Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

farciarzgilmore pisze:Kolejny miesiąc mija, pogoda prawie idealna, zero śniegu, temperatury dodatnie i ..... cisza.
Ktoś wie o co chodzi? Już nie pytam o śnieg :)
Nikt na zimę nie kupuje emulsji asfaltowych bo mają określoną przydatność i by się zepsuły. Właśnie dlatego wczesną zimą często kładzie się asfalt po wioskach by zapas emulsji się nie zmarnował. Obecnie ciężko byłoby znaleźć pracującą otaczarnie. Dodatkowo na Narutowicza ma być wymiana podbudowy a grunt może być jeszcze przemarznięty.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Pomóżmy drogowcom i róbmy zdjęcia :D
''Aby dziury zniknęły szybciej, trzeba drogowcom pomóc, wskazując najgorsze miejsca. Wpisujcie zatem w komentarzach takowe, my informacje o tym przekażemy do magistratu. Czekamy również na zdjęcia największych tarnowskich dziur. Najlepsze nagrodzimy biletami do kina. Fotki przysyłać można na adres: dziury2014@tarnow.net.pl.''
http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=14771

Zwłaszcza że zima była łagodna to i kasy sporo zostało tak ze nie będzie wymówek że kasy brak.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''



ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Dziś na Kochanowskiego panowie wycinali dziurawe miejsca i zaklejali ciepłym asfaltem z beczki, następnie wyrównując go walcem


Kinimod
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 03-06-2013, 15:48
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kinimod »

Cytat z Hej Mielec- nasi sąsiedzi nie mają problemów :)
"Trudno w Mielcu narzekać na jakość dróg, już tylko pojedyncze ulice wymagają remontów czy budowy. Inwestycje drogowe od lat stanowią dosyć wyraźny element miejskich wydatków.

Mielecki Urząd Miejski zsumował wydatki na inwestycje drogowe w okresie 2004 - 2014. Kwota wydana i jeszcze zaplanowana na 2014 rok na drogi w mieście to ponad 110 milionów złotych. W 2014 roku urząd na miejskie ulice wyda ponad 8 milionów. I nie jest to specjalnie duża kwota."

Ja mogę tylko potwierdzić, że rzeczywiście Mielec niesamowicie dba o drogi, chodniki oraz parkingi (wszystkie są DARMOWE). Ciekawe kiedy w Tarnowie będzie można powiedzieć, że trudno narzekać na jakość dróg...


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Kinimod pisze:Ciekawe kiedy w Tarnowie będzie można powiedzieć, że trudno narzekać na jakość dróg...
Gdy narzekanie na stan dróg będzie uchwałą miejską uznane za wykroczenie.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Co z Narutowicza ????????? jest już pogoda czy nie? :lol:
Niedawno ''remontowany'' odcinek Pułaskiego znowu jazda jak na rajdzie terenowym ,jaki jest sens tych pseudo-remontów?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Jaka pogoda? Jest marzec! ;)
Ja mam nadzieję że skoro tyle kasy zostało po "zimie" to stan dróg się diametralnie polepszy w tym roku ;)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Tymczasem na Mickiewicza wszystko już gotowe do nowej - tymczasowej - organizacji ruchu ;)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Kinimod pisze: Ja mogę tylko potwierdzić, że rzeczywiście Mielec niesamowicie dba o drogi, chodniki oraz parkingi (wszystkie są DARMOWE).
Tiaaa, parkingi darmowe, jeszcze tylko tego brakuje.


Kinimod
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 03-06-2013, 15:48
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kinimod »

Baxon pisze:
Kinimod pisze: Ja mogę tylko potwierdzić, że rzeczywiście Mielec niesamowicie dba o drogi, chodniki oraz parkingi (wszystkie są DARMOWE).
Tiaaa, parkingi darmowe, jeszcze tylko tego brakuje.
A dlaczego nie? Widzę, że trudno sobie wyobrazić taką sytuację. Ale skoro są miasta, które nie pobierają opłat za parkowanie to znaczy, że się da. Boisz się, że nie będzie gdzie zatrzymać samochodu? Może warto przyjrzeć się tym, którzy planując remonty ulic nie są w stanie wydzielić dodatkowych miejsc do parkowania. Jestem napływowy w Tarnowie, ale przez kilkanaście lat mieszkania tutaj mogę stwierdzić tylko tyle, że niewiele się robi by miejsc przybyło. I nie chodzi mi tylko o to, żeby było mnóstwo betonu, zero drzew, itp. Mielec jest dla mnie doskonałym przykładem umiejętnego gospodarowania przestrzenią miejską- dba się zarówno o miejsca parkingowe, ścieżki dla rowerzystów, zieleń i miejsce do spacerów. Myślę, że to samo da się zrobić w Tarnowie.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Brak opłat spowodowałby paraliż miasta. Fajnie by było, ale fajniej jest jak opłaty eliminują sporo samochodów. Jeśli się czepiać to raczej pomysłu Czechowej dot. opłat na parkingu szpitalnym.


Kinimod
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 03-06-2013, 15:48
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kinimod »

lll pisze:Brak opłat spowodowałby paraliż miasta. Fajnie by było, ale fajniej jest jak opłaty eliminują sporo samochodów. Jeśli się czepiać to raczej pomysłu Czechowej dot. opłat na parkingu szpitalnym.
Dlaczego myślisz, że sparaliżuje się miasto? Była taka próba żeby nie było opłat? Jeżeli nie to tylko gdybamy...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Obrazek
Mickiewicza - Bóżnic - Matki Boskiej Fatimskiej

Obrazek
Mickiewicza - Brodzińskiego

Obrazek
Mickiewicza - Piłsudskiego

Obrazek
Nowy (chyba tymczasowy) przystanek autobusowy lekko powyżej skrzyżowania Solidarności - Nowy Świat

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Już tłumaczę. Po pierwsze to pomimo opłat jest ciężko zaparkować, a bądź co bądź opłaty determinują skrócenie czasu parkowania do niezbędnego minimum. Po drugie, to wystarczy spojrzeć na osiedla w nocy, jak ciężko znaleźć tam miejsce. Podobnie w dzień na darmowych parkingach, jak ten pod Urzędem Wojewódzkim. Ilość samochodów ostatnimi czasy tak wzrosła, że brak miejsc parkingowych będzie niedługo zbliżony do krakowskich.

ODPOWIEDZ