Przebicie do Mostowej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Przebicie do Mostowej

Post autor: Goscinny »

Uwaga dla kierowców: Mostowa jest jednokierunkowa od Nadbrzeżnej. Wykopki w toku.
Widać, że ostro się wzięli do roboty - oby jak najszybciej skończyli.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ufff, dobrze że zdążyłem się stamtąd wyprowadzić... :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Osobiście trochę współczuję tym, co mieszkają w domkach na Mostowej. Będą mieli niedługo spory ruch przed ogródkiem.

Awatar użytkownika

Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

E tam wielu ludzi tak mieszka i żyje, poza tym to jest miasto i jeżeli mieszka się w jego granicach to trzeba liczyć się z takimi inwestycjami, przecież nie będą blokować rozwoju miasta dlatego że dani mieszkańcy nie chcą mieć przed oknami samochodów tylko ogródek...
(kto robi sobie ogródek przed blokiem ?)


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Przez lata mieszkałem przy Starodąbrowskiej i to niedaleko dzisiejszego ronda. Miło nie jest, ale to przecież omalże centrum miasta. Ci z Mostowej też będą się musieli przyzwyczaić.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Coś ostatnio im powoli idzie budowa tego mostu, ale za to przygotowanie pod drogi do mostu idziemy im całkiem sprawnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Trochę ludzi się tam kręci, coś ubijają. A jeśli chodzi o most, to raczej nie będzie to duża konstrukcja - pewnie z prefabrykatów zrobią raz, dwa.
Muszę powiedzieć, że wkopali się strasznie głęboko w ziemię. Koło Kołłątaja wykop ma ze 3 m głębokości.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i wyjaśniło się, dlaczego jakoś tam pusto było na tej budowie :)
W czasie prac znaleźli KOLEJNY niewybuch. Zanim przyjadą saperzy, zanim go zabiorą itd, to trwa, a nikomu nie wolno się tam kręcić, no to sobie poszli :-P

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

To i tak dobrze, że im ten niewybuch nie pierdyknął w czasie kopania bo by były jaja.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Może wtedy bez żadnych przeszkód można by rozebrać zagrzybiały 'Młyn Sztuki'... albo sam by się rozebrał...

[ Dodano: 07-09-2009, 9:28 ]
Dzisiaj jechałem ul Gumniską - Mostowa cała w wykopkach, poszerzona, czy tam przypadkiem nie ma na calej długości instalacji cieplnej MPECu?? (takiej zasilającej osiedle Gumniska)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Na 15 stronie gazetki "miejskiej" http://www.tarnow.pl/gazeta_pl/pliki/tarnow_nr005.pdf jest artykuł o budowie przebicia. Jak się dobrze spojrzy, to włos się jeży na głowie. A to wszystko za sprawą jednego zdania
Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ulic Starodąbrowskiej i Kołłątaja, na którym powstaną nowe pasy ruchu i pojawi się sygnalizacja świetlna.
Widząc co MIR potrafi zrobić z jednego skrzyżowania (patrz: Słoneczna/Starodąbrowska), oczami wyobraźni widzę totalnie zablokowany tamten rejon. Skoro nie potrafi sobie poradzić z jednymi światłami, to co będzie jak nagle pojawią się dwie sygnalizacje w odległości niecałych 100 metrów!

ad2222, wykopki są, bo kilka firm tam wymienia albo przesuwa sieci.


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Po co mu kolejne światła? Chce rozbudować tarnowską czerwoną falę??
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Powiedzcie ze zartujecie z tymi swiatlami ? na co one komu ? ostanio w Tv byl reportaz o tym jak w wiekszych miastach likwiduja skrzyzowania swietlne. Bo okazuje sie ze ludzie wiecej uwagi zwracaja na skrzyzowania na ktorych trzeba pomyslec.

Radni - Ratujcie nas bo naprawde jadac przez 1 km będzie sie jechalo z 20 minut ;/
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Już widzę, że Tarnów PILNIE potrzebuje metra - tam przynajmniej nie sięgałaby władza MIRa ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

W dniach 16-18 września 2009 w Tarnowie będzie XVII Zjazd Drogowców Miejskich :-)

a tak a propos pisałem już wniosek w sprawie tych świateł i w ogóle w sprawie lustracji sygnalizacji świetlnych w naszym mieście pod kątem ich przydatności! :-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