Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

Może nie na temat ale ktoś mi powie czy ten sprzęt "sprzątający" ulice firny transformers ma za zadanie zamiatać te brudy z ulicy czy tylko rozsypać po całej ulicy? Bo od kilku dni go widuję właśnie teraz "sprząta" na al Jana Pawła II i siwy dym za nim jest...


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

sylw3st3r pisze:Może nie na temat ale ktoś mi powie czy ten sprzęt "sprzątający" ulice firny transformers ma za zadanie zamiatać te brudy z ulicy czy tylko rozsypać po całej ulicy? Bo od kilku dni go widuję właśnie teraz "sprząta" na al Jana Pawła II i siwy dym za nim jest...
Nie dość, że siwy dym to jeszcze roznosi to błoto na ulicę. Mam wrażenie, że bardziej brudzi niż czyści.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: kari »

" Termin oddania ulicy Kapitulnej uzależniony jest teraz w głównej mierze od tego, kiedy wykonawcy uda się pozyskać kostkę do wyłożenia miejsc parkingowych - przyznaje Daniela Motak. "

Tarnów nie przestaje mnie zadziwiać...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

W pierwszym projekcie miał tam być asfalt albo kostka od słonia, ale projekt się zmienił - może faktycznie nie jest tak łatwo z marszu kupić kostkę granitową czy jakąś inną nie z betonu.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Ale ktoś ten projekt zatwierdza.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

No tak, ale w przetargu był asfalt, a dopiero w trakcie realizacji ktoś zrobił akcję, żeby zmienić to na kostkę - wykonawca się zgodził, podpisał odpowiedni aneks, ale możliwe, że jest problem z samą kostką (choć to było kilka miesięcy temu i jakoś nie chce mi się wierzyć, że przez ten czas nikt nie jest w stanie przygotować trochę kostki pod miejsca parkingowe)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Ja nie kwestionuję, ze kostkę ciężko zdobyć - najlepszy przykład z Krakowską.
Chodzi mi o to, że ktoś układał przetarg, który prawdopodobnie musiał być zaakceptowany przez konserwatora zabytków. Po wygraniu przetargu ktoś aprobował tę umowę z asfaltem. Jak można było zaakceptować asfalt na jednej z najstarszych uliczek Tarnowa. No i najważniejsze - miasto ma kostkę z Krakowskiej... chyba, że już nie ma.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: sotiv »

Ktoś mi podpowie jakim cudem na skrzyżowaniu Batorego i Krakowskiej cześć kostki jest zalana asfaltem? Przecież wymieniali kostkę, a mniej więcej w zaznaczonym miejscu jest asfalt.
Załączniki
Bez nazwy.jpg
Bez nazwy.jpg (352.66 KiB) Przejrzano 5162 razy

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Wymieniają południową stronę z tego co kojarzę. Zaznaczony fragment jest od strony miejsc parkingowych i będzie wymieniany w następnej kolejności.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Lechu »

Goscinny pisze:No tak, ale w przetargu był asfalt, a dopiero w trakcie realizacji ktoś zrobił akcję, żeby zmienić to na kostkę - wykonawca się zgodził, podpisał odpowiedni aneks, ale możliwe, że jest problem z samą kostką (choć to było kilka miesięcy temu i jakoś nie chce mi się wierzyć, że przez ten czas nikt nie jest w stanie przygotować trochę kostki pod miejsca parkingowe)
Fajnie, tylko nie piszesz o Kapitulnej a o Franciszkańskiej.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Moja wina, jakoś mi się pomerdało :)
No to widać, że nikt nie patrzy czy wykonawca ma materiały do budowy - masakra jakaś.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: GregTrN »

Nie wiem czy tylko mnie to drażni ale po remoncie chodników i jezdni na Kwiatkowskiego pas zieleni został nie utwardzony i nie posiano na nim trawy. To samo dzieje się obecnie na Kochanowskiego. Czy tak to powinno wyglądać ?


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: irekjj »

Powitajmy z radością nowiusieńki, jeszcze pachnący świeżym asfaltem próg zwalniający na Romanowicza przy Parku :)

Polski Biegun Ciepła i Stolica Progów Zwalniających :)

Awatar użytkownika

powolniak
Obywatel
Posty: 38
Rejestracja: 22-11-2017, 09:08

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: powolniak »

Z relacji matki prowadzącej wózek wiem, że jest to próg zwalniający również dla niej. Jest zrobiony w ten sam sposób co dalej pod Lidlem - w technologii "chodnik-dziura-próg" :lol:
Z drugiej strony w tamtym miejscu jest duży ruch pieszych pomiędzy parkingiem a placem zabaw, żywopłot skutecznie zasłania widok wejścia na przejście więc może próg to nie do końca taki zły pomysł.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

powolniak pisze: w technologii "chodnik-dziura-próg" :lol:
Jeśli jest niesprzyjająca niweleta drogi a kratki ściekowe są daleko to takie rozwiązanie ma umożliwić spływ wody opadowej, żeby po deszczu z którejś strony progu nie było jeziora.

ODPOWIEDZ