Amfiteatr przy Kopernika

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Jan Kowalski »

Kolejny raz mam wrażenie, że Ciepiela pracuje nad swoim wizerunkiem śliskiego typa. Najpierw jego oburzenie, że się źle o nim mówi, w kontekście wypowiedzi Poświatowskiego na temat licznych przekłamań ze strony magistratu i urzędników miejskich wynikających wprost z uzasadnień wyroków sądowych. Przecież to, że go nie ma na sali, nie znaczy że nie słyszy co się mówi. Sesja RM nie była zapowiedziana godzinę wcześniej i gdyby chciał, to by dotarł. Myślę, że nie na rękę była mu konfrontacja z faktami. Później na jaw wychodzą kolejne sprawy dotyczące traktowania obywateli, którzy społecznie zaangażowali się w sprawy miasta. Znowu stanowisko Ciepieli, że on jest czarnym ludem. Prawie się rozpłakałem nad jego losem. Pomimo przedstawionych wyżej argumentów za taką koncepcja amfiteatru i zachwytu Ciepieli nad tym projektem i tak robi po swojemu, jakby chciał udowodnić, ze to nie może być dobre, skoro nie wychodzi od niego. Wczorajszy odbiór włodarza nie pozostawia nic dobrego w moim spojrzeniu na jego osobę.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Dominik_PCH »

Syndrom zagrożonego urzędnika, ze skate-parkiem było podobnie. 7 lat kłód pod nogi. Też doszedłem do wniosku, że skoro pomysł nie wyszedł od urzędników to nie może być dobry. Poza tym w mediach mówi się Daniel, a nie Roman. Daniel potencjalny kandydat do jakiegoś stołka, a to już zagraża żywotnim interesom rodzin z zawodu urzędnik.
____
CzasMiasta.pl

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Goscinny »

A może chodzi właśnie o to, żeby amfiteatr był całkowicie niefunkcjonalny?
Jak nikt tam nie będzie chciał robić imprez, to nie będzie problemu - najpierw się go hucznie otworzy, porobi zdjęcia, a potem zamknie się go na cztery spusty.
Kosztów utrzymania nie będzie, bo po co utrzymywać coś, co nie funkcjonuje. A za kilka lat ogłosi się projekt rewitalizacji tego miejsca.

ps: zauważyłem, że w projekcie "miejskim" jakby dużo kostki betonowej będzie....

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Dominik_PCH »

Może Tomasz powiedział Romanowi: Romek wiesz co? NIE

https://youtu.be/X_Ctw1eFHPg?t=6h20m33s" onclick="window.open(this.href);return false;
radny Jakub Kwaśny o amfiteatrze -> gorąco polecam

_____
CzasMiasta.pl

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Dominik_PCH »

Obawy Romana, chodzi luźne funkcje amfiteatru w bliskości grobu Nieznanego Żołnierza.
https://youtu.be/X_Ctw1eFHPg?t=7h9m42s" onclick="window.open(this.href);return false;

Innsbruck, Landhausplatz, pomnik poległym za wolność Austrii:
“Za wolność Austrii pomordowanych”. To napis na ogromnym pomniku w Innsbrucku, znajdującym się na dużym placu przed gmachem urzędu wojewódzkiego Landu Tirol.
Obrazek

“Landhausplatz” (Eduard-Wallnofer Platz) jest wyjątkowy ze względu na to, że cały plac został specjalnie zaprojektowany z uwzględnieniem “likwidacji barier”, dla ludzi. Ciąg logiczny koncepcji “Landhausplatz” jest dość prosty. Ktoś zginął za wolność, w walce z nieludzkim systemem. Zginął, ale dzięki jego walce i ofierze wolność w końcu zwyciężyła. Pamięć o tym powinna być codzienna. Ale nie będzie, jak pomnik będzie “nieużywany”. Jak będzie stał jak inne pomniki, obok których się przechodzi. Bo do tego dzisiaj służą, żeby obok nich przechodzić. W dzisiejszym świecie, gdzie jest przesyt bodźców informacyjnych, stojący pomnik jest ostatnią rzeczą, na jaką się zwraca uwagę w przestrzeni miejskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=RUAFnejahOQ" onclick="window.open(this.href);return false;

-------
CzasMiasta.pl

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Goscinny »

Z tego pisma do Kuby wnioskuję, że wokół pomnika Nieznanego Żołnierza powinna zostać wyznaczona jakaś specjalna strefa wolna od imprez (poza państwowymi), śmiechu i zabawy.
Wobec tego I LO powinno zostać zlikwidowane, bo młodzież ma czelność uśmiechać się i żartować zaraz przy samym pomniku.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Dominik_PCH »

Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie krakowskiego Zakrzówka.
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kr ... ka-zobacz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Co jest ważne w tym newsie to to, że cytuje
"Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił wyniki internetowego głosowania na projekt koncepcji zagospodarowania Zakrzówka."

komentarz: jednak da się konsultować z mieszkańcami ważne sprawy i pozwala się im decydować. Nie wiem co Roman robił tyle lat w Krakowie, bo na raczej się nie uczył, nie zwiedzał ani patrzył jak żyje miasto na co dzień.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: gushman »

Jeżeli ktoś poddaje coś pod internetowe głosowanie to znaczy tylko tyle: albo wybór został już dokonany wcześniej, albo jest mu totalnie obojętne, co ludzie wybiorą.

