe inwestor by się znalazł, może bez 500mln :) ale zatrudnienie znalazła by podobna ilość osób
no tak jak masz pieniądze to zaproponuj miastu ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe i buuuuuuduj buuduj a i tak cię przegna inny Bogdan i stwierdzi, że mu to przeszkadza


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Moim zdaniem ciekawy byłby ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe. Jestem pewny że na takowe inwestor by się znalazł, może bez 500mln :) ale zatrudnienie znalazła by podobna ilość osób
Mini zoo to raczej kiepska atrakcja aby przyciągała ludzi z całego województwa zwłaszcza, że Kraków ma duże zoo.

Ogród botaniczny ? Już to widzę jak Kowalski mówi: dziś nie lada atrakcja wam zafunduje ! Jedziemy do Tarnowa oglądać Pseudotsuga menziesii :D Ogród botaniczny moim zdaniem zwiedza się "przy okazji", ewentualnie jakieś wycieczki szkolne, pasjonaci.

Tereny sportowe ? Są na Unii, Błękitnych i w kilku innych miejscach. Niby co tam mają wybudować za tereny sportowe ? Stadion ? Czy może tor bobslejowy ? Co by to nie było nie będzie dochodowe.


bogdan
Obywatel
Posty: 58
Rejestracja: 27-02-2011, 10:55

Post autor: bogdan »

Cóż jak widać - dyskusja nad tym tematem jest coraz bardziej jałowa, szczególnie dlatego że jest tu pewna grupa ludzi, którzy napalili się na ten kiczowaty park rozrywki jak szczerbaci na suchary i nic do nich nie trafia.

BIGer nie potrafisz zobaczyć że ten teren jest naprawdę uroczy - no cóż widocznie mamy inne poczucie estetyki podobnie jak i inne poczucie estetyki miał Spicymir z Melsztyna budując tam zamek czy Sanguszkowie którzy właśnie tam posadowili swoje posiadłości - ciekawe tylko czym się oni wszyscy kierowali - na pewno nie można ich posądzić o plebejskie poczucie dobrego smaku i estetyki. A skoro ty tam nic ciekawego nie widzisz to cóż nie będę cię uswiadamił bo ze ślepym o kolorach się nie dyskutuje. Przepraszam za sarkazm ale sam mnie do tego prowokujesz.
mefisto101 pisze:no tak jak masz pieniądze to zaproponuj miastu ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe i buuuuuuduj buuduj a i tak cię przegna inny Bogdan i stwierdzi, że mu to przeszkadza
Myśle że się kolego zapędziłeś, nigdzie nie pisałem że tego typu inwestycje będą mi przeszkadzć więc proszę nie wciskaj w moje usta słów których nie powiedziałem.

Co do pomysłów starówki to wydaje mi się że ogród botaniczny to dobry pomysł i nie wymaga jakichś niesamowitych nakładów. Na pewno były by to z większą korzyścią wydane pieniądze niż na obiekty Unii Tarnów - bo jaki z tego akurat jest ZYSK dla miasta kolego BIGer???. Zresztą w budowę ogrodu mogła by się zaangażować PWSZ która przeciez aspiruje do rangii Akademii - może nawet pomyśleć o przekazaniu tych terenów przyszłej Akademii Tarnowskiej. Obok mamy szkołę ogrodniczą, uczniowie mogliby sie zaangażować w utrzymanie ogrodu - byłby to również świetny środek dydaktyczny. Myślę że taki ogród podniósłby prestiż PWSZ oraz miasta. W ten sposób byłoby nam bliżej do Krakowa niż do Zatoru. Pomysłów jest wiele trzeba tylko rozmawiać a nie siedzieć, krytykować i wciskać komuś kukułcze jajo pod okna.

