Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Phoenix »

Roberto pisze: To miasto nie ma gospodarza, każdy tu robi co chce
Z tym zgodzę się w 100 %. Nie dość że zamiast porządnej drogi w kierunku autostrady będziemy mieli tylko remont nawierzchni to jest kpina. Widzieliście gdzieś indziej żeby jeden z głównych wyjazdów z miasta prowadził drogą prawie polną. Proszę niech sobie jeden z drugim pojedzie teraz po 15 i zobaczy gdzie kończy się korek na Mościckiego i na Czystej. Praktycznie każde auto z miasta próbujące wyjechać w stronę zachodnich miejscowości musi teraz przejechać Kwiatkowskiego. A ci jeszcze remont sobie wymyślili. Żarty jakieś. Ciekawy jestem tylko czy tak samo jak inne remonty w mieście będzie prowadzić firma która zatrudnia 3 pracowników na zlecenie i maja 2 nowe łopaty. 2 robi 3 pali fajkę i zmiana.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: zicc »

Kolejny kamyczek do korkogródka
http://tarnow.in/tarnow-paraliz-komunik ... kolejarze/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dziś korek na Kwiatkowskiego w stronę Mościc konczył się koło... firmy Beckers na Wyszyńskiego.
Brawo prezydent! Zróbmy na Kwiatkowskigo jak najszybciej remont i wprowadźmy tam ruch wahadłowy :) Będzie na pewno lepiej
Wybory już za rok.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: toomas »

zicc pisze: Dziś korek na Kwiatkowskiego w stronę Mościc konczył się koło... firmy Beckers na Wyszyńskiego.
Ale to nic dziwnego w tamtych okolicach zwłaszcza w godzinach 15-16.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Bastekxyz »

Roberto pisze:Aż do wiaduktu ? W takim razie podejrzenie pada na nową, zamontowaną właśnie w wakacje, sygnalizację świetlną przy stadionie.
Jest to bardzo możliwe, ponieważ dawniej były tam stałe cykle (ok. 15-20 sekund), a teraz stoi się zdecydowanie dłużej i w godzinach porannych w wakacje przed godziną 8:00 nie raz widziałem korek sięgający do przejścia dla pieszych Chemiczna/Czerwonych Klonów.

Odnoszę również wrażenie, że te całe czujniki nad sygnalizatorami są dla ozdoby, bo cykle cały czas są takiej samej długości. Spodziewałem się, że będą to 'inteligentne' sygnalizatory dostosowujące długość cykli do natężenia ruchu. Mogę się jednak mylić, lub sygnalizacja jest jeszcze w trakcie rozruchu i jest na etapie nauki :D


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

zicc pisze: Brawo prezydent! Zróbmy na Kwiatkowskigo jak najszybciej remont i wprowadźmy tam ruch wahadłowy :)
Mówisz i masz. Remont zaczynają od mostu w stronę zajezdni - frezowanie i nowa nawierzchnia - z ruchem wahadłowym, ale rzekomo prace będą się zaczynać od godz. 18. To jeszcze może się udać bo po frezowaniu można jeździć więc wahadło może działać tylko wieczorem w czasie robót. Natomiast jak dojadą do zajezdni gdzie mają też wymieniać podbudowę to już nie ma zmiłuj i wahadło będzie na stałe. Jadących od zachodu zapraszamy na autostradę :)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: kari »

Kostka brukowa obok publicznej toalety w pobliżu przystanku na Krakowskiej wolą o pomstę do nieba. Zapadła się i przy obfitym deszczu stoją tam małe jeziorka wody. Nie wspominając już o tym, ze można tam sobie wybić zęby.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: defekator »

http://www.rdn.pl/news/remont-ulicy-cen ... -kierowcow" onclick="window.open(this.href);return false;

Prace na drodze, przez którą codziennie przejeżdżają tysiące samochodów mają być prowadzone w godzinach nocnych. – To dobre rozwiązanie – powiedzieli reporterowi RDN mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. – Takie roboty powinny być wykonywane właśnie porą nocną albo wczesnym rankiem, wtedy nie są uciążliwe dla kierowców – dodają.

Prace rozpoczęły się na początku tygodnia. Zastępca burmistrza Stanisław Reczek potwierdza, że sprzęt drogowy w tym miejscu pracował już wieczorem i w nocy. – Nocą dokonywano frezowania, co też jest pozytywne, bo w nocy ruch jest mniejszy. Z zapewnień wykonawcy wiemy, że remont będzie nocą i popołudniami – dodaje Reczek.
Niemożliwe, jednak można! Co więcej jeżeli faktycznie prace już trwają to ja jadąc tam w piątek nawet ich nie zauważyłem. A u nas dowolny remont od 8 do 16 i pół miasta w korku stoi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pysi »

Nie żebym był nieszczęśliwy czy coś ale co z tym remontem na Kwiatkowskiego? Pogoda ich wystraszyła?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Czekają na deszcz, żeby móc ogłosić, ze prace się przedłużą z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pysi »

Chyba od jutra jednak zaczną :( Dziś po południu na trawniku przy pasie w stronę Mościc stały pachołki odgradzające


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

Z wczorajszego wywiadu w RDN-ie wynika, że faktycznie pierwszy etap od mostu do zajezdni będą robić tylko wieczorami/nocami i wahadło będzie tylko wtedy. W dzień jazda będzie po sfrezowanej lub już nowej nawierzchni. Przy wymianie krawężników, chodników czy budowie zatok autobusowych będą zwężenia ale niewielkie i wahadło nie będzie konieczne (w dzień przynajmniej). Niektóre janusze już niepotrzebnie lamentujo, że olaboga most na Białej na Kwiatkowskiego bedzie zamknięty a krakowsko bedziemy jeździć tylko jednym pasem co to bedzie. Natomiast drugi etap to już będą jasełka bo przy zajezdni będą Kwiatkowskiego wymieniać nie tylko z wierzchu ale z podbudową. Sygnalizacja wyłączona, ruch na wschód jednym pasem po Kwiatkowskiego a na zachód po... zajezdni, a zamiast sygnalizacji "osoby kierujące ruchem".


Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Po czym poznać że Ciepiela kłamie? :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

Ale on napisał, że nie będzie utrudnień z powodu remontu mostu, a nie z powodu remontu nawierzchni ;)


ODPOWIEDZ