Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

A w jaki sposób zmienili? Z prawego pasa można pojechać już tylko w prawo? Czy jakieś inne zabawy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Z tego co widziałem sam przed godziną: jadąc od Tarnowa od Jana Pawła prawym pasem można jechać też na prosto a z lewego tylko w lewo i prosto.

Wysłane z mojej budki telefonicznej



Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

Czyli przenieśliśmy kolizyjność na drugą stronę? Bo w tej części, a więc od Jana Pawła prawy pas był tylko w prawo więc nie przecinaliśmy kierunku jadących na wprost z Krzyża i w lewo od Lisiej Góry.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Nie do końca, bo zrobili tam lekką turbinę i zjechać jadąc od krzyża można też tylko z zewnętrznego pasa.
Wrócę do domu to wrzucę filmik jak to teraz wygląda.

Wysłane z mojej budki telefonicznej



Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Obiecany filmik jak to teraz wygląda:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Mam wrażenie, że remont Nowego Światu trwa tylko jak jest poniżej zera - jak przez dwa dni było powyżej, to nie było nikogo. Teraz się kręcą.

No i ktoś dumał, dumał i wydumał, że trzeba równocześnie wyremontować ulicę równoległą do Nowego Światu - też w zimie, bo czemu nie. W końcu to nie jego kasa, tylko nasza. Genialne posunięcie.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: japoneczka01 »

Latem zerwano chodnik przy ul. Brama Pilzneńska od strony zegarmistrza nie wiem z jakiego powodu, ale ten stan trwa do dziś. Czyli brak płytek chodnikowych.


hawana4
Prytan
Posty: 100
Rejestracja: 15-04-2010, 23:05
Lokalizacja: Grabówka

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hawana4 »

Tam były wykopaliska archeologiczne, znaleziono fundamenty baszty bramy pilzneńskiej. Budynek jest prywatny i widocznie nie zdąrzyli zaizolować fundamentów. Miasto nie ma z tym nic wspólnego.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: japoneczka01 »

To po drugiej stronie tej ulicy. Ja piszę o przeciwnej, na chodniku nie było wykopalisk nie pogłębiano tego miejsca. Wyłącznie zdjęto płytki i ukazała się wylewka betonowa dość nierówna, najeżona drobnymi kamyczkami. Odkrycia dokonano natomiast po przeciwnej stronie blisko ściany remontowanego budynku dawnego internatu plastyków i tam rzeczywiście są głębokie wykopaliska.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

Z powodu remontu na przeciwko. Żeby nie niszczyć płyt to je zdjęli. Ulica jest zwężona i nie chcieli żeby samochody jeździły po tych płytkach. Po skończeniu remontu i otwarciu ulicy, płytki wrócą na swoje miejsce.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

@japoneczka01 ten budynek przechodzi remont totalny, dlatego dookoła niego są "wykopki". Muszą też wymienić wszystkie przyłącza i dlatego w innych miejscach są pościągane płytki. Ponoć do lata chcą wszystko skończyć (a przynajmniej większość).

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Szok i niedowierzanie - zaczęli kłaść pierwszą warstwę asfaltu na Nowym Świecie. Jutro będę widzieć jaki jest postęp prac. Jeszcze się moja teoria o kwietniu nie spełni :)


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

Na Krasińskiego - trzeci tydzień pustka na remontowanym odcinku Mościckiego - Krakowska, nikogo nie ma,


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Beny »

Rodowity pisze:
01-02-2022, 08:36
Na Krasińskiego - trzeci tydzień pustka na remontowanym odcinku Mościckiego - Krakowska, nikogo nie ma,
Czy ktos sie spodziewal ze bedzie inaczej????
Zaczynaja prace w srodku zimy i sie spodziewaja ze bedzie 20 stopni i upalne slonce???
Teraz wszystko zrzuca na niesprzyjajace warunki.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

A teraz dla marud odnośnie stanu ulic w Tarnowie: ostatni łikend spędziłem w trójmieście, jeździ się tam jak po kartoflisku nawet głównymi ulicami a na boczne bez terenówki nie próbuj nawet. U nas jest na prawdę równo i gładziutko!

ODPOWIEDZ