Ponadregionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Wydział Prasowy UMT wysłał Ci ten komunikat ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie. Wyobraź sobie, że dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna, nie w połowie pusta.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

LordRuthwen pisze: - 9,50 za godzinę to jak dla mnie za dużo
defekator pisze:Co do "Parku Wodnego" to jak to w końcu jest z tym dofinansowaniem? Czy to prawda, że "miasto" dopłaca do każdego klienta x złotych, czy też wszystkie te atrakcje finansują się same z siebie? Bo już tyle różnych wersji słyszałem, że totalnie w nich się pogubiłem.
Jeśli 9,50zł to dużo to ciekawe co powiesz LordRuthwenie jak doliczysz do tego 4,35zł, które dopłacili podatnicy do twojego pobytu :mrgreen: defekator ja mówiłem kiedyś o 7zł, może jest tak gdzieś po jakiejś poprawce albo się pomyliłem, w każdym razie w planie budżetu na 2011 to jest 4,35zł - pogrubione poniżej, są także inne ciekawe pozycje ;)

NIECH ŻYJE KAPITALIZM i WOLNA KONKURENCJA !!! :P

2. Z budżetu udziela się dotacji dla:
1) Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w łącznej kwocie 5.154.500,00 zł, w tym:
a) dotacje przedmiotowe w łącznej kwocie 4.654.500,00 zł na dopłaty do:
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością pływalni letniej przy al. Tarnowskich – 4,70 zł,
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością pływalni krytej - Park Wodny przy ul. Piłsudskiego – 4,35 zł,
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością terenów rekreacyjnych z lodowiskiem przy ul. Wojska Polskiego – 7,17 zł,
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością hali sportowo-widowiskowej przy ul. Krupniczej – 2,28 zł,
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością lodowisk mobilnych – 7,01 zł,
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością domu sportu przy ul. Traugutta – 6,95 zł,
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością basenów letnich przy ul. Traugutta – 8,41 zł,
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością hali sportowej przy ul. Traugutta – 2,08 zł,
- jednego uczestnika korzystającego z usług związanych z działalnością stadionu lekkoatletycznego z terenami zielonymi przy ul. Traugutta – 13,21 zł,
- jednego uczestnika biorącego aktywny udział w imprezach sportowych i rekreacyjnych – 9,53 zł,

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

flyfly pisze:NIECH ŻYJE KAPITALIZM i WOLNA KONKURENCJA !!! :P

2. Z budżetu udziela się dotacji dla:
1) Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w łącznej kwocie 5.154.500,00 zł, w tym:
Ładne. Podejrzewam, że odpowiednie dotacje lecą też dla tarnowskich kin. A skoro tak, to niech żyje kapitalizm i wolna konkurencja. I to zapewne jest odpowiedź dlaczego nie buduje się innych kin, w szczególności multipleksów. Bo nie będą w stanie konkurować pod względem cen.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

pb pisze:Ładne. Podejrzewam, że odpowiednie dotacje lecą też dla tarnowskich kin. A skoro tak, to niech żyje kapitalizm i wolna konkurencja. I to zapewne jest odpowiedź dlaczego nie buduje się innych kin, w szczególności multipleksów. Bo nie będą w stanie konkurować pod względem cen.
Tylko gdyby nie te dotacje czy to do parku wodnego czy do kin, teatru itp itd ilu narzekających zaraz by się znalazło że ceny za wysokie że ich nie stać z całą rodziną na taki wypad etc etc.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

BIGer, dziwne, będąc w multipleksie w Płocku zapłaciłem za bilet dokładnie tyle samo co w Tarnowie, z tym, że miałem do wyboru 4 filmy w jednym miejscu a nie jeden.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

pb pisze:Bo nie będą w stanie konkurować pod względem cen.
Byłem w weekend w multipleksie - 1 osoba dorosła i 2 dzieci kosztowało 84 pln - przy cenach z tarnowskich kin - 2x więcej. Będą w stanie konkurować :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:
pb pisze:Bo nie będą w stanie konkurować pod względem cen.
Byłem w weekend w multipleksie - 1 osoba dorosła i 2 dzieci kosztowało 84 pln - przy cenach z tarnowskich kin - 2x więcej. Będą w stanie konkurować :)
Ceny multipleksów są różne. Bywałem również w takich w których ceny są identyczne z tarnowskimi a dotacji nie dostają, zwłaszcza w miastach porównywalnych wielkością do Tarnowa. W Krakowie czy Warszawie ceny będą oczywiście wyższe.