mefisto101 pisze:Już pisaliśmy na tym forum teren obok lasku Lipie jest w większości PRYWATNY !!! i należy do kilkudziesęciu/kilkuset osób,a planowanie czegokolwiek w takim miejscu jest awykonalne ! (...) za chwile zacznie się dyskusja dlaczego obok Lasku Lipie jak okolicznym domom hałas może przeszkadzać, a tak w ogóle to pan x i pani y lubi sobie tam pobiegać i park rozrywki im przeszkadza, bo to perła miasta.
Tak tak wiem o tym, zastanawia mnie tylko że z jednej strony Lasku Lipie nie da się parku rozrywki zbudować bo wykupienie terenów jest niewykonalne ale planowanie lotniska oraz obwodnicy w tym rejonie jest juz możliwe??? Coś mi tu nie gra. Zreszta uważam że zjazd z autostrady, lotnisko oraz park rozrywki w jednym miejscu to dobry pomysł tym bardzie że zabudowań tam brak, kto nie wierzy zapraszam do przestudiowania np. mapy google. A co do tych panów i pań X i Y to chyba się znów zagalopowałeś.
notowany pisze:Fakt, szałowo to nie wyglądało, nie wygląda i nie będzie. Obszar pomiędzy linią kolejową Wsch.-Zach. a południową obwodnicą podzielony przez GPZ i rozchodzącymi się z niego liniami SN i WN, zwyczajowo utożsamiany z najdroższymi nieruchomościami mieszkaniowymi w Tarnowie (nie wiedzieć dlaczego) będzie moim zdaniem dalej bujnie rozwijał się w kierunki radosnej twórczości architektonicznej lokalnych projektantów dworków zaściankowych.
Na czym opierasz tą tezę, a może faktycznie masz jakieś dojścia do odpowiednich komórek UMT;)
halford pisze:Mini zoo to raczej kiepska atrakcja aby przyciągała ludzi z całego województwa zwłaszcza, że Kraków ma duże zoo.

Ogród botaniczny ? Już to widzę jak Kowalski mówi: dziś nie lada atrakcja wam zafunduje ! Jedziemy do Tarnowa oglądać Pseudotsuga menziesii Ogród botaniczny moim zdaniem zwiedza się "przy okazji", ewentualnie jakieś wycieczki szkolne, pasjonaci.

Tereny sportowe ? Są na Unii, Błękitnych i w kilku innych miejscach. Niby co tam mają wybudować za tereny sportowe ? Stadion ? Czy może tor bobslejowy ? Co by to nie było nie będzie dochodowe.
OK rozumiem, wszystko jest bee, na wszystko mażna znaleźc haczyk byle tylko udowodnić tezę że PARK ROZRYWKI to najcudowniejsza rzecz na ziemi. No cóż z tego rozumowania wynika mi że powiatowa mentalność dopadła nas na dobre - w tym mieście do teatru nikt nie pójdzie choćby go złotem wyłożyć, do ogrodu botanicznego tylko pasjonaci. No cóż nie ma to jak do reszty ogłupiać społeczeństwo fundując im parki rozrywki a wszystko co wymaga pasji i myślenia zepchnąc do podziemi. Kolego halford nie mierz wszystkich swoją miarą może jednak tarnowianie nie są aż tak głupi i prymitywni jakbys tego chciał.
Kto buduje na ludzkiej głupocie, ten buduje pewnie i trwale - Feliks Chwalibóg


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

bogdan pisze:
mefisto101 pisze:no tak jak masz pieniądze to zaproponuj miastu ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe i buuuuuuduj buuduj a i tak cię przegna inny Bogdan i stwierdzi, że mu to przeszkadza
Myśle że się kolego zapędziłeś, nigdzie nie pisałem że tego typu inwestycje będą mi przeszkadzć więc proszę nie wciskaj w moje usta słów których nie powiedziałem.
to ty chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Mefisto pisząc inny bogdan miał na myśli inną osobę która np. stwierdzi że pyłki roślin z ogrodu botanicznego mu przeszkadzają bo ma alergie i on tu tego nie chce.

A tak ogólnie to Jesteś obłudny. Piszesz że chcą ci podrzucić jaskółcze jajo pod okna a sam chcesz robić to samo. I ogólnie dyskusja staje się jałowa cały czas te same argumenty. Należy zrozumieć że takie przedsięwzięcia jak pole golfowe, ogród botaniczny, mini zoo zawsze będą deficytowe w mieście wielkości Tarnowa.


bogdan
Obywatel
Posty: 58
Rejestracja: 27-02-2011, 10:55

Post autor: bogdan »

MTar pisze:to ty chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Mefisto pisząc inny bogdan miał na myśli inną osobę która np. stwierdzi że pyłki roślin z ogrodu botanicznego mu przeszkadzają bo ma alergie i on tu tego nie chce.

