Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mistyczny »

sylw3st3r pisze:Ktoś może się orientuje czy planowana jest na alei Solidarności wymiana nawierzchni czy tylko krawężniki same zmieniają wzdłuż tej ulicy?
Na pewno tak, nie wymienialiby samych krawężników bo niby po co? Poza tym stan tego odcinka wymiga wymiany nawierzchni. Miałem nadzieję że przy okazji tego remontu pojawi się ścieżka rowerowa ale przeliczyłem się. Dalej mam jednak nadzieję że poprawiany ciąg pieszo-rowerowy będzie spełniał wymogi dla ciągów czyli np. szerokość bo o wymianie pozapadanej nawierzchni z kostki fazowanej możemy zapomnieć.
hurricane pisze:Węzła przesiadkowego Kochanowskiego-Chyszowska chyba nie będzie, bo nikłe szanse daje na to, że pójdą na to w obliczu zadłużenia miasta i innych pilnych inwestycji. Zamawiający ma budżet niecałe 3 mln zł., po przetargu wpłynęła 1 oferta z kwotą 5 mln zł...
Oby nic z tego nie wyszło bo to chyba najmniej potrzebna inwestycja w mieście. Ta pętla nie będzie pełniła żadnej funkcji w sieci linii autobusowych. Poza tym żaden z niej węzeł przesiadkowy. Niech poprawią nawierzchnię, uporządkują teren i to w zupełności wystarczy.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Zgadzam się. Za te 3 mln zł. to mogliby uruchomić jakiś program remontów nakładkowych jak w Krakowie. Czyli na ulicach, gdzie nawierzchnia jest zdegradowana, a wymiana podbudowy nie jest konieczna lub jej nośność jest wystarczająca dla natężenia ruchu na takiej drodze. Wywołuję Kubę Kwaśnego - żeby zrobił taką wrzutkę ZDiKowi na komisjach i prezydentowi na radzie.

W Krakowie zdecydowanie program odnosi sukcesy, bo taka nakładka spokojnie wytrzymuje 5-8 lat bez żadnego łatania (warunek podstawowy sprawdzona podbudowa), zamiast łatać co chwilę daną drogę. W zeszłym roku ponad 50 ulic tak wyremontowali, w tym bodaj ok. 35 ma być zrobione. Jest szybko (nie wymaga dokumentacji, bo to odtworzenie stanu istniejącego), taniej i lepiej wizerunkowo.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Lechu »

Przecież takie remonty są co roku tlyko nie nazywają się szumnie programem.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Ile tych ulic w Tarnowie się robi w ten sposób obecnie? Ostatnim, który na dużą skalę robił remonty nakładkowe był Prezydent Bień, wiele z tych nawierzchni wytrzymuje do dzisiaj (np. Słoneczna od MB Fatimskiej do JPII). Za Ciepieli remonty są tak mizerne, że szkoda gadać, w ostatnim roku z większych zadań to chyba tylko Chemiczną zrobili w ten sposób.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pilips1982 »

Coś wiadomo w sprawie reorganizacji ruchu w centrum? Na skutek rezygnacji przez Miasto z parkingu na placu Kazimierza Wielkiego poszukuje się na gwałt nowych miejsc parkingowych. Na stronie RDN wyczytałem, że "pod nóż" idą m. in. Nadbrzeżna Górna (rozumiem ideę), Goldhammera (powiedzmy), ale jest też "moja" Limanowskiego. Czy ktoś wie co tam jest planowane? Np. jeden kierunek i parking po obu stronach ulicy? Bo innej organizacji nie mogę wymyślić...


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: rafalt »

Coś będzie na rzeczy bo na Krogulskiego i Urwanej referendum o identyfikatory na terenie TSM. Czyli wszystko co poza będzie płatne w tym nowe parkingi: Gumniska Dąbrowskiego oraz na Urwanej. Aby to miało sens strefa powędruje pewnie aż pod Tory. Ciekawe co wtedy z parkingiem przy kościele który też jest bodajże miasta?? No coś czuje będzie szukanie kasy. A ddruga strona to coś na starej kapanówce wyrośnie i już paredziesiąt miejsc poleci :P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Z tego, co wyczytałem, to jeden kierunek ma być na:
- Nadbrzeżnej Górnej (od Dąbrowskiego do Mostowej) - ma to sens
- Goldhammera między Sitki a Wigury (ale nie mam pojęcia w którym kierunku puszczą ruch). Tutaj zdecydowanie chodzi o parkowanie wzdłuż ulicy
- Limanowskiego - czuję, że od Narutowicza do Bema, co chyba niewiele da, no chyba, że zrobią tam miejsca do parkowania po obydwu stronach, albo z jednej po skosie
- Chopina - ale nie wiadomo czy cała, czy kawałek i nie wiadomo w którym kierunku. Jeśli już to chyba 'w dół'
- Kołłątaja - tutaj nie mam pomysłu czy cała i w którym kierunku
- Dąbrowskiego (na fragmencie) - no tutaj to już całkiem nie widzę jednego kierunku na jakimkolwiek fragmencie

