Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mistyczny »

Jeśli jest niesprzyjająca niweleta drogi a kratki ściekowe są daleko to takie rozwiązanie ma umożliwić spływ wody opadowej, żeby po deszczu z którejś strony progu nie było jeziora.
Racja, tylko zamiast robić dziurę pomiędzy chodnikiem a progiem można zrobić przepust z kratką żeby woda spłynęła na drugą stronę. Kiedyś już zgłaszałem ten problem ale oczywiście nie da się bo kto by to czyścił z liści i innych śmieci. Pół biedy jak ktoś ma wózek z dzieckiem bo podniesie jedną stronę i przejedzie. Gorzej mają osoby niepełnosprawne na wózkach, dla nich to musi być nie lada pułapka.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mistyczny »

Remont ulicy Kochanowskiego jest związany z tworzeniem w Tarnowie europejskiego szlaku EuroVelo4. Jego łączna długość w mieście liczyć będzie 17 kilometrów. Prace są finansowane i realizowane na mocy porozumienia przez tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDiK wyda na nie około 840 tysięcy złotych.
Jak się ma remont ulicy dla samochodów do szlaku EuroVelo dla rowerów? Wie ktoś o co chodzi? Będzie tam ścieżka rowerowa?
http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... OD-28-MAJA


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: szopen »

Mistyczny pisze:Jak się ma remont ulicy dla samochodów do szlaku EuroVelo dla rowerów? Wie ktoś o co chodzi? Będzie tam ścieżka rowerowa?
Najprawdopodobniej tak będzie, gdyż m.in. ulicą Kochanowskiego ma przebiegać odcinek szlaku VeloMetropolis (małopolski odcinek EuroVelo4) pod dworzec PKP. Asfaltowe ścieżki przy Szujskiego, Romanowicza, Piłsudskiego czy dolnym fragmencie Alei JP II też nie pojawiły się przypadkowo - m.in. wzdłuż tych ulic ma przebiegać "tarnowski" odcinek tego szlaku. Wiem, że to nie wątek poświęcony infrastrukturze rowerowej w mieście, ale nasunęła mi się przy okazji taka dygresja - dobrze, że EV4 przebiega przez Tarnów, bo nagle do ktosiów "na górze" dotarło, że da się ścieżkę zrobić z czegoś innego niż kostka. Asfaltowych ścieżek ciągle za mało, ale mam nadzieję, że z czasem się to poprawi.

W załączniku dodaję mapkę z przebiegiem szlaku przez Tarnów, pełna wersja dostępna jest tutaj: https://tinyurl.com/y9fzw3z4
Załączniki
velometropolis.jpg
velometropolis.jpg (404.74 KiB) Przejrzano 5656 razy


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

szopen pisze:bo nagle do ktosiów "na górze" dotarło, że da się ścieżkę zrobić z czegoś innego niż kostka
I że w ogóle da się robić przy okazji remontu ulicy. To powinien być standard; remont ulicy=ścieżka wzdłuż niej.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Jak zobaczyłem kiedyś, że na Romanowicza zrobili kawałek ścieżki rowerowej z asfaltu, to zapłonęła we mnie iskra nadziei, że coś się zmieni.
Dziś zostałem sprowadzony do pionu - świeżo zrobiony chodnik na Romanowicza od Nowego Światu do Piłsudskiego jest z kostki betonowej - zdaje się, że z fazowanej.
Brawo UM!!! Była szansa, żeby połączyć dwa fragmenty ścieżek asfaltowych i zrobić jeden dłuższy fragment z asfaltu, ale po co - prawda?


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: szopen »

Goscinny pisze:świeżo zrobiony chodnik na Romanowicza od Nowego Światu do Piłsudskiego jest z kostki betonowej - zdaje się, że z fazowanej.
Brawo UM!!! Była szansa, żeby połączyć dwa fragmenty ścieżek asfaltowych i zrobić jeden dłuższy fragment z asfaltu, ale po co - prawda?
Witaj w klubie. Też tego nie rozumiem i ostatnio przetarłem oczy ze zdumienia. Wzdłuż Piłsudskiego ścieżka asfaltowa, od Lidla odcinek asfaltowy, a wzdłuż parku nowa nawierzchnia z kostki. Czapki z głów no...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Szopen, pewnie nawierzchnia z kostki ma "zmusić cyklistów do zachowania szczególnej ostrożności w rejonie Parku, gdzie poruszają się dzieci i osoby starsze". Poczekaj jeszcze trochę, a będzie się można spokojnie spodziewać takiej interpretacji.

Ps, nową ścieżkę wzdłuż Kochanowskiego też zdaje się wykładają kostką.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Phoenix »

A jak tam postępują prace na spokojnej ?
Po pierwszym nalocie w sprawie " Nic się nie dzieje, wina prezydenta" sprawa jakby przycichła i żadne media się nie interesują,czekają aż będzie komu co wytknąć ?
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,13173741/" onclick="window.open(this.href);return false;

Możesz pochwalić swojego prezydenta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: suraiw »

Czy ta wiadomość z 14 maja jest nadal aktualna?
Pytam bo dawno tam nie jechałem i nie chciałbym się w razie konieczności przejazdu "wpuścić w kanał", tylko wybrać dłuższą alternatywną drogę.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Jechałem w zeszły weekend i nie było problemu. Może zostawiają sobie takie atrakcje na godziny szczytu :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Akurat tam robota idzie ostro do przodu i jak nie muszą, to nie zamykają żadnych skrzyżowań.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: PrzemczaN »

Ja jeżdżę spokojna co dzień i nie widzę wielkich utrudnień. Kiedyś był na chwilę zamknięty wjazd w krzyską, ale to chwilowo. A prace idą na prawdę dobrze. Dużo pracowników, dużo sprzętu i po prostu gołym okiem widać postępy nawet jak się jeździ co dzień.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Tymczasem Ciepiela na swoim profilu wkleja Warsztatową...
Załączniki
34560446_10156338298886585_4556568007333117952_n.jpg
34560446_10156338298886585_4556568007333117952_n.jpg (63.91 KiB) Przejrzano 5032 razy
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: figa »

Jan Kowalski pisze:Tymczasem Ciepiela na swoim profilu wkleja Warsztatową...
Szkoda tylko, że nie napisał, że za wiaduktem, obok budynku Solidu, Warsztatowa rozkopana i raczej prędko przejazdu nie będzie.

ODPOWIEDZ