A tak ogólnie to Jesteś obłudny. Piszesz że chcą ci podrzucić jaskółcze jajo pod okna a sam chcesz robić to samo. I ogólnie dyskusja staje się jałowa cały czas te same argumenty. Należy zrozumieć że takie przedsięwzięcia jak pole golfowe, ogród botaniczny, mini zoo zawsze będą deficytowe w mieście wielkości Tarnowa.
Ja wiem co pisał Mefisto, potrafię czytać tylko nie zgadzam się o pośrednie mieszanie mojej osoby w rzeczy o których nie pisałem. W ten sposób tworzy się sztuczne przekonanie że to mi się nic nie podoba a tak nie jest.

Nie jestem obłudny - teraz to ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem, pisałem że sprawdziłem, że w okolicach Lasku Lipie i wysypiska NIE MA ZABUDOWAŃ - no jak to mam jeszcze napisać żeby dotarło - obrazkowo???? Jakbyś zadał sobie choć troche trudu i poczytał moje poprzednie posty wiedziałbyś jaka jest moja opinia na temat "podrzucania kukułczych jaj innym" - powtarzać się nie mam zamiaru.
MTar pisze:Należy zrozumieć że takie przedsięwzięcia jak pole golfowe, ogród botaniczny, mini zoo zawsze będą deficytowe w mieście wielkości Tarnowa.
Teatr jest deficytowy ale jednak go remontujemy - po co??? Unia Tarnów jest deficytowa ale miasto ją kupiło - po co???? Lotnisko bez wątpienia będzie deficytowe - miasto chce go budować - po co ???? MPK jest deficytowe - po co je utrzymywać ??? mam wymieniac dalej??? A może nie wszystko powinniśmy przeliczać na pieniądze bo pewne rzeczy z zasady będą deficytowe ale służą mieszkańcom.
Kto buduje na ludzkiej głupocie, ten buduje pewnie i trwale - Feliks Chwalibóg


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

bogdan pisze:Cóż jak widać - dyskusja nad tym tematem jest coraz bardziej jałowa, szczególnie dlatego że jest tu pewna grupa ludzi, którzy napalili się na ten kiczowaty park rozrywki jak szczerbaci na suchary i nic do nich nie trafia.
mam dokładnie takie samo zdanie ale w stosunku do ludzi, którzy myślą odwrotnie

bogdan pisze:Co do pomysłów starówki to wydaje mi się że ogród botaniczny to dobry pomysł

a ja myślę, że to znakomite miejsce dla centrów lotów kosmicznych, albo pola golfowego,
ale ach ci nie dobrzy inwestorzy nie chcą tego tutaj budować
bogdan pisze: Tak tak wiem o tym, zastanawia mnie tylko że z jednej strony Lasku Lipie nie da się parku rozrywki zbudować bo wykupienie terenów jest niewykonalne ale planowanie lotniska oraz obwodnicy w tym rejonie jest juz możliwe??? Coś mi tu nie gra. Zreszta uważam że zjazd z autostrady, lotnisko oraz park rozrywki w jednym miejscu to dobry pomysł tym bardzie że zabudowań tam brak, kto nie wierzy zapraszam do przestudiowania np. mapy google.
tylko drogi panie inwestycje celu publicznego realizowane przez państwo/samorząd jak np droga buduje się w oparciu o specustawę i po prostu właściciel czy tego chce czy nie jest wywłaszczony z części lub całości gruntu. Nawet jeżeli nie jest przeprowadzone postępowanie spadkowe to i tak grunt przechodzi na własność samorządu.