"Rozważane jest też zagospodarowanie na ten cel placu na zapleczu Bursy Międzyszkolnej przy ul. św. Anny" - jak 'prywaciarz' chciał coś podobnego zrobić na podwórku tej obecnie odrapanej kamienicy na górze Krakowskiej, to był krzyk, że nie wolno. Ale miasto jak ma pomysł na parking w zasadzie na tym samym podwórku, to już jest luzik i problemu nie ma.

"budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Brodzińskiego lub al. Solidarności." - na Brodzińskiego, to chyba koło "tepsy" (albo jeszcze lepiej - zamiast niej :)), na Solidarności, to pewnie obok UW

A na Kapłanówce parkuje w szczycie bliżej kilkuset pojazdów niż kilkudziesięciu. I mam nadzieję, że nic tam nie powstanie, bo będzie to tylko ogromnym obciążeniem dla miasta.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: irekjj »

Goscinny pisze:"Rozważane jest też zagospodarowanie na ten cel placu na zapleczu Bursy Międzyszkolnej przy ul. św. Anny" - jak 'prywaciarz' chciał coś podobnego zrobić na podwórku tej obecnie odrapanej kamienicy na górze Krakowskiej, to był krzyk, że nie wolno. Ale miasto jak ma pomysł na parking w zasadzie na tym samym podwórku, to już jest luzik i problemu nie ma.
Tak off topic ale wg mnie zakup tej kamienicy był z intencją jej sensownego remontu a Ty byś chciał żeby facet tam zrobił na zapleczu parking i miał dożywotnio kasę na jej utrzymanie? Aż do zawalenia, bo przecież on tam NIC nie zrobił i nie zrobi. Bankomat ING też powinien się stamtąd wynieść i nie dawać mu kasy na utrzymanie....


japoneczka01
Proedroj
Posty: 488
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: japoneczka01 »

A ja się pytam o powód znikania zebr z remontowanych uprzednio nawierzchni w całym mieście, a krawężniki na dowód nadal w tych miejscach są obniżone. Dla przykładu; zbieg ulicy Kołłątaja z Drzewną, Szerokiej z Lwowską, Mostowej z Lwowską, itd. Tak jest w całym mieście. Czy to mają być jakieś oszczędności na farbie, snuję domysły. Ludzie z przyzwyczajenia w tych miejscach często wymuszają na kierowcach przejście.


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Wojtasek »

Cytat z Temi

" Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu Urząd Wojewódzki w Krakowie wyda decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wzdłuż ul. Lwowskiej w Tarnowie. To oznacza, że będzie mogła rozpocząć się planowana przebudowa tej drogi na odcinku od mostu na potoku Małochlebówka do Szpitala im. św. Łukasz"

Łota fak ??

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Na Szerokiej z Lwowską zebry nie ma juz ładnych kilka lat - może nawet i 10, więc po takim czasie nie powinno zostać dużo osób "przyzwyczajonych". :)


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: irekjj »

No to zaczynamy Lwowską:

http://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/2 ... zezwolenie" onclick="window.open(this.href);return false;


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: drogfan »

nareszcie najwyzsza pora, koniec syfiku


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: faleQ »

Na skrzyżowaniu łącznika od Mościckiego z Szujskiego drogowcy się popisali. Z tego co zauważyłem to:
Na tym łączniku zlikwidowano parking i wyznaczono pas w stronę Mościckiego. W stronę Szujskiego obecnie zmieści się 3 auta obok siebie.
Na Szujskiego ograniczono szerokość pasa jezdni w stronę centrum miasta do jednego pasa, w miejscu przejścia został stworzony azyl na lewym pasie, dopiero za przejściem mamy dwa pasy.
W stronę Mościc lewy pas zanika po czym po kilkunastu metrach tworzy się pas do skrętu w lewo.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

13 Czerwca frezowano Al.Solidarności od tamtej pory NIC nie zrobiono ot tak wygląda zarządzanie miastem a autobusy miejskie jadą tam 5km/h i niszczą zawieszenia gratuluję ...śmiać się czy płakać ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