Jesteś podobno bystry, powinieneś to zrozumieć.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Dominik_PCH »

gushman pisze:Jeżeli ktoś poddaje coś pod internetowe głosowanie to znaczy tylko tyle: albo wybór został już dokonany wcześniej, albo jest mu totalnie obojętne, co ludzie wybiorą.
Jesteś podobno bystry, powinieneś to zrozumieć.
Budżet Obywatelski Tarnowa poddany był pod głosowanie internetowe. Zaraz przed głosowaniem zrezygnowano z podawania wyników on-line - problemy techniczne. Podsumowując władza wie lepiej, to chciałeś powiedzieć?

Na miejscu radnych zaprosiłbym informatyka UMT odpowiedzialnego za głosowanie na sesję rady i zadał jedno pytanie. Czy wyniki zapisane w protokole są takie same jak dane zgromadzone na serwerze.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: farciarzgilmore »

Wydaje mi się, że gushmanowi chodziło o to, że dokonano wcześniej wyboru, czyli w głosowaniu wzięły projekty, które odpowiadają władzy. Nieważne jaki zwycięży bo wszystkie nam pasują a te "niedobre" nawet nie były poddane głosowaniu. Ale mogę się mylić :P

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Jan Kowalski »

To jak w życiu. Podczas "wyborów" głosujemy na kogo nam pasuje, pod warunkiem, ze będzie on pozytywnie zweryfikowany przez danego prezesa.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: gushman »

farciarzgilmore pisze:Wydaje mi się, że gushmanowi chodziło o to, że dokonano wcześniej wyboru, czyli w głosowaniu wzięły projekty, które odpowiadają władzy. Nieważne jaki zwycięży bo wszystkie nam pasują a te "niedobre" nawet nie były poddane głosowaniu. Ale mogę się mylić :P
W punkt/samo sedno/dokładnie tak.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: gushman »

Dominik_PCH pisze:Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie krakowskiego Zakrzówka.
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kr ... ka-zobacz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu masz jeszcze Dominik o internetowej wygranej Zakrzówka: https://niebezpiecznik.pl/post/czy-e-gl ... zakrzowka/" onclick="window.open(this.href);return false;
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: Dominik_PCH »

Super, ale mam jedną uwagę.

W Tarnowie Roman i grupa bliżej niezidentyfikowanych osób wybrała projekt A i koniec dyskusji. W Krakowie Jacek wybrał trzy i je poddał pod publiczne głosowanie. Forma, sposób, bezpieczeństwo głosowania to kolejne etapy. Michał pogadajmy najpierw o pierwszym kroku.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Amfiteatr przy Kopernika

Post autor: JacLe »

Dominik_PCH pisze:Super, ale mam jedną uwagę.

W Tarnowie Roman i grupa bliżej niezidentyfikowanych osób wybrała projekt A i koniec dyskusji. W Krakowie Jacek wybrał trzy i je poddał pod publiczne głosowanie. Forma, sposób, bezpieczeństwo głosowania to kolejne etapy. Michał pogadajmy najpierw o pierwszym kroku.
Jak wybrali projekt - ogłaszając przetarg z kryterium najniższej ceny, czyli najtańszy wygrywa... Wg Prezydenta, Tarnów ma się rozwijać realizując tego typu projekty.
Kraków zorganizował międzynarodowy konkurs urbanistyczno-architektoniczny na koncepcje programowo - przestrzenne zagospodarowania Parku Zakrzówek. Cztery wybrane przez zamawiającego prace zostały poddane pod głosowanie.

W sprawie amfiteatru przy Kopernika mieszkańcy domagali się, aby zrealizowany był projekt spełniająca założenia koncepcji z budżetu obywatelskiego, ewentualnie aby miasto ogłosiło konkurs architektoniczny na nową koncepcję. Wszyscy chcemy żeby nasze miasto rozwijało się i stawało się coraz bardziej atrakcyjne dla obecnych oraz przyszłych mieszkańców, w tym celu potrzebujemy nie najtańszych, ale najlepszych rozwiązań.
L'union fait la force

ODPOWIEDZ