Zresztą to że nie ma zabudowań nie znaczy, że teren nie ma 100 właścicieli

W przypadku budownictwa komercyjnego to niemożliwe


bogdan pisze:OK rozumiem, wszystko jest bee, na wszystko mażna znaleźc haczyk byle tylko udowodnić tezę że PARK ROZRYWKI to najcudowniejsza rzecz na ziemi. No cóż z tego rozumowania wynika mi że powiatowa mentalność dopadła nas na dobre - w tym mieście do teatru nikt nie pójdzie choćby go złotem wyłożyć, do ogrodu botanicznego tylko pasjonaci. No cóż nie ma to jak do reszty ogłupiać społeczeństwo fundując im parki rozrywki a wszystko co wymaga pasji i myślenia zepchnąc do podziemi. Kolego halford nie mierz wszystkich swoją miarą może jednak tarnowianie nie są aż tak głupi i prymitywni jakbys tego chciał.
Drogi Bogdanie, to że ostatnio byłeś dwa razy w teatrze, a ktoś inny tylko na seansie w kinie nie czyni go o klasę niżej społecznie

Może nie do końca rozumiesz o co nam chodzi (przynajmniej mnie)
Ja nie zamierzałbym bawić się w takim centrum bo prywatnie to średnio mnie to interesuje
Ale są ludzie, których może to interesować
Rodzinne wycieczki z południa Polski itp
szansa na mikrobiznesy - usługi różnego rodzaju

Ale też prywatnie ci napiszę, że chciałbym aby to powstało, ale nie do końca wierzę, że się uda.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

bogdan pisze: OK rozumiem, wszystko jest bee, na wszystko mażna znaleźc haczyk byle tylko udowodnić tezę że PARK ROZRYWKI to najcudowniejsza rzecz na ziemi.
Kto twierdzi, że najcudowniejsza? Po prostu najciekawsza ze wszystkich jakie do tej pory się pojawiły. I dodatkowo przynosząca miastu i mieszkańcom największe korzyści. Osobiście bym np tam wolał Centrum Google albo fabrykę Intela. Tylko, że niestety nikt nie chce ich tam budować ;)
No cóż z tego rozumowania wynika mi że powiatowa mentalność dopadła nas na dobre - w tym mieście do teatru nikt nie pójdzie choćby go złotem wyłożyć, do ogrodu botanicznego tylko pasjonaci. No cóż nie ma to jak do reszty ogłupiać społeczeństwo fundując im parki rozrywki a wszystko co wymaga pasji i myślenia zepchnąć do podziemi.
Gdyby Tarnowianie masowo chcieli chodzić do ogrodu botanicznego taki by już dawno powstał i ktoś nieźle by na nim zarabiał.
Teatr jest deficytowy ale jednak go remontujemy - po co??? Unia Tarnów jest deficytowa ale miasto ją kupiło - po co???? Lotnisko bez wątpienia będzie deficytowe - miasto chce go budować - po co ???? MPK jest deficytowe - po co je utrzymywać ??? mam wymieniac dalej??? A może nie wszystko powinniśmy przeliczać na pieniądze bo pewne rzeczy z zasady będą deficytowe ale służą mieszkańcom.

Tylko, że na to trzeba pieniędzy. Rozumiem, że jak powstanie tam ogród botaniczny (którego utrzymanie wbrew pozorom nie jest rzeczą tanią) nie będziesz marudził na to, że drogi w mieście są dziurawe, a w szkole Twoich dzieci jest grzyb na ścianach. Niestety sytuacja budżetowa miasta nie pozwala na fundowanie kolejnych darmowych igrzysk dla ludu, a miasto musi mieć pieniądze na ważniejsze sprawy (chociażby takiej jak utrzymanie infrastruktury czy szkolnictwo)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

bogdan pisze:Cóż jak widać - dyskusja nad tym tematem jest coraz bardziej jałowa, szczególnie dlatego że jest tu pewna grupa ludzi, którzy napalili się na ten kiczowaty park rozrywki jak szczerbaci na suchary i nic do nich nie trafia.
Nie chcę nic mówić, ale w drugą stronę do Ciebie też nic nie trafia. Nie możesz zrozumieć, że dla niektórych taka inwestycja to strzał w 10. Więcej miejsc pracy, a ludzie tam mieszkający musieliby się przyzwyczaić. Ale tak to jest w Polsce zazwyczaj. Najlepiej blokuje się inwestycję bo komuś to nie pasuje. Wiadomo nie wszystkim się dogodzi.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Kolego halford nie mierz wszystkich swoją miarą może jednak tarnowianie nie są aż tak głupi i prymitywni jakbys tego chciał.
Nie przypominam sobie abyśmy zostali kolegami ... widzę, że dyskusja z tobą nie ma sensu.

