Nowa Kapłanówka

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Autor tematu
kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

by the way, gdzie będzie ulokowana "nowa kapłanówka"?


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

trix pisze:
Jakub Kwaśny pisze:
trix pisze: Aha, czyli generalnie można powiedzieć że kto oszczędza lepiej na tym wychodzi, czyż nie ??

Oki. Mamy dziurę w budżecie, jak ją załatać ??
Trix generalną prawdą jest fakt, że wszyscy umrzemy ;-) innej generalne prawdy nie ma :) i jeżeli nie rozumiesz, że świat, a już szczególnie ekonomia to nie system zero-jedynkowy to nic z tego nie będzie. I nie wycinaj kawałków mojej wypowiedzi, bo one są integralną częścią całości - tylko wtedy mają sens!

Ale jeden z banków reklamuje się w Polsce i w USA - oszczędzajmy! :-) ale zacznijmy od siebie ;P
Jakub nie osłabiaj mnie z rana :-P. Świat nie jest zero-jedynkowy ale czasami jest.
Jakie doraźne korzyści mamy w dużej dziury budżetowej ?? Jakie mam ja, jako obywatel ??, służba zdrowia leży, policja leży wojsko leży, ZUS to już nawet nie leży ale sam sie zakopuje. Gdzie idą te pieniądze ??. Ja wiem że wszyscy umrzemy, ale po nas będą inni ludzie, to mamy dla niech zostawić gnój ??

Ravir , PeŁo nic nie pompowało kasy być może dlatego, że jej po prostu nie miało.

http://www.sfora.biz/Rzad-zadluzyl-cie- ... ych-a14982

BTW może zakończmy debatę, albo admin sie zlituje i mejknie nowy topic, bo to nie temat na te sprawy.

Trix takie pytanie z innej bajki
Czy u ciebie w domu tylko się narzekało i przesiąkłeś takim typowym polskim (mam nadzieję, że zanikającym) zachowaniem ?
Czytając twoje posty takie mam wrażenie dla ciebie świat jest taki zero jedynkowy
Rząd kradnie, urzędnicy kradną, przedsiębiorcy wykorzystują biednych pracowników i tego typu . Np buduje się coś w mieście to źle, nie buduje się też źle - generalnie wszystko do kitu
Jak powracam z zagranicy, to przygnebiający jest ten nasz sposób zachowania i nasze smutne miny. Sam czasem narzekam (w końcu z dziada pradziada też jestem Polakiem :) ale staram się zachować umiar hehe

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

kisiello pisze:by the way, gdzie będzie ulokowana "nowa kapłanówka"?
Furmańska/Czysta (lub okolice - gdzieś obok giełdy owocowo-warzywnej).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

kisiello pisze:by the way, gdzie będzie ulokowana "nowa kapłanówka"?
Niemal tuż przed moim domem... szkoda, że to nie żart:/

a dokładna ulica to Giełdowa, niedaleko giełdy owocowo-warzywnej o której pisał ad222.
W okolicy jest mały lasek, z którego zapewne już nic nie zostanie


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyk pisze:Trixie - mysli Jakuba poddam jeszcze wiekszemu uproszczeniu: jak zadluzal miasto JR to to bylo bee, jak zadluza RŚ to jest cacy.

Pragne tylko przypomniec ze JR zadluzyl miasto na jakies 50 mln zł, zas inwestycje wyniosly jakies 100-120 mln zł. Przyjmujac realia zadluzenia, ktore funduje nam RŚ czyli okolo 150 mln zł to inwestycje razem powinny wyniesc okolo 300 -340 mln zł. A tak naprawde o wiele wiecej z uwagi na mozliwosc czerpania srodkow z zewnatrz, co bylo niemozliwe za JR (choc z funduszów norweskich udalo sie wyciagnac kilka milionow PLN) , a aktualnie jest niestety nasza pieta achilesowa:(

Proszę bardzo:

Wydatki majątkowe:
2006 - 54 mln zł
2007 - 37 mln zł
2008 - 59 mln zł
2009 - 97 mln zł
2010 - 173 mln zł

łącznie: 420 mln zł

Ps. Weredyku: zawsze mówiłeś o 100 mln zł inwestycji przez CZTERY lata kadencji (szkoda, że stare forum padło bo bym Cię zacytował) więc nie wiem skąd nagle urosło to 20 mln? Czyżby JR schował to 100mln. (w inwestycjach) w jakimś Banku i nam to procentuje?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Louve pisze:Niemal tuż przed moim domem... szkoda, że to nie żart:/
Teraz jest dokładnie przed blokami i jakoś ludzie żyją. Przeżyjesz i ty. Co by nie mówić, na uboczu miasta łatwiej zrobić plac, pakingi itd. Z dojazdem autobusami jest lekki problem, ale jak zauważyłem większość i tak przyjeżdzała samochodami.

