Remont Krakowskiej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Goscinny »

Zrobić zgodnie z projektem całość.
I ukarać tych, którzy zgadzali się na zmiany w projekcie podsuwane przez wykonawcę. Gdyby byli twardzi, to nie byłoby problemu.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dominik_PCH »

Ale jak to, gniewać się na kolegów? Jak to ktoś ładnie napisał: Przecież żyjemy na prowincji.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dominik_PCH »

Remont ulicy Krakowskiej w Tarnowie opóźni się co najmniej o kilka tygodni

Powodem opóźnienia jest konieczność ponownego ogłoszenia przetargu na remont tej jezdni. W pierwszym podejściu najniższa złożona przez wykonawcę oferta opiewała na blisko 6 milionów złotych. Tymczasem w budżecie tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zabezpieczono na ten cel tylko 4,5 miliona złotych.

czytaj więcej:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... a-tygodni/" onclick="window.open(this.href);return false;

źródło RK

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Goscinny »

Jeszcze się nie zaczął, a ja już się go boję.
Skoro miasto ma 4,5 mln, oferenci widzą, że 6 to minimum - to albo remontu nie będzie, albo oferenci zejdą do tych 4,5 ale ucierpi na tym jakość, bo gdzieś trzeba będzie zaoszczędzić te 1,5 mln, prawda?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Swoją droga ciekawe kto się walnął w wycenie o jedyne półtora bańki. 33%
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dominik_PCH »

"Tutaj wkonawca założył duże ryzyko. Był szum medialny i każdy się boi ulicy Krakowskiej. Wykonawcy się asekurują, stąd zawyżenie kwoty" - mówi Marian Ogrodnik, dyrektor tarnowskiego ZDiK-u.

Przetargi, moim zdaniem, nadzoruje pan Rafał Nakielny, ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Ech ci dzisiejsi inżynierowie. Boją się :) Przy poprzednim remoncie byli odważniejsi i patrz jak im ładnie wyszło. :D
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dorota1975 »

Dominik_PCH pisze:"Tutaj wkonawca założył duże ryzyko. Był szum medialny i każdy się boi ulicy Krakowskiej. Wykonawcy się asekurują, stąd zawyżenie kwoty" - mówi Marian Ogrodnik, dyrektor tarnowskiego ZDiK-u.

Przetargi, moim zdaniem, nadzoruje pan Rafał Nakielny, ale mogę się mylić.
Niektóre przetargi na drogowe inwestycje realizuje właśnie ZDiK, dyrektor Ogrodnik podpisuje dokumenty. Na niedawnym spotkaniu odnośnie remontu remontu pierwszego remontu Krakowskiej... :) to dyrektor Ogrodnik relacjonował przygotowania, zakres prac itd.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dominik_PCH »

Ok, ale ktoś mu przygotowuje te papiery do podpisu i ktoś przed podpisaniem je sprawdza.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dorota1975 »

ZDiK ma swój dział zamówień publicznych, sami organizują przetargi.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dominik_PCH »

OK, widzę już. Panie Rafale przepraszam.

Są 3 działy, które z nazwy mogą się zajmować krakowską.
Dział zamówień publicznych i środków pomocowych...
Dział planowania i analiz (jedno osobowy)
Dział remontów i inwestycji
i czwarty można by jeszcze podciągnąć dział dokumentacji i ewidencji

w sumie ok 19 osób

Przy nazwiskach brakuje opisu stanowiska :/


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: JacLe »

Lechu pisze:A jakie masz inne wyjście ? Zostawić tak jak jest ?
Od skrzyżowania Krakowska - Bandrowskiego do Nowy Świat - Urszulańska ( ok. 260 m ) nawierzchnia bitumiczna lub betonowa, być może masa barwiona; koszt dwóch warstw asfaltu ok. 50 - 60 zł / m.kw., betonu x 2. Dalej do skrzyżowania Targowa - Wałowa ( ok. 200 m ) nawierzchnia brukowa do poprawy. Zmiana organizacji ruchu: od Batorego do Targowej odcinek ( ok 50 m ) wyłączony z ruchu - do naprawy w późniejszym terminie. Odcinek Batorego - Nowy Świat ( ok 150 m ) do naprawy w roku bieżącym.

Generalny remont ulicy Bandrowskiego ( 142 m ), oczywiście podbudowa, nawierzchnia, plus inne prace ( oprócz wod-kan ) wygrała firma z ofertą za 1 134 686, 94 zł.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: ad2222 »

@JacLe: mam pytanie nie w temacie - ponieważ widzę, że się orientujesz w cenach asfaltu, nie wiesz może jaka firma zrobiła by ok 70 m drogi dojazdowej w tej technologii? Podbudowa jest (tłuczeń), ktoś mi kiedyś mówił o asfalcie używanym (takim po frezowaniu) - nie wiesz kto zrobiłby taki krótki odcinek?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: JacLe »

@ad2222: w Twojej sprawie musisz pytać w naszych lokalnych firmach, które wykonują roboty drogowe. Ja niestety nie mogę pomóc w tym temacie.
L'union fait la force


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Lechu »

ad2222 pisze:@JacLe: mam pytanie nie w temacie - ponieważ widzę, że się orientujesz w cenach asfaltu, nie wiesz może jaka firma zrobiła by ok 70 m drogi dojazdowej w tej technologii? Podbudowa jest (tłuczeń), ktoś mi kiedyś mówił o asfalcie używanym (takim po frezowaniu) - nie wiesz kto zrobiłby taki krótki odcinek?
Możesz zapytać w PUK-u albo Trans-Art Bobrowniki, może firma ze Skrzyszowa, chyba Road System czy coś takiego, asfalt po frezowaniu to wygląda mniej więcej jak tłuczeń, niewielka różnica.

ODPOWIEDZ