Teatr jest deficytowy ale jednak go remontujemy - po co??? Unia Tarnów jest deficytowa ale miasto ją kupiło - po co???? Lotnisko bez wątpienia będzie deficytowe - miasto chce go budować - po co ???? MPK jest deficytowe - po co je utrzymywać ??? mam wymieniac dalej??? A może nie wszystko powinniśmy przeliczać na pieniądze bo pewne rzeczy z zasady będą deficytowe ale służą mieszkańcom.
Wyczuwasz różnicę pomiędzy państwowymi obiektami użyteczności publicznej a komercyjną inwestycją ?

Park ma budować prywatna firma i ma zamiar na tym zarabiać - oczekujesz, że ktoś zainwestuje 500 mln w coś co nie będzie przynosiło zysków ?
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

starówka pisze:Moim zdaniem ciekawy byłby ogród botaniczny, mini zoo, tereny sportowe. Jestem pewny że na takowe inwestor by się znalazł, może bez 500mln :) ale zatrudnienie znalazła by podobna ilość osób.
Już widzę jak moje dzieciaki w niedzielne popołudnie są zachwycone z pokazywania im rzadkiej odmiany czereśni, lub wspaniałego krzewu rosnącego w Chinach :) . Jeśli mini zoo to lepiej bujnąć się do maxi zoo do Lasku Wolskiego (nie tak daleko a i fajnych zwierzątek więcej) co zresztą systematycznie czynię. Tereny sportowe? Czyli kolejny Orlik, a może trawiaste boisko do kosza ;) no ale jaki inwestor miałby z tego zysk (czytaj wybudowałby)? Ja bym chciał aby tam zrobić delfinarium lub oceanarium z prawdziwego zdarzenia no ale kto coś takiego wybuduje w Tarnowie?
Natomiast jak już kiedyś pisałem park rozrywki dzieciakom zapewne by się spodobał (tak jak atrakcje np. w Inwałdzie), a co lepsze na pewno spodobał by się podobnym rodzinom z dziećmi z Dębicy, Gorlic, Nowego Sącza, Bochni, Dąbrowy T. a może i nawet z Kielc, Krakowa czy Rzeszowa. Zysk jest? Jest. Taki park rozrywki można dowolnie kształtować i rozbudowywać - na przykład może znalazł by się chętny by postawić na terenie kompleksu jakieś planetarium, dinozaury czy coś podobnego żeby przyciągnąć jeszcze więcej ludzi.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

bogdan pisze:BIGer nie potrafisz zobaczyć że ten teren jest naprawdę uroczy no cóż widocznie mamy inne poczucie estetyki
Również naprawdę uroczy jest lasek Lipie, Park Strzelecki, itp itd... ale za pewne mamy inne poczucie estetyki.
bogdan pisze:podobnie jak i inne poczucie estetyki miał Spicymir z Melsztyna budując tam zamek czy Sanguszkowie którzy właśnie tam posadowili swoje posiadłości - ciekawe tylko czym się oni wszyscy kierowali - na pewno nie można ich posądzić o plebejskie poczucie dobrego smaku i estetyki.
Poczucie estetyki w czasach Spicymira czy Sanguszków na pewno było inne niż obecnie - nie wierzysz to spróbuj dziś nosić estetyczne w ich czasach stroje :) A co do lokalizowania zamków o wiele ważniejsze było ich strategiczne położeni w celach obronnych niż widok z okna.
bogdan pisze:A skoro ty tam nic ciekawego nie widzisz to cóż nie będę cię uswiadamił bo ze ślepym o kolorach się nie dyskutuje. Przepraszam za sarkazm ale sam mnie do tego prowokujesz.
Przepraszam za sarkazm ale sam mnie prowokujesz "Nie dyskutuj z głupcem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem".
bogdan pisze:nigdzie nie pisałem że tego typu inwestycje będą mi przeszkadzć [...] i wciskać komuś kukułcze jajo pod okna.
Czyżby jednak przeszkadzała?

Bogdanie dla jasności nie jestem fanatycznym zwolennikiem budowania gigantycznego parku rozrywki pod Marcinką ale jestem za zagospodarowaniem tych terenów w sposób przynoszący miastu i mieszkańcom maksymalne korzyści przy minimalnych nakładach.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

ODPOWIEDZ