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Na razie ten teren jest zupełnie nieprzystosowany, co prawda niedaleko jest obwodnica, ale jeśli chodzi o sam dojazd, to droga jest wyboista i zbyt wąska, nie ma chodnika doprowadzającego od Mościckiego, poza tym w okolicy jest mały lasek, który stanie się jeszcze bardziej zaśmiecony niż jest teraz. Były plany żeby zrobić z niego park, ale nic z tego nie wyszło


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakubie chcesz zasugerowac ze Prezydent Scigala jako jedyny samorzadowy Prezydent w Polsce ma 5 letnia kadencje? Prezydent Ścigala nie mial zadnego wplywu na inwestycje z roku 2006, dlatego je mozesz smialo odliczyc. Tak samo jak za rok 2010. Na ten moment jeszcze sie one nie dokonaly. Jesli bedziemy miec sciagalnosc srodkow z UE na takim poziomie jak w pierwszym polroczu (tzn niczym dobry belt - ponizej 10 % - jesli sie myle prosze o retusz) to moze byc krucho. Zatem na ten moment ponizej 200 milionow zł (gdyby nie dzialalnosc R. Ciepieli i jego wsparcia bysmy pewnie mieli ponizej 100 milionow). Fakty i liczby sa jednoznaczne.

Co do 120 milionow - zabralem takze pod uwage inwestycje spolek miejskich:)


marpie
Obywatel
Posty: 82
Rejestracja: 30-11-2009, 01:28

Post autor: marpie »

Louve, lasek był sadzony przez Azoty (dawno dawno temu). Był zaśmiecony zawsze, bo jak lasek był laskiem a nie lasem, to chodziłem do 11 do podstawówki, a że ona sąsiaduje z w/w laskiem, to i o zwiedzanie jego nie było trudno :) Lasek dokładnie kończył się na Rowie Chyszowskim a jak budowali obecny budynek S.M. Jaskółka, to go trochę wycięli, a zaczynał się na terenach byłej stadniny i PGRu.
Kto wie, czyje są tereny za Rowem Chyszowskim (w kierunku Klikowej)? Tam jest spoooro miejsca na inwestycje, dobry dojazd i nie trzeba niszczyć lasu.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Rząd kradnie, urzędnicy kradną, przedsiębiorcy wykorzystują biednych pracowników i tego typu
Przecież to prawda, a o biednych pracownikach to ja raczej nic nie piszę. Musze Cie też rozczarować, bo z natury jestem pogodny i wesoły :mrgreen: , przynajmniej tak mi mówią i lubię się śmiać. Widzę jednak ze jesteś zadowolony z tego że jeździsz za pieniędzmi poza granice kraju, więc nie rozumiem Twych roszczeń.

Co do kapłanówki, to istnieje raczej zdanie że w nowym miejscu będzie gorzej. Na tym obecnym miejscu jest wszystkim bliżej, na takim zad...u jak tam, ciężko z dojazdem. Zapewne właściciele galerii switu i temu podobnych ucieszą się z przeprowadzki kapłanówki.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:Musze Cie też rozczarować, bo z natury jestem pogodny i wesoły :mrgreen:
Chętnie się przekonamy na kolejnym spotkaniu FORUM :mrgreen:
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


marpie
Obywatel
Posty: 82
Rejestracja: 30-11-2009, 01:28

Post autor: marpie »

Kuba nie podpuszczaj trixa, jak z każdym będzie wychodził na PW, to zawsze będzie puste miejsce przy stole (no, chyba, że spotkanie będzie we Wigilię).

[ Dodano: 17-12-2009, 22:47 ]
trix pisze:
na takim zad...u jak tam
Oooo wielkomiastowy burżuj się znalazł. Powiedz mi gdzie mieszkasz a powiem ci kim jesteś, OK?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Wasza troska o mój los wzruszyła mnie do głębi :lol: . Przepychanki i ujadania na PW może lepiej :-> .
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 220
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

Na temat proszę!

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Teraz po kosciółku zamiast spacerować po kapłanówce, będziemy po galerii (oczywiście Gemini). Czasy handlowania "byle czym" odchodzą już do lamusa.

ODPOWIEDZ