Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

1) Słonia nadal trzeba karmić - zamiast asfaltu będzie kostka
2) płyty granitowe - genialne, zapewne miasto będzie miało dodatkowy fundusz dla tych, co się będą ślizgać w zimie po tych płytach.
Sorry, zapomniałem, że miasto się wykpi i płacić będą właściciele kamienic wzdłuż których ułożą te płyty.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

[...]

a. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy zrealizowali w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia (ogłoszenie w Biuletynie Zamówień Publicznych), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie min. jeden projekt odpowiadający swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia – projekt remontu, budowy lub przebudowy ulic, palców, zlokalizowanych w obszarach urbanistycznych wpisanych do rejestru zabytków lub przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków wraz z zagospodarowaniem terenu, oraz o wartości projektu (cenie projektu) nie mniejszej niż 40 000 zł brutto.

Przy czym należyte i nie budzące zastrzeżeń wykonanie zamówienia potwierdzone musi być dokumentami poświadczającymi, że projekty zostały wykonane należycie – np. referencje, protokoły odbioru końcowego, opinie zamawiających, na rzecz których zamówienia zostały zrealizowane.

b. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami posiadającymi uprawnienia do projektowania w następujących specjalnościach:
- architektonicznej,
- instalacyjnej w zakresie sieci elektrycznych,
- drogowej.
Osoby te muszą posiadać aktualny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego.
Wyłoniony wykonawca niekoniecznie będzie chciał zaopatrzyć się u słonika.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Goscinny wolisz asfalt niż płyty granitowe? Takie płyty mogą mieć powierzchnie porowatą, która działa antypoślizgowo.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Tomasz Drwal, słowo-klucz "mogą". Na Rynku się ślizgam :)
Nadal jednak twierdzę, że powstanie wielki, pusty po 17, deptak.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Lepiej estetyczny i pusty deptak niż to co jest teraz.


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Goscinny pisze:1) Słonia nadal trzeba karmić - zamiast asfaltu będzie kostka
I tym oto sposobem Tarnów sponsoruje Bruk Bet Nieciecza. :roll:


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ale to głównie wykonawcy wybierają swoich dostawców. U mnie na osiedlu parking zrobiono z kostki Libetu ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Lepiej estetyczny i pusty deptak niż to co jest teraz.
Dobre jest wrogiem lepszego panie Tomaszu.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Tomasz Drwal, skoro ma być pusty, do kto doceni jego estetykę? Skoro i tak nikogo tam nie będzie popołudniami i wieczorami, to nie me chyba sensu wydawać na niego pieniędzy, prawda?


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Powoli idzie to, co jest już w Anglii - jak 2 lata temu goście z naszego siostrzanego Blackburn przyjechali, to nie mogli się nadziwić, że u nas w centrum miasta są jeszcze jakieś knajpki i sklepy, bo u nich już dawno wszystko wyparły banki i centrum ich miasta po zmroku wygląda jak wymarłe.

TO samo będziemy mieli w Tarnowie za rok, dwa... (tylko 30% muzułmanów pewnie mieć nie będziemy tak jak oni)


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

W kwestii ilości osób na Krakowskiej to chyba mówimy o tej samej ulicy? W czasie szczytu trudno minąć kogoś wolniej idącego, ulica tętni życiem. Istniejąca nawierzchnia to żart i dobrze, że miasto chce ten stan zmienić.
Pamiętacie napis "Kocham Tarnów" na brudnej smolistej nawierzchni - nie wiem jak Wy ale ja miałem mieszane uczucia.
W sprawie "Słonia" - firma lokalna, z polskim kapitałem, zatrudniająca mieszkańców Tarnowa - wolicie inne nie rozumiem? Lokalny patriotyzm - powinni go uczyć w szkołach podstawowych.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Tomasz Drwal, o tej samej mówimy. W dzień (czyli w czasie, kiedy teoretycznie większość ludzi pracuje) jest tam sporo osób. Popołudniami ruch zamiera w zasadzie całkowicie - bo nie ma gdzie się zatrzymać. Sklepy pozamykane, banki też. To po co deptak, skoro nie ma tam knajpek, kawiarni itd. Jest jedna - a ona tłoku nie uczyni.
Co do "słonia" - tu nie chodzi o patriotyzm, którego z jakichś powodów nam odmawiasz, ale o to, że w Tarnowie wszędzie pcha się kostkę - nawet tam gdzie nie powinno, czyli np. ścieżki rowerowe. A karmienie słonia na siłę nie jest dobre.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Coraz więcej dziur w Tarnowie, za rondo Lwowska-Okrężna POLDiM powienien zostać na wiosnę postawiony do odpowiedzialności i w ramach gwarancji warstwę ścieralną z SMA ułożyć od nowa. To jest skandal i miasto musi wycisnąć z wykonawcy realizację gwarancji.

A co do ulicy Krakowskiej to tym przetargiem jestem mile zaskoczony :mrgreen: , ale obawiam się, że realizacja tego przedsięwzięcia na kiełbasę wyborczą już nie zdąży i bardzo dobrze, bo to jest plus dla władzy.

A może jeszcze ktoś pomyśli o odcinku Krakowskiej od Koszyckiej do Braci Żmudów?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Miałem się pytać z ciekawości kiedy ruszy sygnalizacja na przejściu dla pieszych koło Stokrotki na Nowodąbrowskiej, ale chyba już nie muszę wiedzieć. Jeszcze kilka dni i od strony Lisiej Góry do Tarnowa w ogóle nie będzie dało się przejechać, więc moja ciekawość maleje.

Widzieliście te dziury i wyrwy za Tarnowem w kierunku północnym? Jakiś koszmar. Na szczęście w większości wypadków wykrusza się tylko cienka wierzchnia warstwa drogi, ale np. koło stacji benzynowej jest już kilka pokaźnych kraterów. :) Ostatnio jak się TIR rozepchnął to prawie na tych dziurach zakończyłem jazdę.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Widzieliście :)
2 dni temu ze zgrozą jechałem do Mielca bo już po odcinku Tarnów - Brzozówka bałem się czy ja tam w ogóle dojadę, nie widziałem jeszcze takiego nagromadzenia dziur jak mam prawko już jakieś 12 lat... Nie lepiej jest przecież na drogach w mieście i najgorsze nie jest wcale to, że te dziury wyskoczyły tylko sposób w jaki zostaną załatane.

ODPOWIEDZ