Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

I żółty pyłek w maju włażący wszędzie gdzie się tylko da :D


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

LordRuthwen pisze:
14-12-2023, 13:47
I żółty pyłek w maju włażący wszędzie gdzie się tylko da :D
Ten żółty pyłek akurat ma lecznicze właściwości :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Ja to odbieram całkowicie inaczej, chyba, że lecznicze jest kichanie w serii po 10-12 razy kilkanaście razy dziennie :D


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: farciarzgilmore »

Na rondzie tymczasowym na Słonecznej coś robią od kilku dni, wiecie co tam mają dokładniej zmienić?


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

farciarzgilmore pisze:
21-12-2023, 11:01
Na rondzie tymczasowym na Słonecznej coś robią od kilku dni, wiecie co tam mają dokładniej zmienić?
Podnoszą przejścia dla pieszych, wykonują ścieżki rowerowe i małą architekturę. Wszystko fajnie tylko czas na to wybrali chyba najgorszy z całego roku. Ruch przed świętami jest ogromny i zakorkowali tam wszystkie drogi.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: farciarzgilmore »

A już się bałem, że ktoś wpadnie na głupi pomysł i zrobi dodatkowy pas do prawo skrętu. A to jednak tak bardzo potrzebne progi. Oczywiście poprzednie dwa zdania to ironia.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11070
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Oni tam jakieś 50cm przy krawężniku od strony południowej zdarli, coś pokopali, wymienili krawężniki i zasypują. Jakoś nie widzę tam dodatkowej ścieżki, tylko jakieś dziwne łatanie, bo dziury kawałek dalej nadal są.
A od strony wschodniej, to już całkiem pomysłu nie mam co robią. Oprócz korków :P

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: PrzemczaN »

Zrobiłem foto podsumowanie remontu ulicy Szkotnik. Zdjęcia zrobione są w 4 rzutach w odstępie czasowym 13 miesięcy. I przy okazji załapała się też cała budowa Aldiego.

https://www.facebook.com/DroneShowTRN/p ... UEF1KRs2Yl

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

To może jeszcze ja swoje spostrzeżenia odnośnie remontu skrzyżowania Gumniska - Braci Saków - Okrężna:
Nie wiem jaki mają harmonogram, ale rondo wygląda na gotowe, brakuje jeszcze północnego pasa jezdni na Gumniskiej. Na wyłączonym odcinku koło Delikatesów Centrum powstawiali znaki i krawężniki, może jest szansa na puszczenie tamtędy ruchu przynajmniej od Gumniskiej zamiast Przekątną, która zresztą została w dniu wczorajszym połatana. Lotnicza dziś była łatana.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11070
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

W końcu będzie remont Lwowskiej od Orkana do ronda przy Okrężnej.

https://rdn.pl/247006/tarnow-coraz-bliz ... wiadukcie/

Ja bym od razu widział rondo zamiast skrzyżowania Lwowska/Orkana. Tam jest hektar miejsca na duże rondo nawet z bypassami. Nawet "tymczasowe" :)


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:
11-04-2024, 16:03
W końcu będzie remont Lwowskiej od Orkana do ronda przy Okrężnej.

https://rdn.pl/247006/tarnow-coraz-bliz ... wiadukcie/

Ja bym od razu widział rondo zamiast skrzyżowania Lwowska/Orkana. Tam jest hektar miejsca na duże rondo nawet z bypassami. Nawet "tymczasowe" :)
Oczywiście, że tam powinno być rondo. No ale wiesz, skończy się na "powinno być". Na Hodowlanej też powinno być a jest gdzie indziej.


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: aaee »

W tym miejscu rondo na tak, ale z sygnalizacją świetlną.
Jak "duże ronda" w Krakowie, Rzeszowie itd., czy nawet w Nowym Sączu.

O może być jak w NS, z sekundnikami i takimi fajnymi kamerami :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Opowiem Wam historię pewnej ulicy w naszym mieście.
Była dziurawa jak ser szwajcarski, ale łatania nie było.
Mimo zgłoszeń do zarządcy. Ba, nie było nawet oznakowania.
Kilka osób uszkodziło na tych dziurach samochody.
W międzyczasie przeprowadzono doraźnie łatanie, ale tylko tych największych dziur. Male zostały.
Po poinformowaniu zarządcy o zdarzeniu informacja, że szkodę można zgłosić bezpośrednio do ubezpieczyciela.
Po zgłoszeniu do ubezpieczyciela, przez prawie dwa miesiące (!) Miasto nie przyjęło na siebie winy i odsyła od Annasza do Kajfasza. Brak odpowiedzi do ubezpieczyciela to brak pieniędzy dla poszkodowanych z OC zarządcy drogi. Postępowanie ubezpieczeniowe wstrzymane, w związku z brakiem odpowiedzi miasta w terminie.
Teraz na drodze tej znowu zaczęły wychodzić dziury. Te, które przy poprzednim łatania były małe, teraz są duże.
Miasto odmawia łatania w trybie pilnym, powołując się na to, że dziury nie zagrażają bezpieczeństwu, a w innych miejscach w mieście zagrażają, i te ulice są priorytetowe.
Ergo: nie łatamy dziur na swojej drodze, a jak ktoś uszkodzi samochód, to udajemy, że nas nie ma. Kurtyna.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

@TomekMKM brak odpowiedzi nie wstrzymuje biegu, obowiązuje tu KPA i jest tu jawne działanie na szkodę, bo w związku z premedytacyjną zwłoką naliczane będą odsetki (oczywiście trzeba takie żądanie zawrzeć).


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

U mnie na ulicy już jest jazda slalomem (centrum miasta). Zgłaszałem dwa razy, cisza.

ODPOWIEDZ