Remont Krakowskiej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: toomas »

irekjj pisze: Troszkę z innej beczki, dzisiaj rano mi na mieście mignął duży Mercedes-karawan Miejskiego Zarządu Cmentarzy. Nic niezwykłego, za wyjątkiem tego, że rejestracja tego auta o ile zdążyłem zauważyć, to "K1 MZC". Może by ktoś potwierdził nr rej tego auta, bo jeśli tak jest to mnie to akurat razi, że z miejskiej kasy wydaje się 1k za indywidualną tablicę....
A jezdzi taki. Tylko to chyba Ford Transit jest. Ale rejestracje kojarzę.

Nabazgrane z telefonu


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: MST wónraT »

GregTrN pisze: kwintesencje tarnowa

Poprawki remontu remontu.

Tymczasem kostka popękała też w pasie parkingowym. ........ w drugim etapie remontu będą poprawki. – Jest wykonana dokumentacja techniczna i zgodnie z nią – po szeregu ekspertyz – fragmentami będzie to naprawiane ...

http://www.rdn.pl/news/powtorka-remontu ... -samorzadu" onclick="window.open(this.href);return false;


__________________________________________
wysłano z Samsung Family Hub 2.0

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Teraz czas na remont placu Kazimierza. Tam już są nie tylko uszkodzenia, ale całe kratery z powybijanymi kocimi łbami.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Trishelle »

W ramach ciekawostki:

http://bytomski.pl/miasto/23091-dworcowa-nam-umiera" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Goscinny »

Szumny remont Krakowskiej okazuje się tylko częściowym remontem:
http://www.rdn.pl/news/bedzie-remontu-p ... rakowskiej" onclick="window.open(this.href);return false;

W skrócie - wyremontowano ulicę, bez parkingów, które zaczynają się sypać, bo w czasie remontu był na nich puszczony ruch pojazdów.
To kiedy remont remontu remontu remontu remontu remontu?


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: sylw3st3r »

a czy tylko ja mam wrażenie że ta nowa nawierzchnia na ulicy krakowskiej też nie jest wcale taka idealna? jest krzywo i nie równo czy to tylko moje wrażenie z dość częstej jazdy tą ulicą?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: hurricane »

sylw3st3r pisze:a czy tylko ja mam wrażenie że ta nowa nawierzchnia na ulicy krakowskiej też nie jest wcale taka idealna?
Oczekiwałeś, że nawierzchnia z kostki będzie idealnie równa. Nie przesadzajmy. Nawet jakby położyli zamiast tego granitu szarą bezfazową z Niecieczy to idealnie równo by nie było. Dopiero, co jechałem sądzę, że jest poprawnie.

Co do braku remontu parkingu... Hmm parking niby przenosi mniejsze obciążenia - ponadto ucierpiał podczas objazdów pasa remontowanego. Mam nadzieję, że remont cząstkowy wystarczy, ale działanie sił natury nakazuje mi wątpić w ostateczny sukces tego rozwiązania...

Online

aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: aaee »

Jechałem rowerem po nowym odcinku. Jedzie się wyśmienicie. Autem już nie mówię bo już droga ekspresowa się robi tam wieczorami :)

Aż dziwie się ze tam gdzieś czasem nie stoi policja prawko zabierali by co drugiemu.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: LordRuthwen »

Dziś o 5:15 stali pod Comarchem :P

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: TomekMKM »

Uwierzycie, albo nie, ale wczoraj ekipa malowała (odświeżała) małą architekturę (słupki, ławki, kosze na śmieci ...).


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: hurricane »

Przecież w normalnych miastach jest to normalna praktyka na wiosnę po każdej zimie. Dobrze, że Tarnów się uczy, żeby jeszcze tak robili to w całym mieście.


hughes
Prytan
Posty: 109
Rejestracja: 15-12-2010, 00:09
Kontakt:

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: hughes »

Np w Birmingham przy bibliotece jest zatrudniona osoba tylko po to żeby myła... kosze na śmieci


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Szakuł »

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/t ... akowskiej/" onclick="window.open(this.href);return false;

Przed Sądem Okręgowym w Krakowie zakończył się proces w sprawie odszkodowania za słynny remont reprezentacyjnej ulicy w centrum Tarnowa z 2012 roku. Ponieważ po remoncie ciągle trzeba było naprawiać kostkę z włoskiego porfiru, miasto w 2017 i 2018 roku jeszcze raz wyremontowało ulicę, tym razem kładąc na niej szwedzki granit. Wcześniej magistrat pozwał szefa krakowskiej firmy MK BUD, która wykonywała pierwotny remont o prawie 2 miliony złotych odszkodowania. Jak informuje reporter Radia Kraków, po 3 latach procesu sąd właśnie zdecydował, że wykonawca jest odpowiedzialny jedynie w 35 procentach. Jeśli taki wyrok się uprawomocni, miasto dostanie tylko część z tego co chciało, bo zdaniem sądu jest współodpowiedzialne za blamaż tej inwestycji

ODPOWIEDZ