FlyFLy

Ciekawe zestawienie. A potem UM tłumaczy, że miasto jest zadłużone bo kasa idzie na inwestycje. Masz może jakieś dane ile w tamtym roku zaciągnięto długu, ile kosztowała obsługa zadłużenia z lat poprzednich i ile konkretnie kasy wydano na inwestycje (chodzi mi o wkład miasta). Bo jestem przekonany, że na inwestycje poszedł tylko ułamek całości zadłużenia. Można to co prawda znaleźć w projekcie budżetu, ale nie chce mi się przez to przegryzać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222 pisze:przy cenach z tarnowskich kin - 2x więcej. Będą w stanie konkurować
To miasto może tak bezkarnie sobie dotować np. kino i wykańczać (w naszym przypadku - zniechęcać) multipleksy?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, jeszcze nie ma żadnej konkurencji, ale podejrzewam, że w momencie startu jakiejkolwiek to była by pierwsza sprawa - odcięcie miejskich kin od dotacji.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Gushman tu nie chodzi o narzekanie, dla samego narzekania. To porządny miejski basem i tak go należało nazwać bez tej propagandowej otoczki. To nie zmienia faktu, że nikt nie potrafi rozwiązać kilku organizacyjnych niedoróbek jak np. brak miejsc siedzących w holu, czy rezerwowania torów w porze największego obłożenia.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

mirak pisze:Gushman tu nie chodzi o narzekanie, dla samego narzekania. To porządny miejski basem i tak go należało nazwać bez tej propagandowej otoczki. To nie zmienia faktu, że nikt nie potrafi rozwiązać kilku organizacyjnych niedoróbek jak np. brak miejsc siedzących w holu, czy rezerwowania torów w porze największego obłożenia.
Rozumiem, że każde pozytywne opinie traktowane są jako propaganda. :) To dla przeciwwagi:
- temperatura w saunie jest co najmniej śmieszna. Bardziej przypomina warunki w suszarni. Spocić się tam prawie nie da.
- w szatni rodzinnej część szafek jest w takich dwóch małych pomieszczeniach. Prawie zawsze mam tak, że pani wydaje kluczyki do sąsiadujących szafek dwóm czy nawet trzem rodzinom naraz i wtedy nie sposób pomieścić się wszystkim w tej ciasnocie.
- suszarki w holu ledwo dmuchają. Suszenie nimi dłuższych włosów córki to zajęcie na 10-15 minut. Koszmar.
- faktycznie mało tam siedzeń.
- szkoda, że nie da się podjechać pod sam basen żeby załadować do samochodu dzieciaki.

Ale nie narzekam, bo jak mam potrzebę to na saunę idę gdzie indziej, noszę swoją suszarkę, od stania przez naście minut nikt jeszcze nie umarł a samochodem stanąć można na chwilę na wprost wejścia. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:Goscinny, jeszcze nie ma żadnej konkurencji, ale podejrzewam, że w momencie startu jakiejkolwiek to była by pierwsza sprawa - odcięcie miejskich kin od dotacji.
Obawiam się, że dotacje wówczas raczej by wzrosły. Uzasadniono by to tym, że miasto musi wspierać instytucje kulturalne, które nie radzą sobie na wolnym rynku z zalewem "komercyjnej papki". Coś podobnego do owej mitycznej "misji" telewizji publicznej i abonamentu RTV.
Gdyby pojawił się multipleks państwowe kina musiałyby zacząć albo agresywniej walczyć o klienta albo wyciągnąć łapę po pieniążki z miejskiej kasy. Jak myślisz co jest bardziej prawdopodobne ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman pisze:- temperatura w saunie jest co najmniej śmieszna. Bardziej przypomina warunki w suszarni. Spocić się tam prawie nie da.
W fińskiej jest OK (temp+wilgotność oscyluje ok wartości 110), aromatyczna - chyba taka niska ma być, parowa jest super :)
gushman pisze:suszarki w holu ledwo dmuchają.
bierz dwie :)
gushman pisze:- szkoda, że nie da się podjechać pod sam basen żeby załadować do samochodu dzieciaki.
Wiem, że tam jest zakaz zatrzymywania, ale go naruszam - dziecko czeka w przedsionku, jak widzi, że podjeżdżam to wychodzi i wskakuje szybko do samochodu - wolę narazić się na mandat niż mieć chore dziecko 2 tyg w domu...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

ad2222 pisze:
gushman pisze:suszarki w holu ledwo dmuchają.
bierz dwie :)
A grzebień w zęby? :)
gushman pisze:- szkoda, że nie da się podjechać pod sam basen żeby załadować do samochodu dzieciaki.
Wiem, że tam jest zakaz zatrzymywania, ale go naruszam - dziecko czeka w przedsionku, jak widzi, że podjeżdżam to wychodzi i wskakuje szybko do samochodu - wolę narazić się na mandat niż mieć chore dziecko 2 tyg w domu...
Witaj w klubie. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